Смажимо холодне та солимо солодке!
Чи здивуєтесь ви, якщо побачите у вінегреті м’ясо? Я так, бо куштувала знаменитий салат лише у його вегетаріанській подачі. Та колись давно, поки вінегрет не потрапив на столи слав’ян, овочі в його складі чудово товаришували з м’ясом чи солоною рибкою. Тепер зовсім невипадковим виглядає друге значення слова вінегрет в нашій культурі — мішанина або суміш. Старовинний рецепт салату олів’є, що містив у собі кубики ланспіку (бульйону) також здається сучасному гурману дивакуватим, тож десь глибоко у своїй куріпково-крабовій душі він справжнісінький вінегрет.
Хтось скаже, нічого шукати зрозумілих поєднань в іноземних стравах. Краще харчуватись їжею, що властива твоєму регіону. Загалом так: вареники, борщ, налисники, голубці — то вже частина нашого генетичного коду. І ми настільки звикли до української кухні, що не помічаємо дивних смакових збігів на своїх тарілочках. Поки хазяйки сперечаються, як вчинити з буряком на борщ — нарізати соломкою чи терти на шатківниці, іноземцям не до таких дрібниць, вони в принципі дивуються букету смаків цієї страви. А коли чують про вареники з редькою, взагалі тихенько сповзають під стіл.
Та не будемо ворушити минуле, нам аби поспіти за розвитком смаків у сучасній глобальній гастрономії. Тут не треба навіть складних за змістом рецептів. Достатньо поєднати 2-3 інгредієнти і виходить справжній оксиморон.
Наприклад, ви колись смажили морозиво? За легендою цією «неблагодатною» справою кухарі займаються з 1893 році. Хоча, якщо правильно і швидко все зробити, результат потішить своїм контрастом температур та текстур. А кавун з устрицями? Їх хоча й подають на стіл однієї температури, смакує це поєднання ну дуууже дивно. Хоча, якщо ви пересилили себе і проковтнули устрицю, страшніше вже не буде — червона соковита м’якоть піде як ніж по маслу. Жартую, звісно, устриці це смачно , най навіть з кавуном.
А от кава з лимоном мені не відкрилась. Про це поєднання я чула ще в дитинстві, навіть пробувала приготувати. Та якось не склалося любові і відтоді уникаю сорти зернової кави з природною кислинкою.
Кажуть, що з сиром можна з’їсти що завгодно. Здається, фанати шоколаду вважають так само, тому не вагаючись додають цей приголомшливо смачний продукт до буряка, чорної ікри і навіть мастять плиточку соєвим соусом.
Так можна використати кубики вареного або запеченого буряка для шоколадного фондю й посипати потім їх тертим шоколадом. Який сорт обрати – вирішувати вам. Але якщо вирішите спробувати чорну ікру на канапці з шоколаду, слід зупинитись на білому. Його вершковий, не надто виражений смак краще відтінить смак ікри. І нарешті соєвий соус. Тут все просто: берете улюблену шоколадку чи батончик і просто вмочуєте його у соус.
В США існує ціла спільнота людей, що люблять і готують сендвічі з майонезом та бананом. Задав модний напрямок автогонщик Дейл Ернхардт і його підтримало чимало людей. Згодом виявилось, що це блюдо цілком притаманне кухні півдня країни. Додаючи різноманітні спеції та інгредієнти фани роблять безліч варіацій незвичного сендвіча.
А найбільш легким способом викликати бум смаків я вважаю рецепт яблук з сіллю. Інгредієнті є у кожному домі і більш менш поєднувані, принаймні для людей, яким не на диво квашені яблука.
А які гастрономічні дивацтва полюбляєте ви?
Наталія Орінго
Татьяна Викторовна
Пт, 02/02/2024 - 16:26
Nifli
Пт, 02/02/2024 - 16:57
Наталья Оринго
Пт, 02/02/2024 - 17:00
Nifli
Пт, 02/02/2024 - 17:18
brenda
Пт, 02/02/2024 - 17:34
brenda
Пт, 02/02/2024 - 17:48
olenabuglova
Пт, 02/02/2024 - 22:21
Лелеока
Сб, 03/02/2024 - 04:18
Kell
Сб, 03/02/2024 - 07:03
Julia777
Сб, 03/02/2024 - 13:31