Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Харизмо, як тебе віднайти?

Харизма… Так звичне, і разом з тим загадкове поняття. Розберемося: що то воно таке, як це працює, а головне, чи можна цього навчитися?

Поняття харизми існувало з давніх-давен. Власне саме слово "харизма" перекладається  з давньогрецької приблизно як "дар харит" (а харити були в стародавній Греції богинями радості, краси та достатку, родичками Муз). Тому харизма сприймалася як благий дар привабливості й таланту. 

У Середні віки харити поринули у забуття, а ось слово залишилося і радикально змінило сенс. Тепер харизма сприймалася як дар божий: талант, здібність або будь-яка видатна якість, яка є знаком обраності Богом і може слугувати для розповсюдження віри. Цікаво, що під "харизмою" розуміли дуже різні речі, від чудотворства до... знання мов (як мало потрібно було в середньовіччі, щоб прославитися гарною харизмою - всього-на-всього вивчити іноземну мову!).

Але сучасне значення у слова "харизма" з'явилося лише наприкінці XIX століття. Відомий німецький соціолог Макс Вебер ввів у вжиток цей термін, прагнучи пояснити, чому одні люди перетворюються на лідерів, за якими всі йдуть, а інші - ні. Давньогрецьке слово здалося йому вельми вдалим, і він дав йому таке визначення: "Харизмою називається якість особистості, яку визнають надзвичайною, завдяки якій її оцінюють як обдаровану надприродними, надлюдськими або щонайменше специфічно особливими силами та властивостями, не доступними іншим людям".

a550e62519e4b4e3a57d8fb3fb36d7f0.md.jpg

На фото: підвіс "Пегас"

Що ми можемо з цього суто наукового визначення зрозуміти? По-перше, те, що харизма - це певна якість (чи, радше, їхня сукупність), яку люди довкола визнають чимось визначним і специфічним. По-друге, для справжньої харизми вкрай бажано мати в очах людей ауру надприродності й чогось такого, що іншим недоступно.

Не кваптеся сумно зітхати і казати "ну в мене-то харизми ніколи не буде". Тому що у визначенні Вебера є ще один важливий момент: харизма оцінюється іншими людьми як щось незвичайне і надприродне. Отже, їй зовсім необов'язково бути такою насправді. Відповідно, харизму можна набути!

Але як це зробити? Якщо ви поставите собі за мету і вивчите кілька десятків популярних статей про розвиток харизми, то, напевно, дійдете висновку, що це страшенно складно. Насправді це і просто, і складно водночас, оскільки головний секрет харизми - упевненість у собі, внутрішній спокій і щира зацікавленість у тому, що ви на цей момент робите. Неважливо, що це саме: читання лекції, виступ на сцені чи ділова бесіда; упевненість і інтерес будуть найголовнішим.

97a2932dd788adfca7e1cf313386a336.md.jpg

На фото: підвіс "Вершини перемоги"

Утім, сказати простіше, ніж зробити. А як же бути, якщо впевненістю в собі похвалитися ви не можете? Не біда, є цілком дієві рекомендації, які допоможуть її підвищити!

По-перше, не намагайтеся бути впевненими і харизматичними завжди і всюди. Серйозно, в черзі в магазині або на прогулянці з собакою вам необов'язково виблискувати харизмою перед продавцем або іншими собачниками. Прибережіть харизму (і сили) для того, що для вас дійсно важливо.

По-друге, звертайте увагу на мову тіла. Це досить складна тема, яку дуже полюбляють всілякі псевдогуру особистісного розвитку, тож будьте обережними з порадами з психологічних журналів і сайтів! Що можна порекомендувати абсолютно точно - це пряму спину, підняту голову і погляд на співрозмовника під час розмови. Або на публіку, якщо ви перед нею виступаєте. Це дасть зрозуміти людям, що з вами можна контактувати.

До речі, багато хто рекомендує під час розмови дивитися співрозмовнику в очі. Так ось, цього робити не треба! Далеко не всім людям це подобається, а деяких прямий погляд бентежить і лякає (пам’ятаєте, що тварини сприймають прямий погляд як погрозу? Так от, ми недалеко від них відійшли). Досить буде просто блукаючого погляду по обличчю людини. Ви ж хочете зачаровувати, а не погрожувати? улыбка

d076b66514ad5da119baf613a19ded99.md.jpg

На фото: сережки "Сильні сторони"

По-третє, будьте зацікавлені в тому, що ви говорите і робите. Щирий інтерес творить дива, яким позаздрять маги! Якщо вам подобається тема, про яку ви розповідаєте, ви виявите, що можете без зусиль використати незвичну метафору, пожартувати, поставити співрозмовникові риторичне запитання, і ваша промова зазвучить оригінально. Отже, буде значно більше шансів, що вас помітять і запам'ятають. Звісно, не всі теми нам однаково цікаві, але можна пошукати, під яким боком поглянути на те чи інше питання, щоб воно стало для вас важливим.

По-четверте, під час бесіди проявляйте зацікавленість в співрозмовникові. Називайте його ім'я (але не через слово, як це роблять спамери по телефону!), ставте запитання на теми, якими він цікавиться, не соромтеся показувати, що людина вам не байдужа. Логічне запитання: а якщо співрозмовник невимовно нудний? Або просто не сходиться з вами за характером і захопленнями? Що ж робити? Відповідь: те саме, тільки об'єктом вашого інтересу в такому разі буде не захоплення вашого співрозмовника, а він сам. Прояв уваги до людини - свого роду ритуал поваги. Можливо, ви далекі від новинок комп'ютерних ігор або історії британських залізниць, але якщо ви поставите людині кілька запитань на її улюблену тему, вас винагородять довірою і репутацією приємного і чемного співрозмовника. 

5db502a5dcfe018333e8c3d5d5d658ff.md.jpg

На фото: каблучки "Ціль бумеранга"

Для цієї статті були підібрані  основні поради, які можуть допомогти вам звернути на себе прихильну увагу людей - і харіт улыбка Але знов-таки, не все так просто (як і усе з харизмою), адже цих порад від багатьох психологів (і псевдо-психологів) блукає інтернетом нескінченна кількість. Чи варто до них прислухатися? Чи працюють вони? Як відрізнити справжні поради від профанацій? 

З одного боку, рекомендації подібного типу дійсно можуть стати у нагоді. Людина, яка вміє впевнено триматися і підтримувати розмову, справляє гарне враження. Вона виглядає впевненою та приємною. Однак, імовірно, ключове слово тут "виглядає"? Чи всяка впевнена в собі людина справді харизматична? Зрештою, людей, які вміють триматися в суспільстві, чимало, а харизматичних одиниці. Отже, невловима харизма - це щось більше, ніж просто манера поведінки? 

З іншого боку, уявімо, що харизма справді є вродженим даром. Чи може він проявитися повною мірою без навичок? Чи розкриється харизматичність людини, якщо вона не вчитиметься нею керувати? Усі інші таланти - художній, музичний, письменницький - потребують навчання і огранювання. Ймовірно, це стосується і харизми. Отже, всі ці психологічні поради мають сенс? Утім, тоді постає й інше питання:  як обрати правильні поради. Невірний шлях навчання може занапастити талант...

03766d385aad48355aeb775d5edebbe8.md.jpg

На фото: каблучка "Шосте чуття"

А що ви думаєте з цього приводу? Харизма - вроджений дар чи навичка? Чи можна навчитися харизматичності? І чи пробували розвити харизму ви?

Женя Орінго

Cleona
Пнд, 30/01/2023 - 21:22

Харизма - не дар і не навичка, це прояв сукупності рис людини. Запитаймо себе, скільки дійсно особливих людей ми зустріли на своєму шляху? Я налічила п'ять. У пам'яті закарбувалося їх слова і навіть інтонації. Думаю, їх об'єднувало повне занурення і проживання моменту. А ще повага до себе і інших, і нестандартність думок. Такі люди як ковток джерельної води.
Kitty04
Втр, 31/01/2023 - 01:28

Для мене харизма - це свобода. Бути собою, бути щирою людиною, не вдавати з себе когось, щоб подобатися. Так звані «білі ворони» - чи не харизматичні? Ми запам’ятовуємо їх, а не типу «ідеальних людей». З власного досвіду, харизматична людина не обов’язково життєрадісна й світла, легка. Часом суворі й похмурі люди настільки, як не дивно, притягуючі й особливі, що просто неможливо їх забути, такі яскраві враження від спілкування. Гадаю, тут сила знову ж таки в справжності. Мені люди часто кажуть, що я маю харизму, і основа її те, що я завжи щира, ніколи не кажу того, що не відчуваю. Трохи незручно для декого, так, одначе люди тягнуться до мене. Не скажу, що спеціально розвивала це, але над своїм мисленням та сприйняттям навколишнього світу працюю. Мені стало простіше жити й дихати (в широкому сенсі, як існування в соціумі) коли дозволила собі бути «дивною». Гадала, багато людей покине коло спілкування, але воно зросло в рази)