Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Максимально чорний

Що може бути брутальнішим і готичнішим за чорний колір? Чорний - найсправжнісінький колір потойбічного, паранормального і моторошного. Давайте трохи ближче познайомимося з з цим чаклунським та благородним відтінком!

Здавалося б, зв'язок чорного з усякою містикою і потойбіччям передбачуваний. Чорний - це ніч, темрява, небезпека і все таке. Однак кольором небезпеки чорний був далеко не завжди. Але перш, ніж заглибитися в подробиці - трохи несподіваних фактів.

Чи знаєте ви, що чорних кольорів у давнину було два? Так-так, це зараз відтінки чорного хіба що дизайнер на око розрізнить, а ось народи давнини - від греків до скандинавів - прекрасно бачили різницю. Один чорний був тьмяним і бляклим, і називався swartz у стародавніх германців і ater у римлян. Другий був глибоким, насиченим і називався у германців blach, а у римлян niger. Чорний-niger вельми шанували і вважали красивим, тоді як чорний-ater - навпаки, вважали кольором низьким, брудним і пов'язаним із усілякими нещастями. 

adfde5337cf01e6d0d3511717bb089f1.md.jpg

На фото: каблучка "Енігма"

А тепер - ще один несподіваний факт. Чи знаєте ви, що здатність людського суспільства розрізняти кольори безпосередньо залежить від доступності та якості барвників? Є навіть теорія, що люди взагалі не можуть розрізнити колір, яким нічого штучно не забарвлюється. Це перебільшення, найімовірніше, але з чорним прив'язка до барвників абсолютно справедлива. Барвники кольору niger у Стародавньому Римі, наприклад, отримували шляхом довгого і складного перепалювання кісток. Складність процесу цілком виправдовувалася: виходив гарний насичений колір. А ось для барвників кольору ater перепалювали будь-що, у підсумку виходив негарний і незрозумілий плоский відтінок, який ще й дуже швидко вицвітав до брудно-сірого. Не дивно, що всі асоціації з нещастям, підземним світом та іншими нехорошими речами породив саме негарний ater.

Вся історія чорного кольору - це, по суті, історія про пошук хорошого барвника. У Ранньому середньовіччі про нього ще навіть не думали, тож чорний був осередком усякого зла і кольором диявола. Він злегка реабілітувався, коли чорні ряси почали носити ченці-бенедиктинці на знак смирення і покаяння. До слова сказати, на той момент це було справжньою новинкою! Святий Бернар Клервоський, засновник ордену цистерціанців, стверджував, що ченці повинні, навпаки, ходити в білому, оскільки білий - колір чистоти і чесноти. З цього приводу він навіть посварився з абатом П'єром Високоповажним - той, навпаки, стверджував, що ченцям пасує лише чорний, а цистерціанці, які носять біле, вражені гординею! От же проблеми в людей були... 

f0d55b2c3706418d3d5d19250eb58fc6.md.jpg

На фото: підвіс "Віфлеєм"

Куди рішучіше репутація чорного змінилася в XIV столітті. У цей час на європейському ринку - о, диво! - з'явився якісний барвник! Похмурий ater відійшов у минуле, йому на зміну прийшов благородний niger. І всі модники і модниці Європи моментально оцінили новинку! Варто було чорному стати глибоким і красивим, як у нього одразу змінилася символіка: він став означати благородство, серйозність і наділеність владою. Саме з епохи Пізнього середньовіччя йде традиція носити чорний для юристів і чиновників. Елегантний колір припав до смаку навіть королівським особам! До XVI століття практично всі королівські двори Європи одягнулися в чорне.

4e179a251e74579b21901452afe2014c.md.jpg

На фото: підвіс "Авалон"

Ще один різкий поворот у символіці чорного трапився наприкінці XVIII століття, коли на піку моди були готичні романи, страшні історії і повні таємниць романи, бажано з парою привидів і родовим прокляттям. Готичний роман зробив чорний кольором потойбічного світу, містики, небезпеки... і привабливої таємниці. Чорний став кольором "не від світу цього". З новим значенням він перекочував у романтизм, де героїв "не від світу цього" було повно. Кожен герой (і автор) вважав своїм обов'язком одягатися в чорне, створивши собі образ одночасно витончений і загадковий. І, звісно ж, кожен герой (і автор) мав неодмінно страждати від меланхолії, яка ще з Середніх віків асоціювалася якраз із чорним кольором. Так чорний почав означати ще й обраність та загадковість.

de009b5e9494b978071851bce01746df.md.jpg

На фото: каблучка "Сонет Шекспіра"

Сучасна символіка чорного - це тісне переплетення традицій усіх епох і суміш символіки ater і niger. Сьогоднішній чорний - це і таємниця, потойбічний світ, небезпека, смуток, містика, елегантність, респектабельність, влада... Без сумніву, серед відомих кольорів чорний - один із найвпливовіших і найсимволічніших. 

fe1aee246b71972e50deefee83ae4626.md.jpg

На фото: підвіс "Футурум"

А як ви самі ставитеся до чорного? Що для вас символізує цей колір?

Женя Орінго

LeTim
Ср, 25/10/2023 - 19:55

Чорний - зовсім не страшний, він витриманий, вишуканий, найстильніший, найуніверсальніший, і це - любов! Прикраси з чорними вставками в оксидованому сріблі та вигадливій візерунчастій фактурі перегукуються зі старовинними ("Авалон" і "Вифлеєм" на фото чудові!), а в яскравому союзі з родійованим сріблом - можуть викликати приголомшливе враження. Це класика, яка вічно в моді. Коли не знаєш, які прикраси додати до образу - обирай з чорним камінням, не бійся, оточуючі це оцінять).
Nifli
Ср, 25/10/2023 - 20:26

Чорний колір - це завжди про стрункість, вишуканість та гарний смак! Коли подобається прикраса, але важко визначитись із кольором вставки, доволі часто вибираю чорний)
nadiya-ye
Чт, 26/10/2023 - 19:18

Чорний виглядає доволі ефектно. Поєднання чорного каміння і срібла ідеально, а прикраси з чорним камінням чудово доповнюють кольорові сети і це ще один аргумент на користь чорного.