Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Гра в антиутопії

В мене є одна з улюблених вправ для тренування розуму: поставити собі дивне питання, а потім від нього збудувати уявну конструкцію, доводячи її крок за кроком до фіналу. 

До речі, завдяки цій вправі мене складно здивувати трампізмами чи будь-якими ще «ізмами», бо усе це вже було в моїй уяві.

На відміну від практичних питань «Що може бути, якщо…», де просто потрібно зрозуміти підприємницькі та побутові ризики й переваги, гра в антиутопії вишукає потаємні страхи, які в теорії не мають ставати реальністю (хоча й усе буває, як ми бачимо).

Ці вправи я рідко десь фіксую, бо вони мимолітні, як швидкісний потяг — не встигаю подумки збудувати залізницю, як вже бачу хвіст експресу з червоним ліхтарем. Та воно й на краще – не варто надовго залишатися у вимірах, де усе небажане доведене до логічного фіналу. Сьогодні пропоную зіграти разом зі мною в цю гру. Я почну, а ви можете докидати деталі. Прописую дуже крупними деталями, просто щоб означити традиційні риси антиутопії. 


Давайте на мить зануримося у новий дивний світ,

де золоті прикраси є обов’язковими

В одній новоствореній європейській країні (наприклад, припустимо, що від Італії відділився регіон П’ємонт) внаслідок низки революційних переворотів до влади прийшла істота, яка мала багато ювелірних заводів. Десь за десять років ця істота змогла перетворитися в золотого правителя,  сформувати не лише тоталітарний режим з розвиненими службами безпеки, а й сталий фон постійної необхідності присутності золота на тілі людини.

Закритість країни та відсутність власної валюти змусила вигадувати новий формат розрахунків. І тоді валютою стали вироби з заводів Вічно Сяючого Незрівнянного Геніального Ородуче. 

Володіти золотом тепер могла тільки держава в особі Дуче, але за людьми залишили право носити на собі будь-яку кількість прикрас (не залишаючи нічого вдома й не ховаючи), і саме кількість золота на людині тепер показувала її цінність для режиму та пристойність. До традиційних сережок – каблучок – підвісів додалися пояси, пряжки, ґудзики і навіть шоломи.

Щотижня з палацу правителя розносили по вулицям актуальний курс золота до їжі та послуг. За підробки чи зневагу до золота ввели смертну кару, золотом тепер клялися і йому ж поклонялися. А якщо хтось втрачав усе своє золото і не міг знову здобути, то…
 

звездочказвездочказвездочка

Продовжуйте лінію, додавайте деталі, розкривайте кухню промивки мізків та утримання влади, шукайте шляхи втечі чи супротиву, створюйте героя — будь-що у межах жанру. 

В суботу підведемо не лише підсумок тижня, а й історії про Ородуче. І також поділюсь своїм фіналом. пират

О.М. любовь

863c56bd5bfdfbc42b07994f7137d1fe.md.jpg

 

Mikurianka
Пнд, 05/05/2025 - 21:38

Всі носили золоті вироби але чим більше проходило часу тим менше вони походили на прикраси Вибору не використовувати вироби Дуче у жителів країни не було, тож нащо думати над дизайнами, вкладати душу та час – і так візьмуть. Одиниці майстрів фабрики продовжували створювати щось прекрасне, ті хто пам'ятав справжнє призначення прикрас. Але таких набралось небагато – або старі майстри яким вже не треба було гнати план забезпечуючи родини або зовсім молоді. Плоди їх праці пилились на виставкових вітринах бо люди також переставали бачити сенс в тонкій роботі а все міряли грамами Персні носили вже не на пальцях, а нанизаними на мотузку, на шиї як намиста, знімаючи для обміну. Але Дуче і цього було мало, він видав указ щоб всі діти ходили в школу з золотими ручками. Це і стало крапкою в його правлінні, що іронічно, бо ручки його фабрики крапок ставити не могли – вони були золоті але не писали. Батьки багато з яких витратили останне на примху диктатора, зрозуміли що їх позбавили не лише їжі але й забрали в їх дітей можливість на освіту Тож трапився золотий бунт і Дуче закидали камінням змішаним з золотими ручками і шматками того що могло б бути золотими прикрасами
Cleona
Пнд, 05/05/2025 - 22:36

А якщо хтось втрачав усе своє золото і не міг знову здобути, то його відправляли у золотонамивні табори. Запаси золота почали потроху вичерпуватися ( бо деякі особливо талановиті почали замовляти і накопичувати в своїх резиденціях золоті унітази, батони і навіть гроби). Згодом орогархи, поплічники Ородуче, вирішили трохи поступитися і дозволили використовувати інший метал - срібло, щоб добитися відмінності у якості порівняно з золотом. Таким чином вони хизувалися перед трохи біднішими громадянами. Так зʼявилися сімʼї супербагатих і просто багатих. Росла прірва між ними і простим людом. Який щоденно пахав, щоб вижити. І ніяких металів за життя не наживав, а статки проїдав. Минали роки, економіка занепадала - неможливо стало купити кіло картоплі навіть за злиток золота. Реально золотими виявилися руки, які сіяли і збирали врожаї, а срібними - серця, які ділили з іншими всі гноблення і приниження. Підстаркуватий Ородуче намагався щось реформувати, але все його золото не купило йому здоровʼя і добробут на тій новоутвореній землі. У країні почалися бунти, і для того, щоб привести все до ладу, став потрібний вже зовсім інший метал...