Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Бароко, що ти таке?

Примхливий і драматичний стиль бароко в XVI-XVII століттях захопив буквально всі сфери життя. Архітектори зводили чудові барокові палаци, художники писали барокові картини, музиканти складали барокові сонати... А чи існували барокові прикраси? А як же!

...світ стрімко змінюється, стає рухливим і непередбачуваним. Реформація і Контрреформація, релігійні розколи і війни - карта світу перекроюється; а від останніх наукових досягнень земля буквально йде з-під ніг. Подумати тільки, Земля більше не центр світу, а всього лише піщинка в космосі, і люди тримаються на ній лише завдяки цій... як там її... гравітації! Все руйнується, все змінюється - що робити? Правильно, святкувати!

612eee5da47cdca5103f9c047d3160f8.md.jpg

На фото: сережки "Сонет Шекспіра"

Така в загальних рисах філософія і суть бароко. Підкреслена пишність, розкіш, драматизм і прикрашання всього, чого тільки можна - ось прикмети епохи. І коли, як не в такий час, розквітнути ювелірному мистецтву! До речі, саме в епоху бароко з'явилося саме поняття ювелірної прикраси як такої. Раніше каблучки, підвіски, діадеми та інші прекрасні речі мали насамперед практичний сенс - скріпити одяг або продемонструвати статус. А епоха бароко придумала носити прикраси просто заради них самих. Просто тому, що це... та просто красиво, ось і все.

А який же вигляд мала типова прикраса епохи бароко? Які ювелірні прикмети епохи?

1fb987933d3fedc6f8cc2b9414b1bb4d.md.jpg

На фото: каблучка "Ловець літа"

По-перше, перли. Багато перлів! Перлинні намиста, підвіси, нитки... Що й казати, якщо саме слово "бароко", на думку деяких учених, походить від слова, що означає "асиметрична перлина". Хоча дехто вважає, що навпаки, спершу з'явився термін "бароко", який означає щось складне, заплутане і перевантажене деталями. Спочатку його використовували в логіці та математиці, потім він перейшов у ювелірну справу і став означати дивної форми перлини, а потім став ім'ям цілого стилю... Хай там як, а з усіх каменів перли (будь-якої форми, навіть ідеально круглої) - найбароковіші.

До речі, про каміння. Друга прикмета стилю - великі камені простого ограновування. Правило барокової прикраси: камінь понад усе! Він зірка і головний герой каблучки, підвісу, чого б то не було. Що більший камінь і простіша оправа - то "барочніша" прикраса. Каст - що вищий, то краще. Навіщо потрібні коштовності, якщо не виставляєш їх напоказ?

662c2ebc319e3610267a5e73d9d42976.md.jpg

На фото: каблучка "Фангорн"

По-третє, кращим за один великий камінь може бути тільки багато різних каменів! Поєднання каміння різного кольору і огранювання в одній прикрасі - модна барокова знахідка. Каблучки, брошки, підвіси, всипані різноманітними коштовностями - саме те, що треба.

І по-четверте, наймодніші в барокову епоху прикраси - це каблучки, сережки і, несподівано, брошки. Каблучки дають змогу демонструвати каміння, сережки підкреслюють витонченість обличчя і шиї пані, ну а брошки... це просто красиво, і каміння можна показати знов-таки. І знову бароковий винахід - носити брошки не для скріплення одягу, а просто так. 

d34258912081fd312721c89ef43e9f33.md.jpg

На фото: брошка "Райський птах"

Бароковий стиль у ювелірному мистецтві - це підкреслена, неприкрита декоративність, масштабність, а ще яскравість, блиск, переливчастість і прямо-таки пряма заява "до біса практичність, краса понад усе!". Дійсно, коли світ змінюється швидше, ніж мчить крізь космічну темряву Земля, що може втримати нас на ногах? Хіба що гравітація (дякувати серу Ньютону) - і краса!

Женя Орінго