Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Ответы геммолога на вопросы Оринговцев. Часть 3.

Сегодня мы завершаем очень интересный цикл публикаций. Предлагаем познакомиться с ответами Юрия Львовича на самые разноплановые вопросы Оринговцев.

Будут ещё вопросы о камнях - пишите, мы соберем все вопросы за месяц и попросим Юрия Львовича ответить вам. Лишних знаний не бывает, особенно если они получены от мудрого и знающего человека.

Об эксплуатации камней и уходе:

Пт, 06/11/2015 - 17:53  А у меня практический вопрос. :-) Маникюр с шеллаком сушится в специальной лампе (прим. – ультрафиолет). Я на всякий случай снимаю кольцо, если оно с натуральным камнем. Но может ли оказать какое-либо влияние на натуральные камни такая лампа? В частности, на гранаты, разные топазы, дымчатый кварц? (Татьяна Сергеевна)

Теоретично нічого поганого під слабким ультрафіолетом з гранатом, димчастим кварцом і, навіть, топазом бути не може. Проте, моя порада відноситись до виробів з каменями акуратно і зайвий раз не експериментувати. Відновити камінь при змінах буде неможливо.   

Пт, 06/11/2015 - 18:01 А мне хотелось бы узнать, как в домашних условиях лучше всего очистить камни? более всего интересно о "прозрачных" типа цирконов, топазов, изумрудов, рубинов.... давно ищу ответы в интернете. может, узнаю от профессионала что-то новое:)  (Анастасия Викторовна)

Якщо ви шукали відповідь в Інтернеті навряд чи я зможу Вам чимось допомогти.  Висловлю лише свої застереження:

- найбільш просто чистити вироби з діамантами , кубічним оксидом цирконію або фіанітом (у нас часто його називають «циркон» що абсолютно неправильно, оскільки циркон - це абсолютно інший природний мінерал, якій має власне ювелірне значення), топазами, кварцами (гірський кришталь, димчастий кварц, аметист, цитрин), рубінами і сапфірами. Для цього можна використовувати як слабкий розчин аміаку (нашатирний спирт), так і спеціальні розчини для чищення ювелірних виробів, які зараз широко представлені на ринку. Всі перелічені мінерали мають кристалічну будову і інертні для речовин якими традиційно чистять вироби.

- зі смарагдами радив би бути обережним, оскільки здебільшого їх облагороджують методом заповнення тріщин прозорим маслом яке може при деяких умовах витікати або змінювати колір. Категорично не можна використовувати для мийки смарагдів ультразвукову мийку, не рекомендується нагрівати камені. В ідеалі звернутись за чисткою смарагдів до досвідченого ювеліра.

- для найбільш «тендітних» дорогоцінних каменів, таких як перли, опали, бірюза, корали використовував максимум слабкий мильний розчин і ніжну щіточку, оскільки реакція цих каменів на різного роду синтетичні миючі засоби може бути непередбаченою.

Головне пам’ятати, що чистка виробів із застосуванням будь-яких сучасних миючих засобів або спеціальних приладів повинна чітко регламентуватись по часу і відповідати інструкції по їхньому використанню.

Крім застосування різноманітних миючих засобів, треба розуміти, що в недоступних місцях бруд, якій відшарувався від поверхні каменя нікуди не дівається і ці місця повинні бути ретельно вичищені щіткою. При цьому важливо, щоб чистка проводилась над закритим резервуаром на випадок випадання каменів з оправ.

 

Вопросы "без категории":

Сб, 07/11/2015 - 08:17 Здравствуйте. Хотелось бы узнать отношение Юрия Львовича к литотерапии. (Ольга Александровна)

Оскільки особисто літотерапією не займаюсь, то не можу вважати себе спеціалістом в цій галузі. Камінь – не синтезований лікарський засіб визначеної дії тому чекати від нього гарантованого визначеного в часі ефекту не варто. З іншого боку використання різного роду мінералів в т. ч. в традиційній медицині відомо і визнане (наприклад бурштин).

Кожний кристал має енергетичну складову. Сприйняття її людиною є індивідуальним фактором. Камені можуть як покращувати стан людини так і погіршувати її. Історія використання дорогоцінних каменів як ліків сягає тисячоліть, що є додатковою підставою вважати, що літотерапія не є шарлатанством, а особливим нетрадиційним видом лікування.

Багато в літотерапії залежить не тільки від каменя, а від компетентності лікаря.

Сб, 07/11/2015 - 09:16 Вопросы: 1.Какие из представленных на сайте натуральных камней подвергались радиологическому воздействию? 2. Каким методом получены кубические цирконии? (Татьяна Викторовна)

1. Радіаційне опромінення масово використовується тільки в топазах (отримані кольори мають назву скай, свіс і лондон блу), а також в деяких кольорових діамантах. За правилами етики ринку камінь не відвантажується з установи опромінення, якщо в ньому є підвищенний рівень радіації.

2. Оксид цирконію синтезуються штучно. Для того, щоб камінь мав візуальні характеристики, які нагадують діамант його треба кристалізувати у кубічній сингонії, яка нехарактерна для мінералу в природі. Для цього розплав ZrO2 стабілізують різними домішками.  Процес синтезу кубічного цирконію відкритий в 70 роках минулого століття, зараз ця технологія розповсюджена по всьому світу. 

Ср, 11/11/2015 - 22:01  Чем отличаются в своих свойствах, крепости искусственно выращенные и натуральные камни? Безопасно ли носить украшения с прессованными камнями? (Елена Анатольевна)

Синтетичні аналоги дорогоцінних каменів за всіма своїми властивостями є аналогічними до натуральних каменів. Структура і чистота синтетичного каменю є ідеальними, а колір найбільш привабливий.  Більш того, деякі з них, наприклад синтетичні гідротермальні смарагди є більш зручними у використанні, оскільки не облагороджуються а тому не бояться ультразвукових ванн тощо. 

Пресовані, якщо я правильно зрозумів, мається на увазі бірюза, бурштин. Якісь інші пресовані камені уявити важко. Носити їх абсолютно безпечно. Якщо вони вироблені промисловим шляхом тоді і з часом в них не відбувається негативних змін.

Нам было очень интересно. А вам? оринго 2

Annette.ua
Чт, 03/12/2015 - 18:01

Юрію Львовичу, дякую за такі пізнавальні та практичні відповіді. Було дуже цікаво і корисно. Дякую Орінго за надану можливість отримати інформацію з "перших рук" :-)
dark85a
Чт, 03/12/2015 - 18:10

Дякую за дуже цікаву і познавальну інформацію!
nadiya-ye
Пт, 04/12/2015 - 12:46

Было интересно, спасибо! А где задавать вопросы для будущих публикаций?
Оринго
Пт, 04/12/2015 - 13:13

Вопросы для будущих публикаций можно задавать под статьями. В январе мы внимательно просмотрим все комментарии и соберём новый пакет вопросов. оринго 2

Marina K
Пт, 04/12/2015 - 14:14

Питання про топази(скай, свіс і лондон блу) , що використовує Орінго - чи вони так само отримані методом радіологічного опромінення, якщо так, то чи є (відома) норма опромінення (в мзівертах) ?
Marina K
Пт, 04/12/2015 - 14:18

Питання про корали: якщо корали (червоні) у процесі носіння почали втрачати (змінювати) колір місцями, що може бути причиною? корали купляла в юв. магазині, сертифікат показували? Дякую.
Оринго
Пт, 04/12/2015 - 15:53

Марина Олеговна, о  топазах отвечали в предыдущей части. Из этой части процитируем следующее: "За правилами етики ринку камінь не відвантажується з установи опромінення, якщо в ньому є підвищенний рівень радіації."

Все топазы, попадающие у нас в продажу, получены от ответственных поставщиков с геммологическими заключениями и являются абсолютно безопаснымиоринго 2

Malavita
Сб, 05/12/2015 - 18:41

если можно, хотелось бы узнать побольше информации о императорской яшме (варианты расцветок, месторождения и ещё что-нибудь), камень очень необычный и информации о нём толком не нашла, а также какие ещё есть необычные разновидности яшмы.