Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Дослухаючись до тиші всередині

Хочете відправитися на шумну вечірку чи оберете залишитися вдома, у знайомій обстановці з улюбленим заняттям? Якщо ще на словосполученні «шумна вечірка» вас пересмикнуло, стандартні класифікації скоріше усього запишуть вас до інтровертів. Але в житті не усе так просто…

В моєму дитинстві мамі коштувало чималих зусиль записати мене бодай на один кружок. Поглиблена англійська, літературна студія чи бальні танці були в цілому прекрасні, але мали один дуже серйозний недолік: інших дітей, з якими мені хочеш-не-хочеш доводилося спілкуватися. Втім, на мій смак, й однокласників було забагато – яке ж ще спілкування у позашкільний час, рятуйте! Тобто не рятуйте, а відпустіть на самоту, до улюблених книг, де є купа людей, і навіть цілі світи, але на безпечній відстані.

05a863b377aa1a737791ce9230a42544.jpg

Дорослішаючи, я дізналася про розподіл людства на інтровертів та екстравертів й з радістю за цю класифікацію вчепилася. До речі, чи знаєте ви, що цим розподілом ми зобов’язані Карлу Густаву Юнгу, швейцарському психіатру, чиє ім’я, мабуть, знає кожен? Саме він у своїй праці «Психологічні типи» вперше описав ці дихотомічні поняття. За Юнгом, інтроверти зосереджуються на внутрішніх думках і ідеях, екстраверти ж спрямовують увагу на зовнішній світ. Ще одна важлива ознака – те, звідки людина черпає енергію. Інтроверти звертаються за нею до власних мрій та розуму, а ось екстраверту життєво важливо спілкуватися з іншими людьми.  

Познайомившись з мудрістю славетного психіатра, пройдемо ще тест MBTI – дуже популярний свого часу визначник типів Маєрс-Бріґс, розроблений на основі концепції Юнга. Потім збагатимося неперевіреною інформацією, що гуляє інтернетом: екстравертів більше, ніж інтровертів, приблизно втричі. І ось тепер можна насолоджуватися своєю причетністю до інтровертів – майже як до таємного суспільства!

Чомусь у сучасному суспільстві заведено вважати, що бути екстравертом трішки, але все ж таки ліпше: мовляв, їм і соціальні взаємодії даються простіше, і друзів у них більше. Та й узагалі, куди ж у сучасному світі без постійних комунікацій із людьми! Важко сказати, хто вперше це придумав, ось тільки Юнга він явно не читав. Юнг ніколи не віддавав переваги жодному з типів, ба більше, він вважав, що риси інтроверта й екстраверта є в кожного і взаємно врівноважуються. Просто в когось у більшості ситуацій проявляються одні, а в когось - інші. (Сам себе він, до речі, вважав інтровертом). Та й жодного протиставлення і дуалізму в його роботах у помині не було. Що ж, спрощення і зайве популяризаторство ніколи до добра не доводили...

e233ba5064b10e6a73766b7c8d815b8c.jpg

А тепер у найкращих традиціях інтроверта пораджу вам книжку, що подарує якщо не впевненість у собі, то принаймні чимало приводів для роздумів. «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати» Сьюзен Кейн вважається майже програмною книгою про інтровертів – можливо тому, що її дійсно цікаво читати. Як вважає Кейн, основна проблема в тому, що кілька століть нам нав’язували так званий «екстравертний ідеал», тобто думку про те, що успіху досягають виключно комунікабельні, харизматичні та енергійні люди, що завжди розуміють ситуацію та вписуються у неї. Інші ж повинні вдосконалювати себе до цього ідеалу, переборюючи сором’язливість й інші «негативні» риси.

Але намагаючись підлаштувати усіх під один шаблон – переконана авторка – ми втрачаємо чималий потенціал тихих людей. Письменники, митці та дослідники – це, зазвичай, неквапливі та вдумливі люди, що обирають зосереджуватися на чомусь одному наодинці з собою. Та як же їм вижити й пробитися у орієнованому на екстравертів світі? Кейн знає чимало методів, як здобути успіх – і не зрадити себе.

Наостанок задумаємося ось над чим: зазвичай інтроверти мають якесь тихе хоббі, якому віддаються усім серцем. Колекціонування ювелірних прикрас чудово підпадає під це визначення: розглядати свої скарби можна годинами, ювелірна комбінаторика чудово розвиває креативність, а скільки зусиль та творчості треба для одного-єдиного фотозвіта з прикрасами знають тільки ті, хто сам створював свою красу. А ще захоплення ювелірною галуззю відчиняє двері у дивовижний світ натуральних каменів, металів; епох та майстрів… Та це ж просто ідеально для вдумливої й спокійної людини!

7ce82fb8f7fda0778b74001445abfbb2.jpg

Отож цікаво скільки серед нас, поціновувачів ювелірного мистецтва, знайдеться інтровертів, а скільки екстравертів (і що скажуть вони – що прикраси створені насамперед для того, щоб сяяти у них в центрі уваги?). З’ясувати це неважко: перепис інтровертів та екстравертів відкриваю просто у коментарях!

 

___

За милі ілюстрації дякуємо ШІ Leonardo улыбка

Ольга Орінго

allavoytenko
Пнд, 01/07/2024 - 21:41

Інтро
Lina2018
Пнд, 01/07/2024 - 22:44

Я 100% інтроверт.
Julia777
Втр, 02/07/2024 - 10:15

Інтроверт
Cleona
Втр, 02/07/2024 - 14:10

Інтроверт вдома, екстравертом була на роботі ;).
Olga-Helga
Втр, 02/07/2024 - 14:52

Інтроверт.
olenabuglova
Втр, 02/07/2024 - 18:30

Махровий інтроверт. Але життя змушує іноді переступати через свої особливості)
Cvetochnayafeya
Ср, 03/07/2024 - 16:52

Скоріше інтроверт