Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

50 відтінків турмаліну.

Так-так, його палітра налічує до 50 кольорів і різних відтінків. Крім того, деякі камені мають плеохроїзм - здатність змінювати колір при різному освітленні. Незважаючи на велику популярність мінералу, досі точаться суперечки про те, хто його відкрив. Камінь оповитий таємницями, легендами і міфами, неодноразово був у центрі палацових інтриг, незаслужено звинувачений у бідах і нещастях і навіть брав найактивнішу участь у наукових експериментах.

Що ж за незвичайний мінерал перед нами?

 

b1a1a3394600f7bd6b0ed33c799af89d.md.jpg

 

Близнюк рубіна? Двійник смарагду? "Підробка" сапфіра? Як багато гучних скандалів пов'язано з мінливою зовнішністю турмалінів. Через різноманітність забарвлення турмаліни можна сплутати з багатьма мінералами, серед яких також аметисти, андалузити, везувіани, гідденіти, демантоїди, димчасті кварци, зелена шпінель, перидоти, празіоліти, хризоберили, цитрини.

Через незнання турмаліни помилково приймали за дорогоцінні камені першого порядку, прикрашаючи королівські корони, царські трони, атрибутику вищих церковних чинів. Незабаром "мінерал" виводили на чисту воду, але прикраси з ним аж ніяк не падали в ціні, такий "піар" лише привертав увагу до одіозних турмалінів. Зараз найкращі екземпляри коштують до $1000 за карат. Виняток становить тільки турмалін параїба. Ціна на нього може досягати астрономічних величин у $30 000 за карат і більше.

У Європі про камінь і його багатоликість дізналися лише 1703 року, коли з Цейлону привезли чудові бузкові кристали, залишивши за ними рідне, сінгалезьке ім'я "турмалі". Перекладачі трактують його як "дорогоцінний камінь", існує варіант перекладу "змішаний камінь".

Турмалін являє собою різновид силікату, що містить сполуки алюмінію, бору, марганцю і магнію (загалом близько 26 елементів). Хімічна формула турмаліну складна, існує безліч її варіацій і кожній з них відповідає свій вид:

шерл або африцит - чорний;
верделіт - темно-зелений;
індиголіт - темно-синій;
дравіт - коричневий, темно-бурий до буро-жовтого;
елбаїт - майже безбарвний турмалін;
рубеліт - темно-рожевий до червоного або фіолетово-червоного;
ахроїт - безбарвний;
тсилаїзит - марганцеподібний турмалін;
хромтурмалін - яскраво-зелений;
увіт - темно-коричневий;
параїба - яскраво-блакитний з домішкою зеленого;
поліхромний турмалін - із зональним або дільничним (по довжині кристалів) розподілом забарвлення.

Серед поліхромних зустрічаються справжні артефакти. Світлі турмаліни з чорною вершиною називають "головою мавра", а з червоною - "головою турка". Турмаліни з червоним центром і зеленою периферією іменують "кавуновими". Досі не зрозуміло, як вони забарвлюються таким чином, що в одному зразку співіснують контрастні кольори з різкою межею. Цей вид турмаліну - колекційна рідкість. Одного разу в горах Паміру був знайдений великий турмаліновий кристал, пофарбований у зелений, чорний, рожевий і жовтий кольори без плавних відтінкових переходів.

 

0d22181cfb49fcfd81e0b4822d83460c.md.jpg

 

Сьогодні всі різновиди турмаліну легко ідентифікують за допомогою ультрафіолетових ламп. З винаходом мікроскопа вченим вдалося зазирнути в саме серце каменю. Кристали турмаліну зазвичай мають стовпчастий вигляд і витягнуті вздовж потрійної осі симетрії. З форм найчастіше зустрічаються призми, тригональні піраміди. У поперечному зрізі подовжених кристалів чітко видно сферичний трикутник: грані його не прямолінійні, а симетрично вигнуті.

 

fa755a07d2d1ca84c82f53d0a2c33fa5.jpg

 

Турмаліни утворюються за високих температур і найчастіше зустрічаються в гранітах та інших вивержених породах. Камені можна знайти в тих самих родовищах, що й каситерит, топаз, вольфраміт і берил тощо. За припущеннями вчених турмалін вулканічного походження. Промисловий видобуток турмаліну ведеться на Шрі-Ланці, Мадагаскарі, в Іспанії, Китаї, Бразилії, США, Канаді, ПАР, Канаді.

Щільність за Моосом досить висока 7-7,5, але мінерал відрізняється крихкістю. Незважаючи на природне розмаїття кольорів, людство в гонитві за досконалістю (і прибутком) використовує низку способів для облагороджування цих каменів. Нагріваючи турмаліни до 450-650 C, ювеліри домагаються більш ефектного відтінку - червоно-коричневі камені стають рожевими, а темно-зелені - смарагдового кольору. Синтетичні турмаліни не виробляють, але широко поширені імітації зі скла.  Для більшої привабливості численні тріщини всередині мінералу часто заповнюють спеціальною смолою. Такі камені не підлягають ультразвуковому і паровому чищенню, їм протипоказаний контакт з побутовою і садовою хімією. У прикрасах Орінго турмаліни необлагороджені, такі, якими створила їх природа. влюбленность


За право володіння турмалінами у ювелірів є серйозні конкуренти в інших галузях. Радіотехніки та інженери використовують піро- і п'єзоелектричні властивості турмалінів, також каміння активно залучають до виготовлення медичних приладів і аксесуарів. На щастя, для цих цілей підходять навіть малоцінні екземпляри, а найкрасивіші залишаються для каблучок і сережок. улыбка

 

c531e62c1c38d7ca137e0cca98806414.md.jpg

 

Камінь користується заслуженою любов'ю літотерапевтів. Він вбирає негативну енергію, оберігає сон власника. Кольорові турмаліни розкривають усі барви життя. Завдяки великій різноманітності, мінерал ідеально підходить практично всім знакам зодіаку. Вважається, що турмаліни не дуже люблять сусідство інших каменів, але на практиці вони здаються дуже компанійськими.

Великий інтерес викликають чорні шерли. Термін походить від старонімецького слова scfior - "брак", "домішки". Вони не настільки ефектні, як їхні багатобарвні побратими, і належать до виробних матеріалів. Але здобули славу магічного каменю з сильною енергетикою, їх ще називають вікном в інші світи. В Україні, на Приазов'ї численні родовища чорного турмаліну.

А в Орінго часто з'являються ексклюзивні новинки з турмаліном, тож знайти свій талісман не складе труднощів. подарочное кольцо

 

3ea64f174f95a52fe576c9723f57ddfd.md.jpg

 

Наталія Орингооринго 2

natadema
Сб, 27/01/2018 - 23:31

Спасибо огромное за статью! Турмалин - это одно из чудес природы, можно сказать - чудо из чудес!
heather
Сб, 27/01/2018 - 23:40

Роскошные камни! Творческому гению природы нет равных!
lwr
Сб, 27/01/2018 - 23:45

Красивые камни. Я бы хотела носить зеленый или арбузный в украшении. А на правах талисмана у меня живет кусочек шерла :)
markisa-07
Вс, 28/01/2018 - 00:19

У меня есть кристалл черного шерла - мощная энергетика! Мечтаю, что успею приобрести в Оринго колечко с турмалином, не так просто "поймать" свой размер.
Лелеока
Вс, 28/01/2018 - 10:12

И я жду свой цвет и размер... Очень интересный камешек!
Morrigan_sv
Вс, 28/01/2018 - 11:59

Спасибо за такую подробную и интересную статью! Сразу захотелось увидеть турмалин у себя на пальчике)
Tasha84St
Вс, 28/01/2018 - 13:09

Неймовірно-цікава стаття! Дякую! дуже люблю каміння...
Malavita
Вс, 28/01/2018 - 19:29

Люблю эту рубрику, расскажите про шпинель! Очень интересно )
Елена Маслова
Вс, 28/01/2018 - 19:38

Шпинель у нас пока только синтетическая, поэтому особо рассказывать нечего. )) Стараемся рассказывать о природных камнях, которые появляются в литотеке хоть изредка.
АЮ
Вс, 28/01/2018 - 20:24

Ах, какие камешки! Уж очень хочется маленькое колечко Озеро с бирюзовеньким или Притяжение с полихромным...... можно ли надеяться на исполнение желания?