Читання новин — справа, безумовно, корисна, але якщо нею зловживати, вона може й зашкодити. А ось читання добрих книг корисне завжди. Тож зазирніть у другий випуск «Читаймо українською» - на вас чекають сучасні українські книги, з якими не доведеться нудьгувати!
Чи багато ви знаєте про українську фантастику та фентезі? Підозрюю, меньше, ніж жанр того заслуговує. І це безперечно слід виправити! Тому першою книгою у добірці буде повість Володимира Аренєва «Бісова душа, або Заклятий скарб». Видало цю повість чудове видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", яке славиться яскравими, барвистими книгами та захоплюючими ілюстраціями. Не стала винятком і ця повість: фантастичну історію з українським колоритом також проілюстрували щедро й виразно.
Сама ж історія розповідає про козака-характерника, який тільки-но зібрався піти на спокій у монастир, але не тут-то було: примари минулого, чаклунського життя наздоганяють його навіть у чернечій келії. Давним-давно нашому герою врятували життя, буквально витягнувши з того світу — точніше навіть, стусанами вигнавши необережного характерника із потойбіччя. І тепер за порятунок треба платити... Плата, втім, на вигляд нестрашна: всього-то потрібно сховати і заклясти як слід невелику скриньку. Ось тільки скарби, як відомо, завжди хтось шукає. І наш герой проти свого бажання знову опиняється у вирі подій дивних, таємничих і з явним присмаком бісовщини…
Другу книгу — «Чигиринський сотник» — також відносять до жанру фентезі, та не простого, а козацького фентезі з яскравим погансько-українським колоритом. Автор її - Леонід Кононович, відомий сучасний автор, і це перший його експеримент у подібному жанрі. І треба сказати, що експеримент вдався чудово! На сторінках роману поганські мотиви переплітаються з народним православ'ям, а Дажбога згадують не рідше, ніж Богоматір; похмуре підземне царство Триглава нітрохи не менш реальне, ніж Запорізька Січ; козаки-запорожці б'ються не лише з татарською ордою, а й із злісними відьмами, що їздять верхи на диких вепрях. Усі можливі казки в цій книзі — від найсвітліших до найстрашніших — оживають та втілюються. І, звісно ж - як і належить у казці - добро і світло перемагають темряву!
А ось третя книга на сьогодні – роман Володимира Єшкілєва «Каїн. Роман про гетьмана Павла Тетерю-Мошковського та його добу» - вже не фентезі, а цілком серйозна та ґрунтовна історична проза. Вона розповідає про часи правління Павла Івановича Тетері, одного з найсуперечливіших гетьманів в українській історії — і, відверто кажучи, одного з найнеулюбленіших як народною пам'яттю, так і істориками.
Павло Мошковський-Тетеря, шляхтич, воїн, видатний дипломат та талановитий політик, проте увійшов до історії як слабкий правитель та прислужник Польщі. Чому так сталося? Наскільки ця слава є справедливою? І чи міг Мошковський-Тетеря, хоча б і теоретично, поодинці припинити війни і об'єднати країну? Володимир Єшкілєв досліджує ці питання не лише як історик, а й як літератор — ніби мимоволі демонструючи читачеві яскраву, складну, багаторівневу картину життя Центральної Європи 17 століття. Чим жили і про що думали люди епохи Руїни, як вони бачили світ, чого боялися, у що вірили? Про це можна прочитати на сторінках роману і побачити у всіх фарбах і подробицях.
А в якій книжці прямо зараз лежить закладка у вас?
Ольга Орінго
KapLena
Чт, 26/05/2022 - 20:38
Anastasiya
Чт, 26/05/2022 - 20:46
Катюша_2006
Чт, 26/05/2022 - 23:14
ВОЛНУШКА
Пт, 27/05/2022 - 09:28
Loana
Пт, 27/05/2022 - 11:08
Оля-Оринго
Пт, 27/05/2022 - 14:14
Про фентазі - а читали "Двір шипів та троянд"? Я зараз відірватися не можу
Оля-Оринго
Пт, 27/05/2022 - 14:15
Оля-Оринго
Пт, 27/05/2022 - 14:17
Оля-Оринго
Пт, 27/05/2022 - 14:18
Lina2018
Пт, 27/05/2022 - 15:58