Будемо далі обговорювати підготовку до великої виставки «Орінго. Мистецтво срібних історій» і сьогодні трохи більше про те, що вже відомо.
Нагадаю, що саму подію анонсувала у дописі «Піднімаю завісу» і доповнювала дописом «Деталі, з яких спробуємо збудувати майбутнє».
План розміщення в нас є, звісно, тому що зали у Cкарбниці Національного музею історії України вже відомі з наказу, а в залах існують стаціонарні вітрини. Якщо подивитися на схему другого поверху, то нам відводяться зали 4 і 5.
Зал 4 складається з двох частин – 4А і 4Б, тому на коментар до попереднього допису від Юлії Олександрівни «Бронюйте ще одну залу! ;)))» можу щиро відповісти, що залів уже не два, а три.
Не хочу розкривати усі карти одразу, бо потім вам може бути не цікаво, тож пропоную поки що зосередитися на вітринах четвертого залу. Ось така в мене страшна робоча схема, яка живе на столі (опис п'ятого залу сховала )
Отже, спочатку ми наповнюємо четвертий зал і плануємо зробити це наступним чином:
- найближчими днями ретельно перегортаємо каталоги та особисті кабінети усіх орінговців, які запропонували свої прикраси до експонування;
- те, що приблизно співпадає з баченням виставки, включаємо у список та пишемо на початку наступного тижня власницям прикрас, що саме було б бажано відправити;
- якщо усе добре, то отримуємо прикраси та підписуємо документи (з ЮД Орінго) на відповідальне зберігання прикрас до завершення виставки.
Отримати усі прикраси нам буде потрібно до середини липня, бо далі відбуватиметься складний процес передачі в музей та розміщення в експозиції.
Якщо виникають питання про різні виставкові моменти — пишіть у коментарях, обов’язково відповім.
І нова рубрика, як супутниця великої підготовки: цікаві факти про Музей.
Копія найвідомішої з музейних речей, Скіфської пекторалі, зазвичай виставлена у залі №3, вітрина 9 — це зовсім поруч з відведеним нам простором. І цей факт робить з мене трохи параноїчку, бо підкреслює відповідальність перед спільнотою та Музеєм.
До речі, на онлайн-платформі Google Arts & Culture у високій якості представлені різні експонати Національного музею історії України і це дуже-дуже цікаво! Пектораль там можна роздивитися в усій красі!
Далі буде…
О.М.
Madra Rua
Чт, 26/06/2025 - 15:32
aslvle
Чт, 26/06/2025 - 17:50
Svit.AM
Чт, 26/06/2025 - 22:23
Oksanushka
Пт, 27/06/2025 - 07:10
Leirion
Втр, 01/07/2025 - 22:08
NOstana
Ср, 09/07/2025 - 00:10
Olga2016
Чт, 10/07/2025 - 10:34