Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Харизма та чарівна паличка

У багатьох випадках харизма не відрізняється від магії. А в деяких випадках вона працює спільно з нею! Або завдяки їй... Сьогодні згадуємо мудрих та харизматичних чарівників із книг, фільмів і навіть реального життя!

Якби в якійсь магічній академії складали рейтинг магів усіх часів і народів за харизмою, перше місто абсолютно точно посів би Гендальф. Представляти його не треба - приголомшливий сплав мудреця і трикстера, великого мага і єхидного любителя хорошого тютюну. Як у Толкіна вийшло поєднати такі різні речі в одному характері? Дуже просто: у Гендальфа був прототип із дуже схожими рисами. І не менш харизматичний! Це... Одін. Так-так, скандинавський бог битв, шаманської справи, рун, письма і магії, до речі. Якщо вірити міфам, Одін далеко не завжди виглядав і поводився як поважний глава північного пантеону. Він любив уїдливі жарти і сумнівні розіграші, авантюри і пригоди, а по землі ходив у вигляді високого старця в сірому плащі і крислатому капелюсі -нічого не нагадує? Тож можна сміливо стверджувати, що харизма у Гендальфа відмінна!

96dc3514723f509aea2e56bbd340af18.jpg

Утім, за перше місце міг би поборотися і суперник Гендальфа - Саруман. Саруман - відверто негативний персонаж, злий маг, який постійно затіває каверзи і божевільно прагне влади. І тим не менш, якимось неймовірним чином він викликає... якщо не симпатію, то абсолютно точно захоплення. Особливо в класичній екранізації Джексона, де Сарумана грає сер Крістофер Лі, сам по собі дуже харизматична особистість. У чому ж секрет привабливості цього героя? Ймовірно, в тому, що в ньому є щось від Фауста... про нього, до речі, теж варто розповісти.

b9ca9c669c91b29d4c102de77a6170e6.md.jpg

Так, Фауст, з яким ми знайомилися ще в школі, дуже харизматичний, незважаючи на поважний вік та угоду з дияволом! Ми співчуваємо йому, співпереживаємо, намагаємося зрозуміти його мотиви, хоча взагалі-то маємо вважати його лиходієм. Чи це не магія харизми? Насправді, питання "чому нас приваблюють негативні герої" і "чи справді Фауст негативний" заслуговують на цілий філософський есей. І навіть не один. Але як би там не було, відчайдушний дослідник, готовий ризикнути всім заради знання, просто зобов'язаний бути сильним і харизматичним.

dc76d209df278ffcfd8683dfe584459c.md.jpg

Не обходила харизма і цілком реальних магів та алхіміків. Наприклад, знаменитий учений, містик і духовидець Джон Ді. Ді був радником королеви Єлизавети I Тюдор. Він допомагав королеві в магічних справах, робив для неї передбачення і... працював королівським шпигуном! За відгуками сучасників, Джон Ді був неймовірно харизматичний і вмів справляти на людей враження. Навіть зовні він був схожий на справжнього мага: високий, з прямою спиною і довгою білою бородою. Не дивно, що його вважали головним чарівником усієї Англії! 

309aab16c90c958dca7347c7e716a7b0.md.jpg

Дамблдор з лимонними дольками та парою шкарпеток, величний Мерлін, Яструб-Гед з чарівною палицею... Згадувати харизматичних магів, які причарували нас та привернули нашу увагу, можна довго. Володіння таємними мистецтвами немов би додає харизми та внутрішньої сили. Чи навпаки - тільки сильним таємні мистецтва і даються?

Ольга Орінго