Нещодавно в "Екслібрисі" закінчилася одинадцята сесія, присвячена українським казкам. Але насправді ще нічого не завершено... Вже цікаво? І нам теж - дуже цікаво!
Любов до народних казок і фольклору - річ природна. Саме дитячі казки, магічні чи побутові, знайомлять нас із культурою ще в дитинстві. Чарівний світ захоплює і вражає, і довго потім ми несемо в собі це лагідне світло. Саме тому одинадцяту сесію в клубі ювелірно-літературної творчості "Екслібрис" ми на численні прохання орінгівців присвятили саме українському фольклору і зокрема ще й творчості Лесі Українки.
"Любая народная сказка несёт в себе национальный код и то, чему мы учим детей - это то, что важно нам самим. Самая отличительная черта украинских сказок - это юмор. И герои здесь не героические, а простые и очень живые, с понятными мотивами и ясными мыслями."
Результати одинадцятої сесії виявилися такими: лише одну роботу було обрано одразу - ескіз персня "Мати Земля", і тепер відбувається магічний процес за двома напрямками - казки про яйце-райце та Котигорошка. Мавки ж, одні з найгарніших та дуже цікавих істот, лишилися поза фокусом уваги. А між іншим, саме Мавка - головна героїня "Лісової пісні" Лесі Українки...
У такому випадку на думку спала ідея певного продовження цієї теми. Довго думали-гадали, як же нам знову увійти в ту ж саму річку, і нарешті зрозуміли, що якщо бурхлива річка поки не кориться, то нам потрібна добра супутниця й помічниця. Отже, скоро на нас чекає чергова сесія "Екслібрису", назвемо її "Сесія одинадцять і три чверті". Разом з нами над нею працюватиме українська письменниця, авторка книг у жанрі фентезі, дослідниця українського фольклору Дара Корній.
Студії пані Корній з українського фольклору вміщені в цих двох неймовірно гарних книжечках, "Чарівні істоти українського міфу". Перша присвячена духам природи, а друга - домашнім духам. І це - справжній скарб для тих, хто цікавиться нашими звичаями, піснями, обрядами. Тих же потерчат чи лісовиків ми зустрічаємо і в казках, і в творчості українських письменників. А чи знаєте ви, хто такі бузник, повітруля, воструха чи кльоцник? А от Дара Корній знає. І коли одинадцята сесія лише запускалася, ще тоді я собі мала на увазі цю серію книжок. До речі, згадували про неї й ви, і було дуже приємно відчувати, що ми з вами на одній хвилі. Тому запросити саме Дару Корній консультантом Орінго для перезавантаження фольклорної сесії "Еслібрису" здається мені логічним і правильним кроком. Орінго вже не перший рік будує місток між ювелірним мистецтвом та хорошою літературою, і кому, як не нам, працювати над книжковими прикрасами разом з професійними письменниками?..
Скоро на форумі з'явиться докладніша інформація щодо тематичного спрямування сесії, її особливих умов тощо.Одразу скажу, що право вибрати один ескіз для втілення у сріблі ми з повагою надамо самій натхненниці, пані Дарі. А поки сесію ще не відкрито, можна завітати до Секретної кімнати по "Чарівних істот"...
Ми дуже чекаємо початку цього цікавого експерименту. Я щиро переконана, що завдяки такій співпраці нам з вами вдасться створити дійсно вартісні прикраси, що будуть гідно свідчити про свою приналежність до українського ювелірного мистецтва.
А ви - теж чекаєте?..
Анастасія Орінго
Kitty04
Чт, 14/11/2019 - 19:06
celenitty
Чт, 14/11/2019 - 19:10
larisa-shpakova
Чт, 14/11/2019 - 19:15
larisa-shpakova
Чт, 14/11/2019 - 19:15
Natasha Dziuba
Чт, 14/11/2019 - 19:17
yulgrin
Чт, 14/11/2019 - 19:42
Лелеока
Чт, 14/11/2019 - 20:39
Anna Pavlova
Чт, 14/11/2019 - 20:41
slivka178
Чт, 14/11/2019 - 21:18
Елена Маслова
Чт, 14/11/2019 - 21:30