Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Подивимося камінню в очі? Тигри, соколи, бики... :)

Продовження чудової саги про каміння від Ельміри Гасимівни. Сьогодні на черзі очкові кварци. 

"Сьогодні я пропоную всім читачам здійснити прогулянку до геологічного зоопарку і подивитися в очі сильним і прекрасним тваринам: тиграм, бикам і навіть соколу. Це буде довга і складна розповідь, ціла "Книга джунглів".

Знайомтеся: тигрове, бичаче, соколине око, які часто об'єднують під загальною назвою "глазковий кварц".

Усі три камені названі так за характерні шовкові смуги кольору, що нагадують очі хижаків. Головна відмінність - колір каменю.

Сірий з відтінками зеленого і блакитного, перламутрово-шовковими переливами

соколине око (на фото кабошони 13*18, фотографія з використанням спалаху)

 

Вохристо-золоте, бурштиново-медове тигрове око, нагадує одночасно котячий погляд і яскраве забарвлення небезпечного хижака

(на фото кабошони 13*18, фотографія з використанням спалаху)

 

Багряно-червоне атласне і оксамитове, як мантії середньовічних королів, бичаче око

(на фото кабошони коло 25 і овали 12х14, фотографія з використанням спалаху)

 

Ой, що ж я вводжу вас в оману, ніби й не геолог зовсім! Очі, тварини, шовк і оксамит. Немає ніяких "очей" у жодному гідному підручнику мінералогії! А що ж є? Псевдоморфози кварцу по волокнистому рибекіту і ніяк інакше.

Ну що, ще не всі злякалися? Давайте перетворювати терміни на чарівні слова!

Як у справжнісіньких казках, у природі відбуваються чудесні перевтілення. Наприклад, є породоутворювальний мінерал рибекіт - простий трудяга-будівельник, сірий і непоказний, з нього складаються деякі гірські породи, для яких "камінь" або "кругляк" - найвідповідніша назва. Кристали рибекіту схожі на голки або нитки, і можуть утворити не тільки "кругляки", а й цілі поклади кам'яної "паклі". І ось в один прекрасний момент (він настає під час зміни геологічних умов) рибекіт зустрічає гідротермальну фею, яка здатна зробити його прекрасним принцом. Феєю в нашій історії виявляються гарячі підземні розчини, які несуть із собою кварц. Починається магія перетворення: кварц поступово заміщає собою рибекіт, успадковуючи його форму і структуру. Сіра кам'яна "пакля" стає шовком, а мінерал рибекіт - загадковим соколиним оком.

 

90cde68851a30ae014d0560b2f98a489.md.jpg

 

Так виглядає скупчення волокнистого рибекіту "до перетворення"

Ух, здається з псевдоморфозою і соколиним оком розібралися! А як же бути з тигровим і бичачим очима? Рібекіт сірий, чистий кварц - безбарвний, а псевдоморфози всіх відтінків охри і червоного, хіба так буває? Розгадка ось у чому: якщо процес перетворення відбувається поблизу покладів залізних руд, то гарячі розчини несуть у собі не лише кварц, а й гідрооксиди заліза, тобто... іржу. З точки зору геології, це мінерали лимоніт і гідрогеттит, саме вони забарвлюють тигрове око. За високих температур бурі гідроокисли можуть переходити в темно-червоні оксиди. За таких умов кварц утворює бичаче око.

Незважаючи на таку складну історію перевтілень, тигрове і бичаче око трапляються досить часто: відомі родовища в США, Австралії, ПАР, Південно-Східній Азії, на Уралі. Іноді ці камені слугують приємним доповненням до залізних руд (наприклад, у Криворізькому басейні).

Не дивно, що, переживши такі пригоди і перетворення, наші герої стають стійкими до всіляких негараздів. Єдиним небезпечним сусідом у скриньці для очних каменів може бути топаз, він дряпає кварц, але для цього потрібно докласти зусилля, а я не можу придумати ситуації, коли це буде випадковістю. Тож сміливо можете носити каблучки з "очима" не тільки на вихід, а й щодня: вони не втратять свого шарму за умови дотримання загальних для всіх прикрас правил (зняти каблучку перед тим, як мити посуд або затівати ремонт).

Астрологи та цілителі також визнають універсальність цього каміння, і наполягають на тому, що обирати очний камінь потрібно, насамперед, серцем. Тигрове і бичаче око заряджають свого власника фізичною енергією, а соколине - духовною. Єдиною підходящою для цих каменів оправою вважається срібло, яке служить провідником енергій.

Але скільки б рекомендацій від сучасних "магів" я не читала, я не знайшла близьких моєму геологічному чуттю.  Тому, дозвольте трохи побути "магом" і мені? Я б назвала ці камені символами змін на краще, які здатні перетворити попелюшку на королеву, а сірий камінь на коштовність. Носіть прикраси, радійте, не бійтеся змін: без них не буває казок!"

 

Як завжди, у коментарях можна ставити запитання Ельмірі Гасимівні і позначити нову тему для розповіді. 

brenda
Пт, 10/06/2016 - 18:33

Самые любимые камни!
brenda
Пт, 10/06/2016 - 18:47

А круг соколиного, который побольше, это какой диаметр?
Оринго
Пт, 10/06/2016 - 18:52

Круги соколиного глаза есть 7 и 4 мм - это подборка для "Лилу". улыбка

Puschai
Пт, 10/06/2016 - 19:04

Спасибо большое Вам, Эльмира Гасымовна, за очень интересную информацию! Потрясающей красоты камни. Перемен не боимся, в сказки по-прежнему верим.
АллаЯ
Пт, 10/06/2016 - 21:12

А бычий глаз (кабошоны круг 25 ) это для какого сокровища? Мне наверное очень надо:))
Olesya_Kiri
Пт, 10/06/2016 - 21:16

Какая красивая познавательная и одновременно поэтическая геологическая сказка! Очень понравились шоколадные камни бычьего глаза. Подскажите, пожалуйста, а круг 25 мм в какие украшения подходит?
brenda
Пт, 10/06/2016 - 21:18

круг 25 в Ренессанс!
АЮ
Пт, 10/06/2016 - 21:19

Есть 2 просьбы)) 1) Можете рассказать о спектролите и его братике адуляре? 2) (скорее к Оринго, чем к Эльмире Гасымовне) Скажите, пожалуйста, какие камешки в каталоге - родные, украинские? Очень хочется иметь талисман, частичку родной земли:)
АЮ
Пт, 10/06/2016 - 21:20

Ой, не поблагодарила... Спасибо огромное Эльмире Гасымовне за интересные рассказы о минералах, а Оринго - за такие рубрики!!!
Sunnyray
Пт, 10/06/2016 - 21:58

Читаешь, как волшебную легенду, прямо игра престолов... Камни - красавцы... Большое спасибо за доставленное удовольствие!