Якщо раптом любов до хімії викликала у вас якесь здивування, це цілком зрозуміло. На жаль, для більшості з нас хімія - це нудний шкільний предмет, який хіба що зрідка пожвавлюється практичними дослідами: щось шипить, димить, нічого не зрозуміло, але хоча б забавно. Але ми вже не школярі, а дорослі, розумні люди, тож настав час визнати очевидний факт: справжня, "доросла" хімія набагато цікавіша!
Як доказ - ось вам хімічний (і трохи історичний) факт. Як нас усіх вчили в школі, атом - це така дивна річ з ядром у середині, навколо якого літають електрони. Так от, чи знаєте ви, що про існування атомів було відомо вже античним грекам? Причому задовго до нашої ери: докладну теорію атомів, наприклад, виклав Платон в одній зі своїх книг. Ось тільки уявляв він атоми своєрідно. Усі речовини у світі він зводив до сполучень вогню, води, землі та повітря, а "атоми" різних стихій зображував у вигляді... кубів і тетраедрів! Атоми вогню виглядали як тетраедри з гострими кутами, атоми землі - як ґрунтовні куби, атоми повітря - як октаедри, а от частки води взагалі були ікосаедрами, тобто двадцятигранниками, відносно гладенькими й круглими. Цікаво, напевно, було б жити у квадратно-кубічному світі - майже як усередині конструктора. Ах так, зовсім як у деталей конструктора, в атомів Платона були ще й різні кольори: у вогню червоний, у води синій, у землі зелений, а у повітря жовтий.
Ба більше, атоми у Платона могли розпадатися на окремі трикутники і знову з'єднуватися в найрізноманітніших послідовностях. Цим Платон пояснював перетворення речовин. Сміливо, звісно, буде сказати, начебто він передбачив протони й електрони, але щось у цій ідеї безумовно є.
На фото: сережки "Протон"
На щастя, з часів Платона хімічна наука сильно просунулася, і в кубічному світі ми більше не живемо. Хімія відкрила йому неймовірну кількість фактів про світ, допомогла винайти безліч приголомшливих речей... Хімія в нашому житті буквально всюди Вже одне це - привід її полюбити!
От і сережки "Хімічні", що сьогодні з'явилися в нашому каталозі, - не просто оригінальна прикраса, а справжнісіньке зізнання в коханні. До кого? До хімії, звісно ж!
На фото: сережки "Хімічні"
Втім, "Хімічні" сережки, потрапивши до каталогу, явно не нудьгуватимуть на самоті: у Орінго є чимало прикрас, які чудово вписуються в хімічну тематику. Наприклад, лаконічний і яскравий комплект "Крапельки" - сережки-гвоздики і каблучка. Круглі камінчики-вставки нагадують бульбашки, які збираються в колбі під час реакції; вони при цьому і різних кольорів - мабуть, від речовини залежить. Можливо, в одній з уявних колб вирує майбутній філософський камінь...
На фото: сережки "Крапельки"
Ще одна "хімічна" прикраса - сережки "Таємниця перлів". Як ви здогадуєтеся, тут ідеться про органічну хімію. Утворення перлів - дивовижний процес і складна робота з поєднання мінералу з органічною речовиною. Перлина - не що інше, як карбонат кальцію, з'єднаний з особливою білковою речовиною, спорідненою з шовком; шар за шаром мінерал і білок чергуються, не стикаючись один з одним, але при цьому примудряючись формувати єдине ціле. Одним словом, це справжнісінька мінерально-органічна магія! Тож сережки, прикрашені перлинами, цілком можна віднести до "хімічних".
На фото: каблучка "Таємниця перлини"
А чи пам'ятаєте ви комплект "Молекула естрогену"? Це каблучка і кольє у вигляді... так-так, молекули естрогену, "жіночого" гормону. Ось вже точно, найжіночніший комплект з усіх можливих. Естроген - це теж органічна хімія, складна сполука із заплутаною формулою. Однак скільки дає нам ця формула! Крім очевидної здатності до дітонародження, естроген забезпечує м'яку, еластичну шкіру, міцні кістки і міцні нерви (естроген, крім іншого, ще й нейропротектор), а також гарний настрій - естроген збільшує вироблення окситоцину, "гормону щастя". Він більш ніж заслужив на ювелірне втілення, погодьтеся!
На фото: кольє "Молекула естрогену"
І, нарешті, комплект "Метаморфози", який можна віднести до філософії хімії. До речі, чи знаєте ви, що "філософія хімії" - це окрема наукова дисципліна? Вона вивчає методи хімії, її взаємозв'язок з іншими науками, її роль у світі... Практично вся хімія, у кожній зі своїх гілок, розповідає про одне - про метаморфози: як одні речовини перетворюються на інші, як взаємодіють і змішуються, породжуючи щось нове, як суміші розділяються, стаючи окремими самостійними елементами. Тут знову згадується родичка хімії - алхімія, яка теж говорить про метаморфози, тільки, швидше, магічно-духовні. Хімія ж вчить бачити магію у звичних речах і, можна сказати, сама одухотворяє їх.
На фото: підвіс "Метаморфози"
Женя Орінго