Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Алкогольні міньони

Ох ці мені американські кінофільми! Міні-бар у літаку, міні-бар у готелі… що воно таке і навіщо? Чи можна напитися з цієї міньки до якоїсь хоч скільки небудь задовільної кондиції?

Алкомінімалістика — так звуть колекціонування мініатюрних пляшечок з алкоголем ємністю не більше 50 мл. Хоча кажуть, що немає єдиної назви як для типу колекціонування, так і для самих пляшечок: їх називають «міні-пляшечки», «міньйони», «мініатюри», «шкалик» і бо зна як ще. Пляшечки за фактом можуть бути як більшими, так і меншими за обсягом ніж 50 мл. Наприклад, міні версії імбирного лікеру, які я видобула в Німеччині, були 35 мл, а вершковий італійський лікер Марципан, який мені дістався зовсім випадково, був 150 мл. Але все це все одно міні-версії.

Мініатюрні лікери (у значенні, що лікери — це будь-який алкоголь) вперше з'явилися в Європі на початку XVIII століття. У той час медіа ще не було розвинене, і щоб рекламувати продукт, були варіанти тільки розвішувати постери (плакати) або використовувати живу рекламу, тобто продавців. Тим не менш, скляні пляшечки як тара для алкоголю, які широко використовуються зараз, ще не з'явилися на початку XVIII століття. Продаж алкоголю тоді відбувався бочками, і оскільки багато людей просили спочатку продегустувати напій, винороби розливали трохи вина чи лікеру у маленькі керамічні пляшечки для клієнтів на пробу. Це були попередники сучасних мініатюрних скляних пляшечок.

508ffad0667ed560babd06d58738db0f.jpg

До 1930-х тенденція збирати мініатюрні пляшечки почалася в Америці під час Сухого закону. І майже всі європейські виробники віскі та коньяку вигадали використовувати маленькі скляні пляшечки з лікерами як зразки, спочатку щоб уникнути сплати податків, але насправді вони використовувалися для пиття та величезними обсягами імпортувалися до Америки. Навіть міцність напою, зовнішній вигляд, етикетки і все інше були такими ж, як і алкоголь у великих пляшках. Для зменшених копій це виглядало досить елегантно, що викликало інтерес колекціонерів. З цього моменту колекціонування мініатюрних лікерів почало розвиватися. На даний момент існують міні-пляшечки всіх типів алкоголю, навіть пиво. Географія виробництва охоплює майже весь світ. Деякі напої випускаються лише в міні-варіанті, оскільки розраховані на разову дозу: як німецька настойка Underberg, яку рекомендується вживати перед їжею, випускається лише 20 мл.

6b4fe049e3b1649158af2ed6f1158790.jpg

 

Призначення у маленьких пляшечок алкоголю різне: від колекціонування до функціональної необхідності. Нерідко їх додають до подарункових наборів. А іноді набори міньйонів створені для заходів: наприклад, я мала коробочки з незвичайним німецьким лікером Kleiner Keiler, на кожній пляшечці якого було веселе завдання, як фанти. Такі коробочки випускають спеціально для вечірок, щоб додати веселощів.

67a8eb92feafad597ad40491a0d8de62.jpg

 

Іноді алкогольний міньйони — це справжнісінький витвір мистецтва. Маленьким пляшечкам надають такі химерні форми, повторити які для великих обсягів було б складно. Буває лікер у вигляді телевізора, лікер у вигляді дитячої суміші, пляшечки у вигляді автомобільної свічки запалювання, у вигляді черевичка, каністри бензину, автомобіля, лампочки, грона бананів... Це можуть бути як лімітовані колекційні видання, так і випуск на постійній основі. Наприклад, як великі, так і міні-обсяги пляшок текіли KAH мають форму черепа, що розфарбовано в стилі масок смерті до мексиканського Дня Мертвих.

71370734a55c4266fa3b6322524326e2.jpg

 

Оскільки алкогольні міньйони це сувенірна продукція, нерідко їх оформлюють свідомо яскраво чи шокуюче. В азіатських країнах та Латинській Америці часто можна зустріти маленькі пляшечки зі зміями або комахами в середині. У мене теж був такий екземпляр, але продегустувати його я не ризикнула і подарувала поціновувачу подібних сувенірів. Такі напої можуть мати різний характер: деякі з них можна пити тільки по чарці, як ліки, а деякі взагалі у шкіру втирають замість мазей. Тому перед покупкою алкоголю зі змією чи скорпіоном добре б запитати у виробника чи продавця, як це вживати, чи краще взагалі поставити на полицю і милуватися. Буває й інший варіант: наприклад, лікер зі шматочками 24-каратного листового золота. Є ще кумедний екземпляр — конопляна горілка (cannabis vodka) з плаваючим у ній насінням конопель, а також абсент із зернятками або гілочками полину та м'яти. Зустрічаються і французькі арманьяки, американський муншайн та японські лікери, у пляшечки з якими додають різні ягоди та шматочки фруктів.

2155d19852dfc3cd037c94e8beb2056c.jpg

 

У мене теж є свій міні-бар: поповнюється він переважно незвичайними лікерами, міньйонами дорогих релізів міцного алкоголю, різним віскі. Але призначення мого міні-бару не колекційне — я його регулярно спустошую і поповнюю. Щоразу, відкриваючи велику пляшку міцного або лікеру, я наповнюю з неї один-два шкалики по 50 мл і залишаю на зберігання. Потім, якщо знадобиться драм віскі для боротьби з тиском чи захочеться зробити лише один коктейль на вечір — не потрібно відкорковувати велику пляшку, а можна просто спустошити пару міньйонів. Крім того, я просто обожнюю маленькі пляшечки самі по собі: вони виглядають як незвичайні іграшки або скляні декоративні прикраси! улыбка

А вам подобаються алкогольні міньйони?

 

Альона Мінакова для Орінго оринго