У кожного з нас у дитинстві була заповітна мрія, а часом і не одна. Однак, будемо чесні, далеко не всім цим мріям судилося збутися: часом не вистачало часу, часом сил, а часом просто світ трапився невдалий - ні магії, ні драконів, ні Нарнії... Але, можливо, і нездійснені мрії для чогось нам необхідні?
Мрії збуваються не завжди, на жаль, це факт нашого життя. І причини для цього можуть бути різними: іноді обставини складаються не на їхню користь, іноді самому мрійникові бракує сил; іноді мрія сама по собі є важкоздійсненною в цьому світі - наприклад, не роблять у наш час шаф у Нарнію або "Німбусів-2000"... Але бувають й інші причини: у мрійника змінюються інтереси, або він знаходить нову мрію, ще більшу і прекраснішу. Як би там не було, нездійснені мрії є практично у кожного з нас. Але чи варто вважати їх марним вантажем? Чи з них теж можна витягти щось хороше?
Мрії завжди несуть на собі відбиток особистості мрійника - і нездійснені не виняток. Мрії - завжди породження нашої унікальної особистості, вони виростають з нашої душі природним чином, і навряд чи можна знайти дві абсолютно ідентичні мрії. Навіть якщо зовні вони схожі, відмінності неодмінно будуть - у мотивах, прагненнях і навіть інструментах, які людина планує використовувати для втілення мрії в життя. Тож мрія - це свого роду фотографія нашої душі: розглядаючи її, можна згадати, якими ви були раніше, що вас надихало, що вами рухало. Можна розглядати такі "фотографії", щоб викликати теплі спогади про себе в минулому; або щоб побачити, який великий шлях ви пройшли і як сильно змінилися; або навіть щоб зітхнути з полегшенням і сказати собі: "Слава богу, більше я про такі дурниці не мрію!". Одним словом, нездійснена мрія - непогана точка відліку в минулому для вимірювання досягнень у сьогоденні.
На фото: підвіс "Роздуми про сенс" і каблучка "Світосприйняття"
Також нездійснена мрія - це нагадування про власні обмеження. Так, з одного боку, пам'ятати про обмеження не дуже приємно. Але тільки добре знаючи і розуміючи їх, можна спланувати успішний і реалістичний план дій. Іншими словами, знання про те, де розташовані наглухо замкнені двері, допоможе вам звернути увагу на зручні місця для підкопу і не витрачати час на спроби пробити двері головою. Нездійснена мрія парадоксальним чином може вказати вам на напрямок, де на вас чекатиме нова мрія - і в неї буде більше шансів на втілення.
Іноді нездійснена мрія може принести чимале полегшення - звучить неймовірно, але це так. Будемо чесні: мріючи, не надто хочеться замислюватися над втіленням цієї самої мрії. У голову одразу починають лізти різні неприємні думки про зусилля, ініціативу, наполегливу роботу та інші подібні речі, які мало кому приносять задоволення. Однак без цих неприємних речей мрія реальністю не стане! Тож часом, коли мрія не збувається або просто перестає надихати, або мрійник її переростає, впору не сумувати, а навпаки, зітхнути з полегшенням. Слава богу, тепер не потрібно над нею працювати! Не потрібно шукати шляхи втілення, думати, метушитися... Нездійснена мрія ніби знімає з людини відповідальність за власну реалізацію. І, як би дивно це не звучало, це справді може значно спростити життя, а заодно дозволить подумати над заведенням мрії цікавішої і в реалізації легшої.
На фото: каблучка "Керуй (думками)"
Одним словом, пора б уже зняти з нездійснених мрій трагічний ореол. Життя різне, дивне, а головне, дуже рухливе, і його обставини змінюються швидко і непередбачувано. Відкидати, переростати, змінювати мрії цілком нормально. Тим паче, що навіть нездійснені вони можуть принести нам чималу користь і допомогти нам краще пізнати нас самих.
А що ви думаєте з цього приводу? Чи були у вас мрії, що не збулися - і на краще?
Ольга Орінго