Ключові поняття середи:
Красномовство. Уміння говорити не тільки аргументовано і переконливо, але при цьому ще й виразно і красиво.
Креативність. Здатність на підставі наявного матеріалу зібрати щось нове й оригінальне. Вона не вимагає обов'язкового вигадування чогось повністю унікального - часто достатньо по-новому подивитися на старе.
Миролюбність. Схильність і вміння розв'язувати суперечності та гострі питання, не виходячи на прямий конфлікт.
Спілкування. Успішне встановлення взаємозв'язків між людьми, знаходження точок дотику і взаємодія відповідно до них.
Детальніше про секрети середи можна прочитати тут.
Особливості середи:
1. Планета - покровителька: Меркурій.
Середою керує Меркурій, планета інтелекту, хитрості, мови і знаків, знання земного і потойбічного. Меркурій - покровитель усіх, хто так чи інакше пов'язаний зі словом і знаком: учених і письменників, програмістів і дипломатів. Він благоволить навчанню, торгівлі, переговорам, роботі зі словом і мовленням. Меркурій - миролюбна планета, що допомагає розв'язати всі проблеми мирно і за згодою всіх сторін. При цьому Меркурій аж ніяк не ледачий і не слабкий - постояти за себе розумом і словом він уміє і ще й як!
2. Стихія дня: повітря.
Середа - день повітря. Ні, люди середи - не мрійники, що витають у хмарах, аж ніяк! Алхімічна традиція пов'язує повітря з інтелектом, думками, мовленням, логікою і таємними знаннями. "Повітряні" люди - інтелектуали й оратори, політики й дипломати, вони прекрасно знають ціну кожному слову - і можуть собі цю ціну дозволити.
3. Континент дня і правила подорожей.
У валізці мандрівника цього дня пара кед і джинси, плеєр з улюбленою музикою, фотокамера моментального друку. І, повірте, цього скромного набору достатньо, щоб знайти своє місце під сонцем.
Наприклад, у Північній Америці - частині світу, де зосереджені світові знання і задається вектор розвитку культури. Мабуть, цей континент колись відкрили саме для того, щоб кожен міг розкрити тут свій потенціал. Усе, що відбувається в Новому Світі, має величезну важливість для всієї планети. Тут сходяться дороги, з'єднуються мости і зустрічаються долі.
4. Науковий закон. Наведена індукція.
Середа слідує закону про наведену індукцію. Звучить він так: генерована електрорушійна сила пропорційна швидкості зміни магнітного потоку. Уявіть, що ви - це сила... Звучить, правда?
Дійсно, "магнітний потік" тут мислиться як навколишня реальність, і виходить, що чим швидше змінюється навколишня реальність, то більше шансів у нас на успіх, якщо ми підлаштовуємося під цю швидкість. До середи дійсно є всі шанси увійти в потік і рухатися в бік успіху!
5. Закон життя. Еволюція.
Закон середи - це закон еволюції: розвивайся! Тільки розвиток і постійне вдосконалення є запорукою того, що біологічний вид зможе вижити і продовжитися. Те ж саме справедливо і для людини розумної, яка пішла далі за примата. Тож обов'язково присвячуйте кілька годин своєї середи на читання книжок, аналіз вчинків і дій, пізнання нового.
6. Спосіб сприйняття світу: мовлення.
Миролюбна середа наполегливо закликає скласти зброю. Ви запитаєте, як же тоді відстояти свої інтереси, тим паче посередині "хрестового походу", коли мету вже видно і не вистачає лише крапельки зусиль, останнього ривка? Словом! Творчих, надихаючих і просто добрих, душевних слів у світі набагато більше. То чому б не використати їх для вирішення простих і тим паче складних завдань. У середу можна не тільки приємно поговорити з подружками про останні події особистого життя, а й укласти довгострокові домовленості.
7. Пошук рівноваги, баланс почуттів. Благодійність проти Скупості.
Благодійність - двоюрідна сестра суботньої Розсудливості, чесне, відкрите й дуже потрібне крило для вдосконалення душі. Без Благодійності не траплялося б багато хороших речей.
Скупість - її тіньова версія. У важких випадках Прижимистість затискає господаря крил так, що не можна ні зітхнути, ні охнути, ні копієчку на себе витратити. Але ближче до з'єднання з Благодійністю Прижимистість світлішає і перетворюється на розумне витрачання ресурсів.
Скупість буде завжди говорити про те, що можна купити за великі або маленькі гроші, а Благодійність знає, що за гроші не купиш, і чому їх треба віддавати.
8. Принцип дня: спочатку дух, потім матерія.
Принцип середи свідчить: спочатку дух, потім матерія. Звичайно, не варто забувати про якусь із двох змінних, і неділя навчить нас, як знайти потрібну гармонію, але все-таки - зміст, нехай ненабагато, але превалює над формою. Перш ніж створити найпрекраснішу річ, необхідно спочатку винайти дух, який ця матерія наділить. Усе починається з ідеї, з образу, з думки, з внутрішнього поштовху і потреби. Балансуючи посеред семиденного тижня, не забувайте про це.
9. Універсальний сюжет: Переродження.
Головний герой - негативний або заплутаний персонаж, який поступово усвідомлює свої помилки та спокутує їх.
Зазвичай у сюжеті з'являється персонаж, який допомагає герою здійснити перехід до відродження своєї особистості. Часто таким спонукальним фактором виступає любовний інтерес героя до одного з персонажів або поява дитини та прив'язаності героя до неї, їхнє завдання - відкрити герою очі на справжню суть речей.
Супутники і друзі середи:
Символи: кадуцей, книга, карти.
Рослини: нарцис, олива.
Тварини: папуга, мавпа, змія.
Кольори: зелений, оливковий, смарагдовий, бірюзовий.
Хімічний елемент: ртуть.
Ювелірні камені: перидот, смарагд.
І це далеко не все, чим відзначений екватор тижня,
день, у який добре підтримувати старі зв'язки і заводити нові!