У часи боротьби як ніколи важливі символи, здатні надати сил, надихнути, підтримати, окрилити… До речі, про крила! Пропонуємо згадати птахів, драконів та інші крилаті прикраси Орінго - втілення сили, свободи та польоту.
Крилатих створінь, якими можуть прикрасити себе сильні та волелюбні шанувальниці Орінго, у каталозі чимало – під птахів навіть окрему категорію у фільтрі відведено. Всіх, можливо, за раз і не перерахувати, але найцікавіші прикраси на крилату тематику зараз згадаємо!
На фото: сережки "Ангел или демон 2"
...Хм, а чому б не почати з найдивнішого та незвичайного крилатого персонажа в орінгівському асортименті, що з’явився в нас завдяки «Срібній Мрії»? Розкішний підвіс «Страж Средневековья», виконаний цілком в автентичному дусі середньовічних мініатюр, зображує дивовижну істоту, лукаву й дуже симпатичну. Сама авторка ескізу пояснює, що це… дракон! Так, саме так драконів бачили в XII столітті — з пташиними крилами та дивакуватим виразом морди. Цей персонаж немов зійшов зі середньовічних маргіналій — маленьких ілюстрацій на берегах рукописного фоліанта. На відміну від повноцінних мініатюр, маргіналії могли взагалі не мати до змісту тексту жодного відношення і створюватися… та просто від нудьги, чи від любові до мистецтва, як наш дракон, наприклад.
На фото: підвіс "Страж Средневековья"
Маргіналії та мініатюри – це різні явища, і плутати їх не слід. Мініатюра – повноцінна ілюстрація, тісно пов'язана зі змістом книги. І, так, не обманюйтесь назвою - слово "мініатюра" означає зовсім не "маленька", а ... "намальована фарбою"; латинське слово minium як раз використовувалося для позначення фарб для книжкових ілюстрацій. Та й самі мініатюри, скажімо так, далеко не завжди були «мініатюрними»: часто вони займали цілу велику сторінку і вміщали безліч деталей. Ось як це, наприклад. До речі, як ви вважаєте, що тут відбувається? Чур, не підглядати!
...ну що, здогадалися? Так ось, цю ілюстрацію взято з французької «Збірки оповідань про Трою», а відбувається на ній битва Геракла з Немейським левом, так-то!
Маргіналії ж робилися не для ілюстрації, а для прикраси, або для полегшення орієнтування в тексті. Це у нас із вами є текстові редактори, в яких записи можна змінювати та редагувати, гіпертексти, посилання та закладки, а у середньовічної людини був лише фоліант. І часом, щоб розуміти, в якій частині книги шукати ту чи іншу інформацію, писар робив на берегах спеціальні примітки — середньовічний аналог гіперпосилань та підказок. Ну і прикрашав він такі підказки у міру свого розуміння та смаку. Цікаво, що ж міг означати в оригінальному рукописі наш дракон?
На фото: підвіс "Страж Средневековья"
Що ж, завершимо наш ліричний відступ про маргіналії і звернемося до інших крилатих у каталозі Орінго. Ось, наприклад, підвіс «Дракон» та сережки «Дракоша», справжнісінький хіт. Ці дракони виглядають саме так, як їх звичайно уявляють: лапи з пазурами, великі шкірясті крила, сяючий скарб, одним словом, все, як у старовинних легендах. Щоправда, є і різниця: орінговські дракони добрі, а принцес не крадуть, а охороняють. Тому можна, ні про що не хвилюючись, заводити цілу драконячу родину!
На фото: сережки "Дракоша"
Сережки «Фуцанлун на прогулке» теж присвячені дракону, цього разу китайському та вельми незвичайному. Справа в тому, що дракон Фуцанлун… безкрилий. Але, признатися, відмовити йому в місці серед крилатих пернатих було неможливо. По-перше, як не крути, він таки дракон. По-друге, може змінювати зовнішній вигляд на свій смак, тому, якщо дуже забажає, й крила відростить. А по-третє, Фуцанлун — мудрий і спокійний зберігач земних надр, символ багатства, процвітання та сили. Такий персонаж явно вартий уваги! Кажуть, що Фуцанлун мешкає під землею, носить розлогі роги і розкішну бороду (так, для китайських драконів такий зовнішній вигляд цілком нормальний), а коли, потягуючись, вигинає спину, на поверхні землі з'являються пагорби… Ось така могутня і вражаюча істота!
На фото: сережки "Фуцанлун на прогулке", підвіс "Страж Средневековья"
До речі, якщо вже мова зайшла про міфічних істот, то ніяк не можна не згадати про нову каблучку «Грифон»! Сам собою грифон — величезна істота, що вселяє трепет, з тілом лева і головою орла; в середні віки і лев, і орел були однаково символами влади і шляхетності, а вже істота, що поєднувала в собі їх ознаки, шанувалася як втілення вищої, божественної влади... Але не тільки: іноді грифон ставав символом гордині — втім, неважко запишатися з такими зовнішністю та роллю! У каблучці гармонійно поєднуються кіготь лева і перо орла — і здається, що така прикраса буде рідною саме для того, хто знає собі ціну, і для кого гідність — не порожній звук.
На фото: каблучка "Грифон"
Ну і як же залишити без уваги прекрасний підвіс Nevermore! Про багату символіку образа ворона можна навіть не говорити — цей загадковий, гордий птах відомий і як хранитель мудрості, і як страж таємниць світобудови, і як творець світу і людей (ворон і так уміє!), і навіть як хитрун і трикстер. А часом навіть деміург та трикстер в одній особі! Так що уявним чорним крилам підвісу Nevermore можна надати практично будь-яке символічне значення і, швидше за все, ви не помилитеся.
На фото: підвіс Nevermore
Закінчу нашу прогулянку каталогом підвісом, що нагадує мені про спокійні вечори у бабусиному будиночку… З усіх прикрас на крилату тематику підвіс Twilight можна сміливо назвати найтаємничішим та наймагічнішим. Сам зовнішній вигляд його ніби натякає на таємницю, яка, старанно ховаючись від слів, натякає на себе образами: силует птаха з широко розкритими крилами і метелик у компанію до нього; гілки і листя нічного лісу і розсип блискучого каміння-зірок… В цій прикрасі кожен впізнає щось своє – варто лише довіритися крилам власної уяви і полетіти назустріч майбутньому, в якому ще обов'язково будуть мрійливі й теплі вечори без тривоги...
На фото: підвіс Twilight
У каталозі Орінго водиться чимало драконів, птахів та інших крилатих істот, здатних подарувати легкість, силу та свободу – весь бестіарій складно перерахувати в одній статті!
А які орінгівські прикраси окриляють вас?
Ольга Орінго
Cvetochnayafeya
Пт, 17/06/2022 - 19:18