Про те, що магічна новорічна та різдвяна атмосфера не з’являється сама по собі — скоріш над нею потрібно добряче попрацювати — ми дізнаємось, коли самі стаємо організаторами сімейних свят. Як створити особливий настрій, коли приводів для радості все менше? Запалити яскраві вогники й не «перегоріти» самій? Як завадити шкідникові Грінчу в його щорічній авантюрі?
Вираз «як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш», на мій погляд, лише шкодить нам у ситуації, коли бракує натхнення для святкування. Зроблене з-під палиці точно не принесе радості ані гостям, ані хазяйці вечірки. Навпаки, ще глибше занурить в меланхолію — або від виснаженості через примусовий марафон з прибирання й готування, або від почуття провини перед близькими за апатію й байдикування.
Згодна, ситуація неприємна, але їй можна дати раду. Головне, не піддатись стихійній течії новорічних трендів і відшукати засіб, що підійде саме вам. Тим паче в ТОП новорічних декорацій 2025 дизайнери, як завжди, намагались вгодити одразу всім, тому й радять абсолютно протилежні прийоми.
Наприклад, поряд з порадою вдягнути ялинку у шари з металевим блиском, пофарбовані у глибокі, насичені кольори дорогоцінних камінчиків, цілком мирно співіснує ідея еко-декорування з шишок, паперу та гілочок. Якщо Ви думаєте, що з кольором наряду для колючої красуні все стало зрозуміло, не поспішайте: наступною в переліку йде порада віддати перевагу пастельним відтінкам або ж монохромному рожевому вбранню. Також до переліку порад по інерції залетіли прикраси у вигляді бурульок, що миготіли в Тік-тоці ще 2 роки тому. На щастя, поменшало відчайдух, які цьогоріч планують намотувати кілометри гірлянди на кожну гілочку. Хоча якраз їх я розумію, бо для людей певного характеру це чудовий спосіб перезавантажити голову. Єдине, що мене здивувало в ютуб-оглядах — це декор з грибочків. Ялинкові іграшки, свічки, статуетки, не кажучи вже про частування з грибними стравами — згодиться все!
Що до мене, то наша штучна ялинка досі сумує на балконі. Останні роки прикрашаю її радше для дітей, бо саме під нею в нашій родині за традицією з’являються подарунки. Мені ж більше подобаються окремі «острівки» святкової краси, які можна розмістити в кожній кімнаті. В їх створенні мені допомагають коротенькі гірлянди на батарейках на 10-20 лампочок, керамічні свічники-будиночки та кілька дрібних статуеток з Jysk`у. Поставлю такий свічник на деко, огорну «сніжком» зі штучного геловінського павутиння, розкидаю вогники гірлянди і затишний різдвяний куточок готовий! Та все ж головною рушійною силою мого святкового настрою є підготовка подарунків для рідних. Коли загортаєш дбайливо підібрані презенти в папір, яскраву стрічку й намагаєшся не схибити в хитрому зав’язуванні бантика, якось не виходить хандрити.
Якщо ж вам цікаво, як створюють радісний настрій коміки — найсумніші у світі люди, то ось вам секрет святкової атмосфери від Гарольда Ллойда.
На рівні з Чарлі Чапліном він був одним з найвідоміших кінокоміків епохи німого кіно. Та фанатам він запам’ятався не тільки своїми ролями, а й дивовижною традицією прикрашання ялинки, якої родина Ллойда дотримувалась впродовж десятиліть. Шість метрів заввишки, та три метри завширшки — деревце саме такого розміру встановлювали в просторій гостинній в маєтку актора. Це кілька окремих сосен, з’єднаних в одну. На прикрашання «ялинки» Ллойд з дружиною витрачали 2 місяці і 5000 іграшок. Онука Гарольда згадувала : «На дереві були унікальні рідкісні прикраси, які оцінювалися в сотні доларів. Я пам’ятаю яйце страуса, прикрашене коштовностями, і футбольний м’яч, оздоблений блискітками…»
А головне, що актор винайшов метод зберігати ялинку в такому вигляді впродовж цілого року. Аж поки не наступав листопад і все починалося знову. Звісно, такий спосіб не тільки створити, а й «законсервувати» святкову атмосферу підійде не всім. Але принаймні тепер ми знаємо, звідки черпають натхнення сучасні дизайнери, коли розказують нам, як потрібно прикрашати оселю до свят.
Розкажіть, яких методів налаштування на різдвяний настрій дотримуєтесь ви?