Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Іменем міста: даруємо унікальний мальопис

По темному морю пливе срібний корабель…

Цей корабель, місто-намисто та будиночки художника Костянтина Зоркіна – складові мистецького проєкту «Іменем міста», багатошарової розповіді про Харків під час війни як про простір, яке не просто виживає під час обстрілів, а й осмислює, зберігає та перетворює цей досвід. У рамках проєкту були створені інтерактивна виставка у Літературному музеї, музейний маршрут Харковом, антифільм та мальопис, виданий у «Видавництві Олександра Савчука». А почалося усе з видіння, яке прийшло художнику вночі.

У ньому Харків поставав як корабель, що пливе вздовж ворожого берега. Поступово стала видна команда – метафоричні персонажі, які поєднують в собі різні аспекти ідентичності міста та риси конкретних творчих людей. Так, Смерть говорить голосом відомої письменниці Наталки Маринчак, Книга – як літературний критик Євгеній Стасіневич, Город – як архітектор Віктор Дворніков. А на носу корабля стоїть бюст Миколи Хвильового – відчуваєте, як ниточки взаємозв’язків потяглися далі, до будинку «Слово»?

39c0ad4e1b8198b4edb40b56e04e50ed.md.jpg

a104821256204f090fdc0dbb0c67d22b.md.jpg

«Те, що ми робимо зараз — історично. Зараз у Харкові під час війни є група митців, які роблять проєкт — це історична подія. У нас немає часу рефлексувати, є час тільки робити. Так команда корабля всі сили витрачає на те, щоби корабель не потонув. У них немає часу думати, куди цей корабель має плисти. У них просто немає на це ресурсу. Вони бігають, щось роблять, аби корабель не потонув. І вони залишаються на кораблі.

Цей корабель розташований біля ворожої землі, з якої весь час приходять торнадо й металеві дощі, які все руйнують. Від цієї землі ніяк не можна відплисти, все одно сусід залишається сусідом. І що робить команда, коли приходить війна із сусідньої ворожої землі? Вона спускається в трюм. І там у трюмі починає думати і говорити іменем міста».

Мистецький проєкт «Іменем міста» вперше показали у Харкові ще у 2024 році. Виставка досі триває в Літературному музеї (вул. Багалія, 6) – і вона абсолютно унікальна. Тут експонати можна переставляти, гойдатися на стільцях, які є частиною інсталяцій і на яких сиділи та говорили про Харків Павло Маков, Тімоті Снайдер, гурт «Пиріг і Батіг», шукати серед дерев’яних книжок справжню збірку Хвильового, відновлювати хитку рівновагу і – що найголовніше – бути учасником, а не просто спостерігачем.

7e90706128f62391f010c53cd3306ac9.md.jpg

57cf7a9d64ad8a2f2e1e141b9a5a6381.md.jpg

А у 2025-му, до третьої річниці повномасштабного вторгнення, у «Видавництві Олександра Савчука» вийшов однойменний мальопис. Створений у Харкові, намальований тушшю на шведському папері Munken, кремовому, щільному, з тактильною фактурою, до якої так і хочеться доторкнутися, з надрукованими сріблом піктограмами на обкладинці, у ексклюзивному збільшеному форматі квадрат 235х235 – справжня розкіш, не книжка, а виклик, особлива подія у творчому світі. Мальопис змушує замислюватися й міркувати над кожною сторінкою, він помірно-стриманий у кольорах – за задумом художника Зоркіна це вже впізнавана харківська традиція – але видання все-таки повнокольорове, а не чорно-біле, бо у монохромі криється безліч цікавих відтінків сірого.

І хоча проєкт задумано як цілісність – виставка, антифільм, музейний маршрут, книжка – мальопис самодостатній, навіть якщо ви ще не познайомилися з іншими частинами, перші ж тривожно-сірі сторінки затягнуть у свій всесвіт.

0dc8ba9a6a5719cfba2b3d976d5a19a3.md.jpg

bc6e7d8a5882415a0816716c214c74a0.md.jpg

«Іменем міста ти маєш жити» – так звучить повна цитата. І справді, Харків не зупиняється, не замовкає, він продовжує жити й творити навіть коли навколо лунають сирени. Отож «Іменем міста» – це не просто книжка, це спосіб опору, вигаданий і створений у нашому місті під час війни.

Придбати мальопис можна не тільки на сайті видавництва, а й у неймовірному харківському просторі «КнигоУкриття», фірмовій книгарні-каварні Олександра Савчука (дуже радимо харків’янам пошурхотіти там сторінками та випити кави). Але вирушати до каварні просто зараз не обов’язково, адже ми в Орінго маємо два унікальних примірники цього мальопису і плануємо їх подарувати! звезда

Спеціально для орінговців Костянтин Зоркін підписав ці два примірники тією ж самою тушшю, якою малював. Як отримати такий колекційний екземпляр? Дуже просто: оформити замовлення на сайті Орінго в період з 12 до 16 травня включно. 19 травня ми проведемо розіграш серед усіх номерів замовлень за цей період й визначимо, у чию колекцію відправляться ексклюзивні мальописи. звезда

2a7be0261fed94da8764f8778bd76fbd.md.jpg

Для порівняння: підписаний та не підписаний варіанти мальопису влюбленность

Дослухайтеся до голосу Харкова: у вашій скриньці з прикрасами, на вашій полиці з книжками, у вашому плей-листі з улюбленими піснями та у нашій історії...

Ольга Орінго