Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Бачити, відчувати

Коли ми бачимо прикраси в вітрині ювелірної крамниці чи вдягаємо улюблених крихіток на прогулянку, наш організм реагує на цей, пробачте, подразник безліччю непомітних сигналів.

Ми відчуваємо дотик металу шкірою: постійно, як у випадку з каблучками, або під час руху, якщо вдягли сережки-підвіски чи вільний браслетик. Милуємося світлом та грою кольору, коли промінчик відбивається від гладкої поверхні. Або ж прислухаємося до тендітного дзвону чи тихого перестукування.

В цьому прикраси майже не відрізняються від людей: вони взаємодіють з нами та викликають зворотну реакцію. І це точно не приходить з віком, коли ми починаємо розуміти цінність тієї чи іншої прикраси з огляду на майстерність виконання чи вартість матеріалів. Просто згадайте, як ваблять матусині прикраси малечу, для якої слова про карати та родовища ще нічого не значать. Цей імпульс з нами від народження протягом чи не всієї історії людства. Ми вже писали про досліди, які встановили можливу причину привабливості блискучих речей в очах людини. Тоді вчені припустили, що блискуча поверхня сприймається людиною як бажана і життєво необхідна, бо так виглядає критично важливий ресурс – вода. В прадавні часи близьке розташування водойми гарантувало нашим пращурам виживання: водою можна було вгамувати спрагу і нагодувати все плем’я, порибаливши на березі річки чи моря.

 

16628e11ecd17f9f126b122113228144.md.jpg

 

Це здається іронією, але друга думка апелює вже до протилежної для води стихії — вогню. Вміння запалити вогонь та підтримувати його є важливим кроком у розвитку первісних людей, бо вогонь дав поштовх для багатьох ремесл. Тож вчені не виключають, що окрім тотожності до відблисків сонця на поверхні води, є щось спільне між блискучими предметами й спалахами вогню. В простому світогляді наших пращурів вогонь володів водночас руйнівною та творчою силою, тому й блискучі предмети могли б успадкувати від нього крапельку цієї вогняної магії. Ось люди і намагалися прикрасити себе відполірованими до блиску шматочками слонової кістки, мушлями, камінчиками, а пізніше й першими металевими прикрасами.

 

9a7c3d91b0d7ba673ff520d92859510d.md.jpg

 

За ще однією версією, також пов’язаною з добуванням їжі, людина, як і будь-який хижак, сприймає спалахи, що блимають вдалечині й рухаються, як майбутню здобич. Мозок миттєво реагує на ситуацію й запускає процеси, що допоможуть вполювати трофей. Погляд фокусуються на дрібніших деталях, підвищується серцебиття, легені наповнюються повітрям, рухи стають чіткими та вивіреними — все для того, щоб ми встигли натиснути на кнопку «Оформити замовлення» до того, як це зроблять конкуренти.довольство

 

Якщо милуватися прикрасою ми можемо й здалеку, мріючи про майбутню зустріч з омріяним скарбом, то для наступного задоволення — кінетичного — потрібен близький контакт. І знову наш кмітливий мозок отримує унікальний досвід взаємодії. Про звичку перебирати пальцями ланцюжок чи грати з сережками або підвісом годі й згадувати.  Окрім банального бажання перевірити, чи не загубилась випадково прикраса, в такий спосіб ми відволікаємось та вивільнюємо накопичену втому та знервованість. Погодьтесь, нехай краще від стресу тремтять сережки, аніж коліна.

 

5e1543098a7c7f1b789182025fa07ca5.md.jpg

 

Взагалі саме сережки та намиста частіше за каблучки попадають в коло тактильних прикрас, бо зона біля коміра сильніше реагує на емоційний стан. Контакт з нервовими закінченнями в області шиї є підсвідомою реакцією на хвилювання, незалежно від його емоційного зафарбування.  Якщо нема прикрас, ми погладжуємо чи розминаємо шию пальцями, торкаємось ямочки поміж ключиць. Але буде несправедливим забути й про чутливість самих пальців.

Для людей, що сприймають світ через дотик, має значення, якого предмета вони торкаються: м’якого чи твердого, гладкого чи фактурного, теплого чи холодного. І певні ознаки дарують різні емоції. Так щось невагоме, пухке й ніжне когось здатне заспокоїти, а для іншого, навпаки, стане сигналом незахищеності. Такі люди потребуватимуть контакту з чимось твердим, що має сталу форму. Варіантів стільки, скільки й нас з вами на Землі.

 

12c68ef710c78b95cb339b0cb46d6eba.md.jpg

 

Вчені сходяться у тому, що предмети так само можуть маніпулювати нами через дотик, як ми ними, а текстура, твердість і вага  впливають на наше мислення. Контакт з гладкою поверхнею допомагає згладити гострі моменти в спілкуванні, а відчуття, які дарує дотик до твердого предмету, налаштовує на непохитність. Важкі предмети виховують більш серйозне ставлення до важливих аспектів та загартовують серце. Як бачите, вийшли в чомусь взаємосуперечливі риси, особливо, якщо врахувати що прикраси поєднують в собі й гладкість, і твердість і відносну важкість (в порівнянні з іншими предметами подібного розміру). Та це лише підкреслює унікальну здатність людини пізнання світу через дотик. В будь-якому разі, торкаючись прикрас ми заземлюємось, зупиняємось у вирі часу, аби відчути реальність тут і зараз, залишитись на зв’язку з поточним моментом.любовь

 

Наталія Орінго

allavoytenko
Чт, 25/07/2024 - 04:22

Щодо реакції на здобич - цілковита правда, особливо коли полюєш на ексклюзиви у п'ятницю))
Cvetochnayafeya
Чт, 25/07/2024 - 08:09

А я тактильної люблю контактувати саме з кільцями)))
Лелеока
Чт, 25/07/2024 - 09:22

Інколи занадто активно жестикулюю і підвіс працює як обмежувач: схопилась за нього, підзаряджаюсь і людей зайвий раз не нервую. До каблучок ставлюся спокійно, але помічаю, як емоційний стан впливає на те, що на деяких пальцях не можу терпіти каблучки, знімаю (але перевдіваю на інший палець, як він туди налазить/не спадає)
Наталья Оринго
Чт, 25/07/2024 - 10:00

В мене з прикрасами сильний кінетичний зв'язок. Люблю торкатись, смикати, крутити і всіляко "знущатись" над усім, що ношу. Мабуть, нерви нікуди вже годяться 
Julia777
Чт, 25/07/2024 - 12:15

Я візуал - мене заспокоює споглядання чогось гарного і/або насиченого кольору. Тому люблю прикраси з кольоровими камінцями і складної форми. Я не кручу і не смикаю каблучки, сережки, підвіски, але я можу довго розглядати їх з різних ракурсів на собі, в тому числі і в дзеркалі. Також мені подобаються рухливі сережки - дзенькіт або легкий рух повітря біля шиї дає мені відчуття життя.
Julia777
Чт, 25/07/2024 - 12:17

А підвіси у мене завжди мають сенс оберегів чи помічників, це ніколи не "просто щось гарне".
celenitty
Чт, 25/07/2024 - 13:41

Обожнюю крутит каблуки. Це антистрес. Та й у мене завжди щось у руці з дитинства. Ручка,телефон,ключі. Сережки -це части на образу,не надаю їм значення. А підвіси -улюблена прикраса,часто їх торкаюся. Це щось душевне,часто камінчик живий ,зі своїм характером,мій супутник у певний день.