Продовжуємо марафон з результатами опитування, і сьогодні ділимося десятьма класними сторінками, на які вже підписалася Орінго-спільнота. Культурні новини, веселощі, блоги та інше - знак якості ставити не в нашій компетенції, а от на нашу щиру пораду можете сміливо розраховувати!
***
1.
The Ukrainians & Reporters. Медіа здорової людини, де розповідають теж про людей. Репортажі про мобільні бригади швидкої, засновницю дріжджової компанії, стоматологиню, що випустила бренд зубної пасти, сумського пасічника, що випадково взяв у полон росіян... Вони повертають віру в людство і заряджають на любов до кожного українчика. Серед авторів видання - Ірина Славінська, Анастасія Левкова, Сергій Коровайний, Юлія Вебер.
2.
Пошуршимо? Платформа саморозвитку для жінок та простір турботи про ментальне здоров'я. "Ти окей. Така як є. Усі відповіді, бажання та сила всередині тебе" - від цих слів стає тепліше жити. Ви можете приєднатися до спільноти та отримати доступ до майстер-класів, а можете підписатися на ТГ-канал і почитувати корисну інформацію там. Обидва варіанти будуть корисними, адже це крок назустріч якіснішому життю.
3.
Естетика хутора. "Мене звуть Наталі і зараз я зі своєю сім'єю живу на хуторі. Ми дивом виїхали з окупованих Циркунів 1 березня, оселилися у закинутій хаті на Харківщині та почали життя спочатку. У квітні ми одружилися, та завели кіз. Потім побудували нову піч, а зараз ми робимо ремонт у нашій хаті, переробляємо старі меблі та створюємо інтер’єр своєї мрії. Іноді відвідуємо старі закинуті хати навколо, та знаходимо там щось цікаве. А ще робимо домашній козячий сир та круті естетичні фотографії". Що ще додати? Тільки порадити зайти і поринути у тепло і затишок, без приторного меду, нав'язлого на зубах.
4.
Антиквар від Шкурупія. Гео Шкурупій - український панфутурист. І на честь нього було названо цей ТГ-канал з чудовими оглядами на літературу та мистецтво. Авжеж, українські. Цитати, обкладинки, книжкові новинки для любителів українських 20-30-х, жартики та відсилки для тих, хто в темі. А хто не в темі, швидко наберуться потрібної ерудиції з таким контентом! Підпишіться, щоб упевнитися у міцних підвалинах сучасної української культури.
Плакат харківської художниці Ніни Йожик
5. Продовжимо тему:
Харківська резиденція "Слово". Що таке резиденція "Слово"? Квартира у тому самому будинку, де Літмузей розміщує письменників, що приїхали до Харкова на спеціальну програму. А інста-профіль присвячений цитатам "слов'ян", які дібрані ну просто чудово: влучно, ані на грам не нудно, ще й проілюстровані фотографіями - щоб ви вивчали письменників не лише за стилем, а й в обличчя. Іноді їм і зовсім "передають" ведення блогу на тиждень чи кілька днів. Адже уривки з листування чи творів і правда могли би, за інших хронотопічних обставин, потрапити в соцмережі. Дуже раджу почитати, що писав Микола Куліш з 33-ї квартири!
6.
Анна Гін. Блог харківської журналістки і письменниці щемкий, смішний і дуже затягує. Радимо підписатися, щоб дізнаватися про побут Анни, пса Гектора, папужки Кіри, телевізорів у госпіталі, Салтівки та всього воєнного Харкова заодно. Анна пише переважно російською, але бути українкою й наближати перемогу ій це не заважає. "В детстве я загадывала на дни рождения два желания – "собаку" и "чтобы добро победило зло". Собака у меня уже есть, Господи".
7.
Гороскопи від Луладжі. Звісно, несерйозні! Луладжа - мережевий персонаж, циганка, що наворожить вам усього, що схочете, і гарантовано подарує гарний настрій. Окреме задоволення у тому, що гороскопи ілюстровані фотографіями селебріті, які не побачиш у прилизаних журналах. "Як можна бути спокійним, якщо всі клітини нервові?" - запитують Терези на фоні Тоні Сервілло у білому костюмі й білому ж капелюсі. Питання риторичне. Ми теж ним мучимося.
8.
Етнографічні історії Сізо Сізенко. У цьому ТГ-каналі фольклористка Ярина Сізик розповідає, власне, про етнографію. Одяг, побут, звичаї українців змальовані тут з неймовірною повагою та вражаючим професіоналізмом. А ще Ярина допомагає нашим брендам етично впроваджувати українську етніку та естетику загалом: "Для цього й існують експерти — щоб дати тобі навігацію. Якщо цього не робити, стаються прикрі помилки в роботі з історичним надбанням, коли, наприклад, дизайнери ріжуть старовинний одяг. Зазвичай це комерційна історія, подана під концептом відродження, дослідження і порятунку української національної спадщини. Це робиться без розуміння історичного і культурного контекстів і загального значення історичного одягу для українців. Різати старовинну сорочку — неприпустимо, а надто в умовах війни, коли щодня наша спадщина під загрозою знищення". Поділяємо цю позицію!
9.
Sun.Osipova. Cаша Осіпова - бьордвотчерка, або, по-нашому, "спостерігачка птахів". Вона спостерігає за пташками та фотографує їх. А інколи не лише їх. Це так цікаво, дізнаватися, яка в Україні фауна! Я дізналася про бджолоїдку, крутиголовку, боривітра... А скількох птахів здатні упізнати ви? Інстаграм-сторінка Саші - чиста насолода.
10.
Перехресні стежки. "На цьому каналі перехрещуються стежки українського мистецтва. Адмін впевнений, що українські митці показали, розказали та передбачили усе. Маємо попросту їх для себе відродити!". Концепція вже цікава сама по собі, еге ж? Поєднати Ліну Костенко і Олену Кульчицьку, показати, як малював картину "Побачення" Микола Пимоненко, знайти старовинну листівку з видами рекреаційних закладів Ворохти з вайбом "Санаторія" Сари Пірс... Це все може Олексій Рафалович.
Максим Малильо, «Гуцульське весілля», 2019 р., полотно, олія, акрил. Луцьк, МСУМК
Ми дякуємо кожному, хто поділився своїми улюбленими меіда та ресурсами.
Сподіваємося, ця добірка додасть радощів та користі до вашого контент-споживаня!
Анастасія Орінго
laylaylay
Сб, 11/11/2023 - 00:31