Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Читаймо українською! Випуск другий

Читання новин — справа, безумовно, корисна, але якщо нею зловживати, вона може й зашкодити. А ось читання добрих книг корисне завжди. Тож зазирніть у другий випуск «Читаймо українською» - на вас чекають сучасні українські книги, з якими не доведеться нудьгувати!

Чи багато ви знаєте про українську фантастику та фентезі? Підозрюю, меньше, ніж жанр того заслуговує. І це безперечно слід виправити! Тому першою книгою у добірці буде повість Володимира Аренєва «Бісова душа, або Заклятий скарб». Видало цю повість чудове видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", яке славиться яскравими, барвистими книгами та захоплюючими ілюстраціями. Не стала винятком і ця повість: фантастичну історію з українським колоритом також проілюстрували щедро й виразно.

Сама ж історія розповідає про козака-характерника, який тільки-но зібрався піти на спокій у монастир, але не тут-то було: примари минулого, чаклунського життя наздоганяють його навіть у чернечій келії. Давним-давно нашому герою врятували життя, буквально витягнувши з того світу — точніше навіть, стусанами вигнавши необережного характерника із потойбіччя. І тепер за порятунок треба платити... Плата, втім, на вигляд нестрашна: всього-то потрібно сховати і заклясти як слід невелику скриньку. Ось тільки скарби, як відомо, завжди хтось шукає. І наш герой проти свого бажання знову опиняється у вирі подій дивних, таємничих і з явним присмаком бісовщини…

5d52201a1b178c8319b2cf3ff77c28a3.jpg

 

Другу книгу — «Чигиринський сотник» — також відносять до жанру фентезі, та не простого, а козацького фентезі з яскравим погансько-українським колоритом. Автор її - Леонід Кононович, відомий сучасний автор, і це перший його експеримент у подібному жанрі. І треба сказати, що експеримент вдався чудово! На сторінках роману поганські мотиви переплітаються з народним православ'ям, а Дажбога згадують не рідше, ніж Богоматір; похмуре підземне царство Триглава нітрохи не менш реальне, ніж Запорізька Січ; козаки-запорожці б'ються не лише з татарською ордою, а й із злісними відьмами, що їздять верхи на диких вепрях. Усі можливі казки в цій книзі — від найсвітліших до найстрашніших — оживають та втілюються. І, звісно ж - як і належить у казці - добро і світло перемагають темряву!

bc7c9bc3bce75ae708ed7f9fa1b74bc7.md.jpg

 

А ось третя книга на сьогодні – роман Володимира Єшкілєва «Каїн. Роман про гетьмана Павла Тетерю-Мошковського та його добу» - вже не фентезі, а цілком серйозна та ґрунтовна історична проза. Вона розповідає про часи правління Павла Івановича Тетері, одного з найсуперечливіших гетьманів в українській історії — і, відверто кажучи, одного з найнеулюбленіших як народною пам'яттю, так і істориками.

Павло Мошковський-Тетеря, шляхтич, воїн, видатний дипломат та талановитий політик, проте увійшов до історії як слабкий правитель та прислужник Польщі. Чому так сталося? Наскільки ця слава є справедливою? І чи міг Мошковський-Тетеря, хоча б і теоретично, поодинці припинити війни і об'єднати країну? Володимир Єшкілєв досліджує ці питання не лише як історик, а й як літератор — ніби мимоволі демонструючи читачеві яскраву, складну, багаторівневу картину життя Центральної Європи 17 століття. Чим жили і про що думали люди епохи Руїни, як вони бачили світ, чого боялися, у що вірили? Про це можна прочитати на сторінках роману і побачити у всіх фарбах і подробицях.

fae3d2894e4fbac9fbf10fc03ae776b1.md.jpg

 

А в якій книжці прямо зараз лежить закладка у вас?

 

Ольга Орінго

KapLena
Чт, 26/05/2022 - 21:38

Бісова душа або заклятий скарб - крутезний! Купила кілька років тому в Google Play Market, поїхали з чоловіком з Києва в Закарпаття, в поїзді було нудно, чоловік попросив щось прочитати і я згадала за нову книжку у своїй бібліотеці, читала вголос до півночі і дочитувала зранку у Сваляві на вокзалі, неможливо було зупинитися та відірватися))) Зараз ні на чому не маю закладки, не можу себе змусити взятися за книжку, рятуюся фізичною працей на подвір'ї)) Але от ви згадали за цю книжку і сплила інша - "Танець недоумка" Ілларіона Павлюка, неймовірне фентезі, там інша планета, колонія з дослідницькою місією і абсолютно неймовірний сюжет, з момент сходження головного героя на нову планету, події розгортають так швидко, що з'являється враження наче у кінотеатрі сидиш на перегляді неймовірного екшену. Опис флори та фауни такий говіркий, що бачиш їх як намальовані))) таке склалось враження. Останнє що читала до війни - Дюну від видання "Сімейне дозвілля" - блискучий адаптований переклад українською, збережені всі смисли, а там кожна фраза - шедевр (як можна було у фільмі то все спаганити? - не розумію, але то таке), перекладачі - просто бОги, купувала електронні версії (маю такий пунктик)). Записала собі Чигиринського сотника, дякую! дуже цікаво, як же я люблю казки та фентезі!!! відриває від реальності)))
Anastasiya
Чт, 26/05/2022 - 21:46

О, всім дякую за книги до прочитання. Фентезі - то любов, а козацьке - то ще й незвичне щось для мене. Спробую поринути в цей світ)
Катюша_2006
Пт, 27/05/2022 - 00:14

Дякую! Перші дві книжки з трьох зазначених вище вже завантажила, буде за що взятися після Лі Бардуго.
ВОЛНУШКА
Пт, 27/05/2022 - 10:28

Дякую за рекомендації. Після початку війни я намагаюся спілкуватися українською мовою. Сподіваюся завдяки цікавим книжкам збільшити словниковий запас.
Loana
Пт, 27/05/2022 - 12:08

Дякую за цікаві рекомендації. А закладка у мене лежить в книзі "Круз та Лис" Антона Санченка. Це захоплюючий байопік про Юрія Лисянського, першого українця, що здійснив навколосвітню подорож. Так, разом із Крузенштерном (Круз), але на відміну від нього, значно менш відомого. Я вже, здається , писала про зустріч з автором цієї книги, де я з подивом дізналась, що саме українці великою мірою зробили Росію морською державою.
Оля-Оринго
Пт, 27/05/2022 - 15:14

Олено Іванівно, переклад "Дюни" неймовірний, цілком підтримує Ваше захоплення! Особливо післі не дуже адекатних російських версій...
Про фентазі - а читали "Двір шипів та троянд"? Я зараз відірватися не можу 
Оля-Оринго
Пт, 27/05/2022 - 15:15

Катерино Віталієвно, дякую, рада, що книжки привернули увагу! Лі Бардуго - то кохання, дуже захоплює 
Оля-Оринго
Пт, 27/05/2022 - 15:17

Олено Юрієвно, так, читати українською дуже допомагає - словниковий запас швидко зростає, починаєш чути вірні та невірні конструкції. Раджу обирати видавництва Віват та Старого Лева, вони слідкують за якістю мови в тому, що видають. 
Оля-Оринго
Пт, 27/05/2022 - 15:18

Юліє Анатолієвно, здається, наші пращури допомогали не тим... frown Але почитати все одно цікаво. 
Lina2018
Пт, 27/05/2022 - 16:58

Читаю зараз "Вибір" Едіт Егер. Незважаючи на надзвичайно надихаючу історію, читаючи, відчуваю фізичний біль. Щодня я йду повз супермаркет "Сільпо", поряд з яким стоїть занедбаний камінь з написом на івриті. Раніше там була цегельна фабрика, а у 1944 - єврейське гетто. Із 440 тис. угорських євреїв із Закарпаття до Аушвіцу було відправлено біля 120 тис.