Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

ЗАДАТЬ ВОПРОС

 
Ювелирный дом Оринго
0800-759-550
(бесплатные звонки)

Блакитна морська історія

Й оповідачем виступить, як завжди, гемолог-експерт Юрій Курилюк. Підеться про чарівливі аквамарини, натуральні ніжні камінці, свіжі й бездоганні.

синий бриллиант синий бриллиант синий бриллиант

До каменів, історія яких міцно вкорінюється до неписьменних джерел, належить камінь морської води — аквамарин (хоча сама назва введена в обіг бельгійським медиком і вченим Боециєм де Боотом в 1604 р.). Він ще один представник шляхетної фамілії берилів, у якій що не камінь, то предмет особливої уваги.

Історія аквамарину бере свій початок з часів Стародавнього Єгипту десь приблизно чотири тисячі років тому. За легендою, міфічні русалки тримали яскраво-блакитну скелю як скарб. З цієї легенди, а також зовнішнього вигляду каменю випливає переконання, що аквамарин - щасливий камінь моряків. Оскільки русалки так поважали блакитний мінерал, вони надавали морякам, які несли його, захист. Ця легендарна історія залишається незамінною частиною значення каменя і донині.

Бездонність історії аквамарину наповнила його сутність великою кількістю містифікацій. Римляни вірили, що вирізана на аквамарині жаба робить із ворогів друзів, поновлює кохання подружніх пар і навіть робить солдат непереможними. Греки і все ті ж римляни бачили в ньому оберіг для морських подорожей. Єгиптяни, євреї і шумери сприймали його як символ щастя і вічної молодості. Християни казали, що це камінь святого апостола Фоми, який наслідував воду і повітря.

cd0ccadc8645d5b4c19b2842e82d49f7.md.jpg

Підвіс "Снежная королева" з аквамарином, архів Орінго

 

Аквамарин і дійсно ніби морська вода — не має сталого кольору. Для більшості він має бути світло-блакитним, проте часом зеленкуваті тони несподівано грають у ньому і нагадують лазурові лагуни, а іноді блакитного стільки, що аж трохи занадто, і здається, що море у змові із дощовими хмарами готує шторм. Причиною такого різномаїття синьо-зелених барв є домішки різновалентного заліза, які присутні в аквамаринах.

Аквамарин є класичним мінералом пегматитів. З цього виходить, що його кристали мають великі, часом навіть гігантськи розміри насамперед за рахунок наявності у кристалоутворюючому розчині достатньої кількості заліза. Маса кристалів аквамарина досягає 100 і більше кілограмів, довжина кристалів сягає 1 м. Звичайно не всі частини цих кристалів є ювелірними. Найбільшим ограненим аквамарином є камінь з бразильського родовища в формі обеліск з власною назвою “Дон Педро” масою 10 363,00 каратів. Він зберігається в Національному музеї природознавства (Вашингтон, США).

 

45de9413305d27ea8f76e1e68a31e2ee.md.jpg

Підвіс "Утоление жажды" з аквамарином, архів Орінго

 

Географія розповсюдження аквамаринів доволі широка — США, Австралія, Намібія, Індія, Нігерія, Мадагаскар, М'янма, Шрі-Ланка, Україна, Зімбабве, Бразилія. Безумовним лідером з постачання аквамаринів на світовий ювелірний ринок є Бразилія. Найбільш красиві, насичено блакитні камені надходять з Мадагаскару.

Яскраві насичені блакитні кристали аквамарину, що вперше були знайдені в Бразилії в штаті Мінас Жерайс, отримали назву «Санта Марія», оскільки були видобуті на шахті поблизу із містечком Санта Марія де Ітабіра. Проте родовище на сьогодні здебільшого вичерпане, а більшість таких за насиченістю каменів стала надходити з африканських родовищ, тому часто їх називають «Санта Марія Африка». Вартість таких аквамаринів в 2-3 рази більше за вартість світло-блакитних аквамаринів.

Видобувники на родовищах давно навчились нехитрій “хімії” з аквамаринами. Щоб досягти більш насиченого блакитного кольору і позбутись небажаних жовто-зелених барв, вони прогрівають камені і досягають своєї мети. Оскільки це робиться майже з усією сировиною, ніхто не бореться з цим і не вважає за якісь злочинні дії. Термообробка для аквамарина є звичайним процесом. Результат залишається з каменем назавжди.

 

5eaa4edbf8cd079154596822e9035e19.md.jpg

Підвіс "Утоление жажды" з аквамарином, архів Орінго

 

Загалом, незважаючи на відносну розповсюдженість аквамарину, його цінність не стала копійчаною. Він стабільно займає більш шляхетне положення щодо іншого гіганта блакитного дорогоцінного спектру — топазу.

Аквамарин активно використовують не тільки в ювелірній серійці, але й в індивідуальних виробах середнього цінового сегменту. Час від часу вироби з аквамаринами презентуються відомими ювелірними брендами.

Ніжні блакитні аквамарини в найкращому огрануванні абсолютно гармонійно виглядають в компанії з безколірними класичними діамантами. Подібна асоціація ще раз доводить дорогу цінність каменя кольору моря.

 

3d63efe3dccb3614953160a3991943ab.md.jpg

Каблучка "Снежная королева" з аквамарином, архів Орінго

 

Аквамарин, як вважали, у давнину, протистояв силам темряви, викликав на захист духів світла. Він часто використовувався моряками як захисний оберіг від нещасть на морі. Вважали, що аквамарин є високодуховним каменем, який відкриває інтуїцію і збільшує ясновидіння. Він допомагає усунути емоційну токсичність і забезпечує відчуття внутрішнього спокою.

Аквамарин відноситься до горлової чакри. Через це йому наврочують фізичні цілющі властивості щодо хвороб органів дихання. Зазначають, що він може полегшити проблеми з дихальними шляхами, легенями та синуситами, послабити алергію, поліноз, застуду та бронхіт. Аквамарин є каменем народжених у березні.

 

Юрій Курилюк, спеціально для Орінго

 

А у нас чудова новина! Без зайвих слів - влітку чекайте на нову колекцію прикрас з трилонами, серед яких будуть і трилони аквамарину синий бриллиант Як гадаєте, які візуальні образи ми втілимо в колекції?

994aade187305dd4336a4ba9927fa9db.md.jpg

beeZyanka
Пт, 07/05/2021 - 12:20

Спасибо за интересную и познавательную статью! А новость сногсшибательная! Какой бы тематики ни была новая коллекция, уже жду её с нетерпением! И делаю ставки на морскую) Лето, море и такой желанный аквамарииин! ♥
SEMENOVNA89
Пт, 07/05/2021 - 12:40

Спасибо за новую интересную статью о любимых натуральных камнях!! Аквамарин - удивительный камень!) А новость о летней коллекции с великолепными трилонами теперь не даст спать спокойно, ну ооочень хочется поскорей увидеть это чудо!!)) Темой коллекции, возможно , будут цветы?)
Iro4ka
Пт, 07/05/2021 - 12:41

Спасибо за интересную статью! Коллекция будет "летняя"))) ведь она не только для аквамаринов. Жду с нетерпением)
Mouse
Пт, 07/05/2021 - 12:57

Камешки очень красивы, и форма эта такая интересная!
Kell
Пт, 07/05/2021 - 13:02

Класс, новая коллекция! Надеюсь на лёгкую, воздушную, но одновременно-"целеустремленную" коллекцию. Как морской бриз)
tatyanamx
Пт, 07/05/2021 - 14:33

Лето, море, цветы, великолепные изделия из серебра и прекрасные камни моей любимой формы!
olenabuglova
Пт, 07/05/2021 - 14:43

Будет что-то динамичное и позитивное!
souflais
Пт, 07/05/2021 - 15:27

Предположу, что ракушки)
slivka178
Пт, 07/05/2021 - 15:30

Я тоже думаю, что это что-то про отпуск. Про прохладные оазисы и коктейли))
celenitty
Пт, 07/05/2021 - 15:43

Замечательная новость. А какого размера эти триллиончики,если не секрет?