Настає п'ятниця - час видихнути і скуштувати плоди тижня, що добігає кінця. Перед тим, як вирушати святкувати вихідні, що наближаються, пропонуємо визначитися з ключовими поняттями дня.
П'ятниця проходить під м'яким світлом Венери, покровительки мистецтва, краси і земних насолод. Сьогодні саме час зайнятися тим, що ви по-справжньому любите, - провести час із близькими, вибрати подарунки (зокрема й собі), вбратися і вирушити на якийсь захід або просто смачно повечеряти і провести вечір у теплому пледі. Обирайте те, що вас щиро тішить - і точно не помилитеся!
***
Милосердя - вміння з розумінням і прийняттям ставитися до будь-якої людини, особливо до тієї, хто... скажімо так, не надто на це заслуговує. Це вміння проявляти душевну м'якість, не намагаючись шукати для неї приводу чи пояснення, не розрізняючи заслуг чи провин, доброта "за замовчуванням", яку не потрібно заробляти і виправдовувати. Для цього потрібні чималі душевні сили та непохитні внутрішні впевненість і спокій - і цим милосердя відрізняється від простого невміння виставляти межі. У другому випадку людину особливо й не питають, хоче вона бути доброю чи ні. А в першому людина обирає сама, вона робить це усвідомлено і розуміє, що навіть якщо вона ризикує зазнати шкоди, вона буде невеликою і не позначиться на її "душевному капіталі".
Насолода - це почуття, що виникає завдяки задоволенню наших інтересів і потреб у будь-чому: смачній їжі, розвагах, приємному спілкуванню, визнанню наших талантів і чеснот, любові. Поняття насолоди є досить суб'єктивним, адже до речей, які тішать одну людину, інша може виявитися цілком байдужою. Однак, незалежно від того, що дарує нам відчуття насолоди, воно вкрай важливе, оскільки благотворно впливає на психіку, дає змогу скинути відчуття внутрішньої напруги, розслабитися і відновитися.
Гедонізм від самого початку був філософським принципом, згідно з яким сенс життя надають виключно задоволення. Задоволення при цьому малися на увазі не тільки фізичні, на кшталт смачної їжі або відпочинку, а й інтелектуальні та духовні - цікава книжка, приємна розмова тощо. Зараз під гедонізмом набагато частіше розуміють не філософський принцип, а просто прагнення до отримання всіляких задоволень цього світу й уміння їх цінувати і ними насолоджуватися. Чомусь хорошим тоном вважається гедонізм лаяти - нібито він веде до егоїзму і відволікає від великих справ і грандіозних звершень. Однак якщо людина нікому не заважає і нікого не утискає, то в гедонізмі немає зовсім нічого поганого - навіть навпаки. А великі справи цікаві далеко не всім - хтось зі спокійною душею надасть перевагу всім подвигам світу, а не цікавій книжці та чашці ароматної кави.
Синестезія - здатність сприймати певні явища або поняття (звуки, запахи, літери, дні тижня) з додатковим обертоном у вигляді зовсім інших відчуттів, які безпосередньо до них не належать. Наприклад, букви можуть сприйматися різнокольоровими, ноти - легкими або важкими, а дні тижня мати запах. Це не гра уяви, а цілком реальні відчуття, що мимоволі виникають. Вченим досі невідомо, звідки береться синестезія, а самим синестетам вона часто допомагає у творчості й прости робить світ цікавішим і яскравішим. Цікавий факт: Ференц Ліст якось раз звернувся до музикантів веймарського оркестру з проханням "грати трохи менш рожево", чим чимало їх здивував. Очевидно, великий композитор і не здогадувався, що не всі сприймають звуки як він!
Гармонія - це впорядкованість, злагода та врівноваженість різних, навіть протилежних, елементів, поєднання їх в одне ціле. Протилежні один одному голосні та приголосні звуки складаються в мовлення, теплі та холодні кольори перетворюються на картину, звуки різної висоти - на прекрасну музику. Саме впорядковане, зважене поєднання різних елементів і породжує гармонію. Без порядку та виваженості звуки перетворяться на невиразне бурмотіння, кольори - на брудні плями, а ноти - на какофонію. Гармонія і пропорційність лежать в основі краси.
П'ятницею керує Венера, планета емоцій і пристрасті, краси і гармонії. Під теплим світлом цієї планети народжуються люди, покликані прикрашати Землю - чарівні, доброзичливі, немов би освітлені зсередини.
П'ятничні люди чутливі до краси як ніхто - до краси в широкому сенсі цього слова: гармонії, врівноваженості, естетики. Краса пронизує все їхнє життя і визначає його. Своїх народжених у п'ятницю підопічних Венера наділяє видатним естетичним смаком і вмінням тонко відчувати найменшу фальш - справжній внутрішній естетичний камертон. Венеріанці люблять і цінують мистецтво, добре на ньому розуміються і надзвичайно до нього сприйнятливі. Можна сказати, що краса для них - базова потреба, така сама, як і їжа та дах над головою. Тут варто зазначити ще й те, що їжа обов'язково має бути смачною, а житло під дахом - чистим, затишним і добре обставленим. Матеріальні задоволення венеріанці дуже цінують, розуміються на них і як ніхто розуміють, що без смачної їжі, тепла, затишку і краси довкола духовні пошуки не надто вдаються. Красою і затишком вони намагаються оточити й інших - щедрості та відкритості їм не позичати.
У п'ятницю народилися такі видатні люди, як Альберт Ейнштейн, Лесь Курбас, Майкл Джексон, Мати Тереза, Рембрандт ван Рейн і Рафаель Санті. Впевнена, чимало їх і серед орингівців - діти Венери просто не могли не відгукнутися на красу срібла!
Ольга
Вера Морозова
Пт, 04/12/2020 - 12:59
SEMENOVNA89
Пт, 04/12/2020 - 15:39
AnnEllen
Пт, 04/12/2020 - 17:20