Наше стрімке сьогодення не завжди залишає простір для романтики. Альбоми припадають пилом, адже, фото коханої людини цінуєш менше, коли кожного дня можна побачитися чи здзвонитися з ввімкнутою камерою, розлогі листи та вірші вже майже ніхто не пише… Можливо, падаючий прапор романтики втримають символічні прикраси?
Символів кохання існує чимало. Хитро посміхається купідончик, нагадує про палкі обійми плющ, а про серденько – кленовий лист, сплітає серця кельтський вузол кохання, без слів розповідають про почуття квіти – різні в різних культурах: троянда, тюльпан, піон, хризантема, не відстають і тварини з птахами: лебеді, слони, голуби…
Але все-ж таки пропоную зупинитися на найбільш впізнаваному та розтиражованому: серці. В Орінго велике різноманіття середеньок, що може потішити як романтиків, так і скептиків. Втім, серцю довелося пройти чималий шлях – символом кохання він був не завжди.
На фото: каблучка "Пульс рока"
У Стародавньому світі та Античності люди здогадувалися про значущість серця, але не дуже добре уявляли, чим саме воно важливе. Стародавні єгиптяни вважали, що у серці живуть розум і справедливість; подібні уявлення були й у древніх іудеїв - недарма в царя Соломона "мудре серце", а не, наприклад, мудра голова. Греки в Античності вже пов'язували серце з любов'ю та пристрастю; вони навіть мали схожий символ. Правда, з реальним анатомічним органом він не мав нічого спільного і походив від листя плюща, та й символіку мав іншу – зв'язувався з Діонісом, вином, дикістю та веселощами.
На фото: каблучка "Любочка"
Серце як орган, який відповідає за кохання, остаточно утвердилося в римській культурі. Вважається, що з цим пов'язаний, крім іншого, звичай носити обручки на безіменному пальці. Римляни стверджували, що від безіменного пальця до серця йде пряма вена, яку і називали - vena amoris. Каблучка на безіменному пальці, таким чином, стало виразом кохання.
На фото: каблучка "Кладдах"
Серце як вмістище романтики і символ серця як позначення цієї романтики почали зближуватися в епоху Високого Середньовіччя. Саме тоді було винайдена витончена куртуазна поезія і концепція романтичного кохання. Щоправда, вона значно відрізнялася від звичної нам: куртуазна любов була явищем сильним, невблаганним і найчастіше жорстоким. Саме тому менестрелі використовували вельми суворі та натуралістичні метафори – наприклад, співали про свою готовність вирвати з грудей серце та піднести коханій. А в деяких рукописах цей процес навіть зображували! До речі, саме з таких ілюстрацій ми знаємо про те, що у 12-14 ст. символ серця вже почав використовуватися у звичному для нас сенсі.
На фото: каблучка "Хранителька тепла"
Остаточна перемога символу серця та закріплення за ним романтичного значення відбулися у 17-18 ст., вже у Новий час. Саме в цю епоху зображення серця заполонили буквально все: вони з'являлися на картинах, гравюрах, печатках і, до речі, гральних картах. А з поширенням комерційного друку неймовірну популярність набули листівки-"валентинки" з дизайном із сердець та купідонів - практично як у нас зараз.
На фото: підвіс "Романс о любви"
Завершити історію серця та його символу можна 1999 роком, коли японський провайдер NTT DoCoMo випустив перші смайлики. Звісно ж, серед них були і серденька - цілих п'ять видів! Тепер, щоб сказати про своє кохання, вистачало обрати потрібний смайл. І символ серця остаточно закріпився у культурі, ставши позначенням любові та романтики.
На фото: сережки Like 2
Війна принесла нам тотальну переоцінку усіх сторін життя, не оминувши і кохання. Ми усією країною раптом знов збагнули, що це за мука: надовго розлучатися з коханими, хвилюватися за них та нетерпляче чекати нової зустрічі – по перемозі і у безпеці. Цінність родини підсвітилася з новою силою, тож прикраси, що розповідають про єдність двох сердець, стали як ніколи доречними. Якщо така прикраса у вас вже є, доторкніться до неї: чутке срібло збереже вашу ніжність та озветься в серці коханого. Якщо ж особливого символу кохання ще немає, то, можливо, самий час його обрати та подарувати?
Чи є у вашій скриньці прикраси, що символізують кохання?
Ольга Орінго
Cvetochnayafeya
Пт, 20/01/2023 - 18:44
LeTim
Пт, 20/01/2023 - 22:07