Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Хто дзижчить у каталозі?

Каталог Орінго трохи схожий на Грецію - в ньому є усе! Не обійшлося, звісно, і без героїв нашого тижня - комах. Давайте ж спробуємо перерахувати лапки та вусики і дізнатися про їхніх власників щось нове.

Отже, хто ж у нас тут живе? Давайте подивимося... Мабуть, найбільше в каталозі бджіл. Сережки "Бджоли", каблучка "Бджола", підвіс "Розум бджолиного рою"... Варто сказати, що бджоли влаштувалися в каталозі не просто так, а під враженням від романів сера Террі Пратчетта. А саме - від чудової, харизматичної особистості Матінки Вітровоск, патронеси цих прекрасних комах. Прикраси зуміли в повному обсязі передати її характер - такий комплект будь-якій відьмі зробить честь!

При цьому самі по собі бджоли - нітрохи не менш цікаві істоти, і явно заслуговують на втілення в сріблі. Якщо подумати, то зовсім поруч із нами живуть справжнісінькі інопланетяни! (Хоча, якщо враховувати, що бджоли старші за людей отак на кілька десятків мільйонів років, то інопланетяни - це якраз ми для бджіл). Бджолиний рій - це не просто скупчення комах, а справжній, цілісний живий організм, який уміє консолідуватися і "розпадатися" на окремих особин. Кожна бджола в рої має свою роль, яка залежить від віку: протягом життя кожна комаха встигає виконати весь спектр обов'язків у вулику. Так, молоді бджоли займаються годуванням матки і доглядом за личинками; бджоли старшого віку займаються відбудовою вулика, чищенням осередків і прибиранням сміття; ще більш старші бджоли служать охоронцями. Несподівано, але до збору пилку і вироблення меду допускаються лише літні комахи - мабуть, для такої важливої справи потрібно спочатку набратися життєвого досвіду.

А щоб ви остаточно переконалися, що бджоли - інопланетяни, ось вам факт: у бджіл п'ять очей! Кожне око має свою справу: три служать для розпізнавання ступеня освітленості, а два - для розрізнення кольорів. Так, бджоли бачать кольори, і навіть розрізняють ультрафіолет! Так що їх явно не варто недооцінювати...

1a94fc49131f5c954426261db37eeaf5.md.jpg

На фото: підвіс "Розум бджолиного рою"

Кого ж ще можна відшукати в каталозі? Наприклад, мурах - цілий "Мурашник", красива фактурна каблучка, з яскраво вираженими лісово-відьомськими мотивами. Якраз на випадок, якщо ви хотіли піти стопами Матінки Вітровоск, а бджоли вже виявилися зайняті. Мурахи, як відомо, теж істоти колективні, зі складним соціальним устроєм, ієрархією, розподілом обов'язків у колективі та іншими "людськими" штуками. А чи знаєте ви, що мурахи непогано уживаються не тільки одна з одною, а й з іншими живими істотами?

Так-так, мурахи - справжні майстри симбіозу. Багато їхніх видів виробляють мурашину кислоту, яка не тільки боляче печеться, а й відмінно дезінфікує і вбиває паразитів. А ще мурахи можуть працювати... запилювачами! Так, замість бджіл! Не дивно, що багато тварин і рослин прагнуть привернути увагу мурах. Так, наприклад, чимало птахів займаються муравленням - укладаються на мурашник і дозволяють його мешканцям бігати по тілу і поїдати паразитів. І мурахи ситі, і птах задоволений! Рослини активно залучають мурах-запилювачів, відрощуючи смачні придатки, багаті цукром (мурахи дуже люблять солодке). Але сервіс найвищого рівня пропонують акації: багато видів не тільки мають цукрові придатки, а й формують у листках і колючках спеціальні камери, в яких мурахи оселяються. І їжа, і житло - все включено! Чесно кажучи, навіть дивно, що мураха поки що не стала символом дипломатії та комунікації. У них це чудово виходить!

22e6761e3857579e21ef1833de91d779.md.jpg

На фото: каблучка "Мурашник"

Хто ще у нас є? Звичайно ж, джміль! Розкішний, рельєфний слайд "Джміль над квітами" чимось нагадує старовинну гравюру. Пишні, ретельно виписані квіти і сама фігурка джмеля наштовхують на думки про мистецтво старої школи з його ґрунтовністю і дбайливістю до деталей...

А ось найвідоміша байка про джмеля народилася у XX столітті. Напевно ви чули, що нібито "джміль літати не може", і його політ порушує всі закони аеродинаміки. Є така думка, вірно. Однак вона вже багато десятків років як вважається хибною, а сама історія про доказ нелетючості джмеля давно стала надбанням фольклору фізиків. Втім, якщо подивитися на крихітні крильця джмеля і його значне тіло, волею-неволею запитаєш - а як? Як такі маленькі крила піднімають у повітря такого гіганта? Це ж суперечить усякій логіці!

Насправді, анітрохи не суперечить. Просто в мікросвіті, де мешкають комахи, закони фізики працюють трохи інакше. Джмелю зовсім не потрібно мати великі крила; його власні маленькі крильця рухаються по складній траєкторії і, грубо кажучи, створюють повітряні вихори. Вони-то і тримають джмеля в повітрі. Власне, саме розв'язання питання "а як же все-таки літає джміль" і викликало серед фізиків інтерес до особливостей макросвіту і життя в ньому.

2f045ebc7bc09c4a0ec676a6c2d94c70.md.jpg

На фото: слайд "Джміль над квітами"

Ще один симпатичний мешканець каталогу - сонечко. Ці милі жучки прикрашають комплект "Букашки" - сережки та підвіс. Життєрадісний і яскравий, цей комплект здатний будь-кому підняти настрій і принести в будь-який стиль крапельку веселощів і етнічності. Але чому ж саме сонечко? Ймовірно, тому, що вона - визнаний еталон милоти, такий собі кіт серед комах. Яку культуру не візьми - усі вважають сонечок милими, і всі вигадують їм відповідні імена. Польською ця симпатична комашка зветься "божа корівка", сербською "божа овечка", французькою "божа курочка"... Та всі рекорди б'ють голландці, які називають цього жучка Lieveheersbeestje, буквально "Створення нашого Господа Праведного"! До речі, під чарівність сонечок потрапили свого часу навіть суворі скандинави - у них вона називалася "пташка Фрейї".

0e64b585645004c6886a915087ba927a.md.jpg

На фото: підвіс ""Букашки"

Комахи - дивовижні, дивні, іноді лякаючі, але такі гармонійні істоти. Не дивно, що вони знаходять гідне місце в ювелірній справі! Не кажучи вже про те, що комахи часто наділені складним символізмом... але це вже інша історія. Насамперед, вони просто красиві.

Женя Орінго

Cleona
Втр, 30/05/2023 - 22:57

Сонечка гарнюні, цікаво було прочитати про їх назви в різних мовах.