Наприкінці 2023 в інфопросторі стало трендом підбивати не позитивні підсумки року, а саме “факапи”. Вже не знаю, з чого народилася ця тема, але якщо ми з вами почнемо підраховувати, де сталося не так, як гадалося, — то мотузок с милом треба буде готувати. А це не наш профіль! Ми не здаємося, стрій тримаємо і маємо дещо інші погляди на підсумки року.
Тож поки в нас ще є два вихідні та вечір п’ятниці перед нестримним ривком з понеділка у стрімке майбутнє нового року, давайте оберемо, що допоможе нам підбити свої підсумки року:
Чим взимку можна зігріти українську душу? Не модним глінтвейном чи західним традиційним гарячим шоколадом! До чарки відразу проситься наша добра настоянка чи наливка. Ароматна, міцна, але легка і з лікувальними властивостями водночас. Якщо ви скоріш за все стомилися, щоб підбивати якісь там підсумки і просто дякуєте Богові за збережене життя, піднімемо чарку української настоянки! Поділюся з вами улюбленими: виробництва бренду Хані Баджер. Вони роблять настоянки як за старовинними, так і за власними новими рецептами. Моє серце підкорила кизилова наливка: кизил дуже корисний і допомагає від різних недугів. Кизил в перекладі — червоний, і напій з нього виходить оригінальний: ароматний, яскраво-червоного кольору. В міру міцний, не надто солодкий, тому подобається як жінкам, так і чоловікам. Наливки частіше солодкі, проте кизилова завдяки яскравій кислинці має деяку свіжість і п’ється дуже легко! Що стосується саме настоянок, вони більш міцні, а ця має приємний, кислувато-солодкий смак і злагоджений аромат з відтінком ягід порічки. Коли перший вогненний ковток вщухає у роті, залишається тонкий ягідний присмак, об’ємний та кислуватий. Солодкі ноти післясмаку все ж лишають по собі легку зігріваючу гіркоту. Швидко п’ється та п’янить, тому рекомендую брати одразу пару пляшок!
Якщо іноді, як в усіх нас, закінчуються сили та понурюються плечі, саме час підбадьорити себе. І я не знаю більш хрусткого та свіжого напою, ніж джин. Не знаю, можливо, це все вік, і я постаршала на десяток років за минулі два. А можливо просто “розкуштувала” цей багатогранний напій У вже загаданого бренду Хані Баджер є і свій варіант джину: настоянка з ягід ялівця і прянощів з нової лінійки "Україна сучасна". Він пряний, не зовсім схожий на звичайний джин, проте з яскравим ялівцем та багатив букетом у смаку. А ось хто точно підкрить серця любителів джину, так це магазин-крафтова майстерня ALCHEMIST. Вони виготовляють декілька видів джину на різні смаки. Їх напої відрізняються тонкими відтінками, наче акварель на папері. Букети впізнавані та делікатні, я б не побоялася сказати, що це жіночий джин.
Найбільш популярні три види джину ALCHEMIST:
Класичний базовий. Освіжаюче прохолодний і колючий ялівець заокруглюється солодкуватим лимонним тоном. Джин і так делікатний і не спиртовий, а у поєднанні з травами та лимоном це просто божественна м'якість. А в коктейлі він дає лише букет, а спирту не дає взагалі.
Raspberry — малина. На ялиновій підкладці легко звучить кислотність червоних ягід та спецій. Він більш сухий, а його грайлива кислинка наводить мене на думку зробити на ньому «Космополітен».
Purple. Повністю виправдовуючи назву, при додаванні тоніка із синього перетворюється на бузковий. Смак у нього більш яскравий, спецій більше, і відчуття, ніби п'єш джин і нюхаєш фіалку водночас!
Якщо ви обираєте сяяти крізь пітьму, заряджаєте оточуючих позитивом навіть у темні часи та гадаєте, що неодноразово були молодцем протягом року — ваш вибір очевидний. Ігристе та ще раз ігристе! Особисто я рекомендувала би брют із шардоне від CHАTEAU KURIN: зроблений по технології шампанського, витриманий 9 місяців на осаді та з такою історією створення! Зроблено у Херсоні на початку 2022 року та вивезено до Києва на початку окупації. У особистих речах працівники та співзасновник виноробні вивезли до Києва лише 200 пляшок. Відчуваєте рівень? Аромат як за підручником: тости, свіжість зеленого яблука, гіркота цитрусу, хрустка на морозі білизна. Смак хрумкий, збалансований, ніякої зайвої олії та спирту, ніякої зайвої гіркоти. Білі квіти, повторення нот аромату, стримана кислотність. Післясмак залишається пікантним поколюванням на язиці та відчуттям чистоти та свіжості. Колір — чисте біле золото, а перляж легкий та невагомий.
Якщо вам більше до смаку рожеве ігристе, то у вас ще є шанс вихопити Carpathian Sekt Blaufrankisch від Chateau Chizay. Воно вразжає кришталево чистою першою нотою зеленої полуниці, з першими соковитими листочками, наче припорошеною гіркою ваніллю. В ароматі та смаку звучить складна композиція червоних ягід з полуницею, з переливом спецій та гіркотою соковитої зеленої трави. Кислотність делікатна, це точно не той брют, що згортає в трубочку обличчя. Смак саме сухий, оксамитовий, що розквітає в післясмаку півоніями та трояндами.
Якими б не були підсумки року, я вважаю, що їх треба зібрати, і йти далі. Без тягару, але з вірою. І святкуйте, коли є така можливість!
Альона Мінакова для Орінго
galina_К
Пт, 05/01/2024 - 17:12
Cleona
Пт, 05/01/2024 - 17:36
AnNo4kA
Пт, 05/01/2024 - 18:47
AnNo4kA
Пт, 05/01/2024 - 18:55
Minakova
Пнд, 08/01/2024 - 22:53
Minakova
Пнд, 08/01/2024 - 22:56
Minakova
Пнд, 08/01/2024 - 22:58
Minakova
Пнд, 08/01/2024 - 22:59