Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Деякі роздуми про харизму

Мені здається, що немає більш суперечливої ​​характеристики для опису людської унікальності, ніж харизма. От скажеш «ну він такий харизматичний» і нібито нагороду видав — людина особливого гатунку. Навіть дуже в’їдлива зануда не стане доскіпатись, що саме це значить, бо усі добре розуміють, що харизма — риса з великим знаком «плюс», притаманна тільки дійсно особливим. 

Харизма (грец. χάρισμα, «милість, божественний дар, благодать») — наділення особистості властивостями, що викликають високу повагу до неї та безумовну віру в її можливості, висока обдарованість і привабливість.

А як раптом хтось і починає препарувати таємницю видатної привабливості, шансів пізнати сутність досліджуваного майже немає. «Він привабливий, бо в нього є харизма» — досить логічне пояснення, щоб махнути рукою. Звісно, при наявності інтернету завжди можна погуглити та знайти «10 способів стати харизматіком» або «Чи є у вас харизма і як її розвинути», але такі тексти виглядають, на мою думку, як спроба зварити реально діюче магічне зілля по рецепту блогера.

*******

Дуже харизматичну людину дійсно неможливо не помітити, якщо тільки вона не маскується дуже ретельно під звичайну. Преса обожнює нібито таємні походи зірок в супермаркет, в окулярах і кепі з довгим козирком, хоча ми розуміємо, що такі «викриття» не випадковість. А більш просунуті зірки і без кепі вміють вимикати в собі вогник харизми та зливатися з місцевістю.

Якось в 1955 році відома харизматична актриса Мерилін Монро спустилася з фотографом Едом Файнгершем у гущавину нью-йоркської метро і якийсь час знімалася непомітно для оточуючих. Люди проходили повз, займалися своїми справами, а вона просто була однією з них. Після цього вони вийшли з Едом з метро і Мерилін посміхнулася та сказала: "Хочеш ЇЇ побачити?". Щось невловимо змінилося навколо, раптом усі почали її помічати, підходити та брати автографи, зійшлася величезна кількість людей і усі хотіли опинитися ближче до неї. 

 

0a8bc2038b80651f4dd1c271f2c111c0.md.jpg

 

Та що ж такого змінила Монро у своїй поведінці чи зовнішності, що її раптом почали помічати? Про таке перетворення кажуть просто: увімкнула харизму. Про фізичне перевтілення, опис якого я шукала в різних джерелах, нічого особливого сказати не можна — схоже, що Мерилін випросталась, підняла голову, поправила волосся, змінила ходу і посміхнулася. Та я підозрюю, що це вона зробила ритуальний процес для попередження зайвих питань: мову тіла побачити і прийняти на віру набагато легше, ніж невловиме світло палаючої харизми. 

Таємниця харизми Мерилін була у вмінні поєднувати гарну зовнішність з чудовими навичками комунікації. Постава, рухи тіла, емоції на обличчі, самовпевненість… Чи можна цьому навчитися, щоб бути успішною, помітною і яскравою людиною? Знавці та різні коучі кажуть, що так і беруться вчити цьому мистецтву. Кажуть, що треба знайти в собі «родзинку», ввімкнути силу волі, шліфувати зовнішність і манери, культивувати впізнаваність та уперто крокувати до ідеальної своєї версії особистості. 

Дійсно, існує безліч казкових і не дуже прикладів перетворень Попелюшок на принцес, як з хресною феєю, так і за допомогою іміджмейкерів. Після цих перетворень принцеси та принци випурхували в світ, і там майже миттєво вирішувалися великі та маленькі проблеми особистості, яка вміла мріяти на повну силу.

Чи стала б мила брюнетка Норма Бейкер без зовнішніх трансформацій найяскравішою зіркою Голівуду, не зважаючи на її внутрішню силу і гарно працюючі мізки? Хто знає, мабуть ні… Великого життєвого щастя неймовірна харизма їй не принесла. 

*******  

Дар харизми обтяжує, і чим більше дару відміряно, тим більшого від людини бажає Всесвіт. Коли всередині не маленький вогник привабливості, а велетенський вогонь, здатний поєднувати і направляти мільйони людей, утримати таку силу може тільки той, хто зроблений з особливої, цільної породи. Утриматись, не пустити цю звабу для досягнення дрібних цілей, покращення власного становища, збагачення родини тощо. 

Людина з даром справжньої харизми мусить говорити, думати, робити і жити так, щоб енергія змін текла скрізь неї без втрат, рухаючи до мети тих, хто повірив. І як же важливо, щоб мета була обрана чесна і справедлива, бо коли потужна харизма обирає чорну ціль та рухає юрбу до провалля, зупинити її неможливо. 

*******

Махатма Ганді сказав: «Маленьке тіло, обумовлене духом і натхненне непогасною вірою у свою місію, може змінювати хід історії». І ми віримо йому, бо він саме так і діяв для своєї рідної Індії — змінив хід історії. 

Ганді зовсім не був помітним красенем, скоріш — навпаки, але його чули в усіх верствах Індії та в інших країнах, а його внутрішнє світло і понині осяює дорогу до світла усім тим, хто прагне свободи.  

 

a7c560a0cbabf702ccbb93af72ed79ed.md.jpg

 

Про надлюдський феномен Ганді можна розповідати дуже багато, є безліч історичних свідчень і художніх трактувань подій його життя. Особисто мене розчулюють його щирість та ясність.

«Сатьяграха (“сатья” — істина та “аграх” — твердість, можна перекласти як “міцно триматися істини”) не переможе доти, доки панує ненависть. А тому щоранку, тільки-но прокинувшись і ще не ступивши першого кроку в новий день, скажи собі: мені нема чого боятися у світі, крім Бога. У моєму серці немає ненависті, я не вчиню несправедливості. Я здолаю правдою брехню»

Будучи людиною гарного походження, освіченою, маючи безліч можливостей для збагачення, він послідовно ідентифікував себе з бідними індійськими селянами, заради кого і вів боротьбу: одягався як вони, їв те ж саме, що вони та пересувався по Індії виключно потягами третього класу, разом з біднотою і недоторканними. 

Чи багато ми знаємо таких прикладів у світі, коли харизматичні лідери потужних рухів навчилися приборкувати внутрішніх демонів? «Якщо ти хочеш зміни у майбутньому – стань цією зміною у сьогоденні»

*******

Отже, розпочинаємо тиждень харизми. Бажаю вам, друзі, простої ясності та цілісності, щоб сила особливої української харизматичної енергії не зустрічала опору і ми разом рухалися до перемоги світла над темрявою. 

 

З любов’ю, Олена Маслова любовь

Kell
Пнд, 30/01/2023 - 16:43

Cleona
Пнд, 30/01/2023 - 21:02

Дякую за цікаві роздуми, пані Олено. Для мене харизма - не тільки і не стільки про зовнішність. Вона - про сенси ( внутрішні) і уміння війти в резонанс з оточуючим.Звучить дивно, але це просто талант достукатися до кожного, а може кожному відчути свою цінність спілкуючись з такою людиною.