Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Что такое нано-камни? Консультация геммолога

Недавно на форуме нам задали вопрос о том, что из себя представляют нано-камни. Чтобы не фантазировать и не тиражировать ерунду из сети, я задала вопрос человеку, который знает о ювелирных камнях практически всё, эксперту - геммологу Юрию Львовичу Курилюку. 

 

46a5fcdfcaae5bde1dc02b16d56f4f15.md.jpg

 

 

Получила развёрнутый ответ и теперь могу поделиться с вами правдивой информацией о том, что из себя представляют и откуда берутся нано-камни, они же - наноситалы.

 

"Наноситал

Наноситал науковою мовою — оптично прозорий полікристалічний матеріал. Він відноситься до склокераміки, складений із оксидів, основними з яких є SiO2 і Al2O3. Різномаїття кольорів забезпечується додаванням до основи різноманітних домішок, здебільшого серед них присутні оксиди рідкоземельних елементів.

Наноситал за будь-яких умов не є склом, основною ознакою, що його відрізняє є структура, що представлена двома компонентами  кристалами нано розмірів і загальною аморфною масою. Завдяки цьому отриманий матеріал має більш придатні для ювелірної галузі властивості.

Зокрема, це твердість від 6 до 7 за шкалою Мооса (подібна кварцу і топазу), показники заломлення 1,61-1,72 (властиві турмалінам, шпінелі, топазу), питому вагу (щільність) — 2,9 -  4,0 (аналогічна алмаз, гранат, шпінель, турмалін тощо), температура плавління 1700 ºС.

Місце наноситалу на ринку  - це найбільш вдала імітація природних кольорових каменів, зокрема турмалінів зеленого і рожевих тонів, танзанітів, топазів, султаніта (комерційна назва мінерала діаспор з ефектом зміни кольору), граната (піроп, альмандин), хризоліта, а також майже безмежна можливість моделювання інших кольорів. 

 

Чим наноситал кращий від скла?

Основні переваги дві. Перша — наноситал набагато твердіший за скло і тому в ювелірних виробах буде стійким до руйнівних впливів. Другою — є більш привабливий блиск і вигляд каменя, який подібен за оптичними властивостями на інші кольорові дорогоцінні камені.

 

Чим наносітал кращій від кубічного оксиду цирконію?

Дисперсія та блиск, завдяки яким кубічний ціирконій отримав широке використання у якості імітації діаманта знишує його, як можливу імітацію інших кольорових дорогоцінних каменів, для яких нехарактерне така яскравість.

Тому наноситал і користується набаго більшою популярністю, зокрема, на жаль, і серед не зовсім чесних на руку провадців, оскільки виглядає майже так само як турмалін, топаз, танзаніт чи султаніт.

Наноситал, на відміну від кубічного цирконію має підозріло натуральну щільність, це не дозволяє визначити його методом простого зваження. Тобто, наприклад однакові за розмірами турмалін, топаз або хризоліт важитимуть стільки скільки наноситал, кубічний цирконій одразу видасть себе у двічі більшою масою каменя.

 

Де виробляють наносітал?

Сучасне виробництво матеріалу сконцентровано в Азії (Китай, Таїланд) де були створені потужності для реалізаціх наукових розробок і винаходів, що десятиріччями проводились в європейських країнах та Радянському Союзі."
 

e76c90af3778a2ebbaf7922aba10d9d9.md.jpg

 

От себя добавлю, что регулярно мониторя сеть, нахожу в продаже всё больше и больше украшений с недостаточно дорогими камнями. Природные султаниты (диаспоры), сапфиры, турмалины и танзаниты не могут стоить, как обычные топазы и аметисты, это ОЧЕНЬ дорогие камни. Но продавцы пишут, что камни настоящие. Да, они настоящие... Настоящие нано-ситалы. 

Нано-камни, которые мы закрепляем в украшения, ограняются в Украине из законно ввезенного сырья. Прекрасные цвета и блеск, усиленный огранкой, подходят для наших оправ идеально. И обозначаем мы их на сайте, как и положенно, синтетическими камнями. Синтетика - это не плохо, просто у красивого цвета иное происхождение.

Надеюсь, что информация теперь полная. 

 

И в финале небольшая загадка. Из четырнадцати камней на фотографиях образцов только два цвета не имеют аналогов в природе, угадаете их и названия остальных  цветов? улыбка

 

db76e9e46216072912d29c5eef47b64b.md.jpg

4784cd0889fbf53af80a33d24ab2d95d.md.jpg

bb06b935a818df15f02d092aa94fe820.md.jpg

 

Хорошего и яркого дня! синий бриллиант

 

Елена Маслова любовь

 

Itsoma
Чт, 18/07/2019 - 11:05

Добрый день! Какая доплата за нано-камни?
vesele.moloko
Чт, 18/07/2019 - 11:06

мне ооочень нравится зеленовато-бирюзовая гамма!)))
primula
Чт, 18/07/2019 - 11:11

Думаю, що у природі не мають аналогів нано-карбон і нано-грей.
Оринго
Чт, 18/07/2019 - 11:16

Здравствуйте, Ирина Петровна! Какой размер камней Вас интересуют?
primula
Чт, 18/07/2019 - 11:16

Щодо замовлення, то дуже хочеться нано-султаніт у Кеану, або Стремление (це якщо не буде можливості замовити 7-ку в огранці "роза"). А ще мрію про нано-карбон у Плоский мир.
Nifli
Чт, 18/07/2019 - 11:16

Спасибо большое за развёрнутый ответ! Это я задавала вопрос на форуме. Очень бы хотелось видеть в палитре камней серый (карбон), лондон и султанит. В принципе, хотелось бы запонить ту цветовую нишу, в которой нет цирконов и натуралов, включая линейку Swarovski. Что касается природных аналогов, скорей всего их нет у карбона, какого-то из зелёных оттенков и возможно оранжевого. Хотя в природе и зелёных и оранжевых великое множество. Топазы мы недавно винные рассматривали... В общем, я сдаюсь!)
Kseniyas
Чт, 18/07/2019 - 11:20

Скажу чесно, я зацікавлена в нанохризолітах, нано-лондоні. нано-турмаліні та нано-гранаті. Просто бажань багато, а фінансову кризу ніхто не відміняв. Але перш за все, я безмежно жалкую що в Орінго більше немає великих кабошонів нано-султаніта (не пам'ятаю як називається та огранка "черепашкою"). Моя мрія була про довгі сережки НЛО з нано-султанітом, але там і маленькі і великі кабошони одразу.
primula
Чт, 18/07/2019 - 11:20

На фото упізнаю справа уверху нано-сапфір і нано-лондон. Внизу другий - нано-карбон, третій, мабуть нано-грей, четвертий камінець - нано-хризоліт, п'ятий - нано-султаніт. Інших не знаю.
Itsoma
Чт, 18/07/2019 - 11:30

Карбон-круг 7, нано-султанит- круг 8
AnNo4kA
Чт, 18/07/2019 - 11:40

вау,нравится Персик и Розовый(2 ряд справа).Розовый, пожалуйста ❥❥❥❥❥, в груше 8на12 закажите ))