Ми звикли до того, що бульбашка є чимось легким, повітряним і дуже тендітним. Вони лускаються не тільки від чийогось доторку, а навіть вдаряючись одна об одну. Тобто довго мати справу з ними не вийде. Скільки того життя в мильної бульбашки чи в бульок у склянці лимонаду? От тільки це правило не працює з ювелірними пухирцями — для цих крихіток майстри зуміли зупинити час, щоб якомога більше людей могли милуватись ними знову й знову.
Японські дизайнери Мегумі та Нобуюкі Цзинь завжди захоплювались склом і вважають, що саме скло може висловити внутрішнє почуття, яке важко передати лише словами. Їхній бренд Bubun випускає низку прикрас зі скла в мінімалістичному дизайні й одна з колекцій присвячена бульбашкам. Прозоре, просякнуте світлом скло візуально розмиває межі між тілом і навколишнім середовищем і поєднує їх.
Американка Мелісса Шмідт також в роботі надає перевагу склу, але підхід в неї діаметрально протилежний. Її скляні намиста схожі на таємничі скарби. Мелісса ховає у свої скляні бульбашки невеличкі послання: фігурки оригами, квіти, пір’я, шовк, золоті та срібні елементи, прикрашає скло візерунками та розфарбовує у різні кольори.
Це повністю ручна робота, Мелісса видуває сама кожну бульбашку й придумує для неї наповнення. Її творчість символізує природу, її форми та контури й нас з вами, огорнутих у численні нашаровування почуттів.
Компанія з виробництва лабораторних діамантів Unsaid вирішила вразити клієнтів унікальними якостями вирощених камінчиків. На відміну від природних, вони створені для експериментів з огрануванням і це дійсно та ніша, в якій у штучних каменів нема конкурентів. В рамках колекції Bubble Cut дизайнери бренду створили каблучку Reminiscence Ring — найбільшу прикрасу (в загальній кількості карат — 35,90ct), яку будь-коли створювали з лабораторних каменів. Кожен камінчик в ній має фантазійну форму. Для відтворення подібної прикраси з природного матеріалу знадобилось би значно більше часу на відбір якісних камінчиків, а Unsaid зробили прикрасу бездоганної якості у значно коротші терміни.
Дизайнери французького бренду Boucheron не раз звертались до образу бульбашок у своїй творчості. Вперше джерелом натхнення став… келих шампанського. Прикраси, виготовлені з гірського кришталю, діамантів та білого золота, є відсиланням до цікавої легенди: якось в 17 столітті відомий виробник шампанського Dom Perignon хотів позбавити своє вино бульбашок... На щастя, спроби швидко зупинили, зрозумівши марність та безглуздя ідеї. Тепер бульбашки знаменитого шампанського житимуть вічно у виробах ювелірів Boucheron.
А це намисто з перламутру й діамантів в стилі 1990-х імітує веселі мильні бульбашки й призване підняти настрій своїй володарці, подарувавши спогади про жарти, веселощі й безтурботну юність.
Наталія Орінго
Cleona
Сб, 31/08/2024 - 09:55