Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Міфи та легенди Давньої Алкоголині

Алкоголь, як будь-яка тема, про яку є інформація скрізь, як у усній формі, так і у всесвітньому павутинні, овіяний міфами. Отже, перед вами кілька найпопулярніших алкогольних міфів, в які ви все ще вірите.

Чи не вірите? Перевірте себе счастье:

Найдешевше вино — порошкове. Нема його, порошкового вина. Не існує, змиріться. Адже як це зазвичай уявляє покупець? Є якийсь умовний «порошок», його розбавляють спиртом та водою та отримують дешеве низькоякісне вино. Як же задурили голову прихильникам вина і як залякали всякими розчинними напоями часів «просто додай води», що цей міф все ніяк не старішає. Поміркуємо: сам процес його створення був би до безглуздого дорогим: 1) треба було б спочатку зробити погане вино; 2) незрозумілим чином висушити його до стану «порошку»; 3) щоб потім… що? Якимось невимовним чином знову перетворити на вино? улыбка  Якось жодного разу не логічно і дуже затратно виходить. Так, цілком можливо, багатьох плутає поняття «сухий виноматеріал». Але він називається сухим лише тому, що в ньому цукру немає, а не тому що це порошок. Є ще перероблена макуха від виробництва інших вин, виноградний сік зі спиртом, і що ще беруть для здешевлення виробництва. Але все це не порошок, тому не варто піддаватися паніці.

ca63091182c286c8686f3644de8cbbf4.jpg

Усе сухе вино — кисле. Шановне панство, вина мають різний рівень кислотності, а кисле воно для любителів напівсолодких компотиків, і для тих, хто має рецептори на сухе не натреновані. Плюс у тому, що обидві обставини легко можна усунути. Якщо ви хочете зрозуміти, чим таке чудове сухе вино, доведеться трохи постаратися: зменшити кількість споживання цукру в раціоні, перейти на сухі вина і відвідати дегустації (о, це найстрашніше!). Потроху ваші рецептори натренуються як ду… трицепс у спортзалі. І ви на собі відчуєте, що всі ці сомельє, що говорять про «ноти підліску», не вигадують, а мають натренований смак, а сухі вина — далеко не всі «кислі».

Гвинтова пробка = погане вино. Ні. Це елемент здешевлення для вин Нового Світу (і не тільки), яким можуть користуватися й невеликі виноробні, бо так їм простіше вийти на великий ринок. Гвинтова пробка може говорити про те, що вино молоде, або виробник заощаджує на закупорці (а не на вині!), або береже природу, або береже пляшки від пострілу при транспортуванні. Так, спочатку такий вид пробок прийшов до нас із Нового Світу (новозеландські совіньйон блани, американське вино, наприклад) і застосовувався до молодих вин. Але зараз не просто інші країни перейняли цей досвід (у Німеччині запросто можна зустріти гвинт), а й розробляється застосування таких пробок до вин із потенціалом зберігання. Плюси такої пробки в тому, що вона зручна, герметична, і виключає пробкову хворобу вина.

55ef14f5af44c308e457557c0847f1b3.jpg

Що старше вино, то краще. Припиніть це божевілля! Не всі вина мають потенціал старіння, багато хто в мас-маркеті на нього просто не розрахований. Вина, схильні до багаторічної витримки, 200-300, та навіть 400 грн у магазині не коштуватимуть. І якщо ви хоч одного разу привозили з подорожі Європою вино за 5-10 євро, залишали його в домашньому барі років так на 3-5, і відкривши його за святковим столом виявляли кисле опудалко, що втратило усю свою чарівність — ви розумієте, про що я. Молоде дешеве вино, навіть зі Старого Світу, не потрібно зберігати довго — воно створене для того, щоб ви насолодилися ним просто зараз!

Міцний алкоголь у тетрапаках по 2-3 літри — справжній. Ні і ще раз ні, це небезпечна для здоров'я бадяга. Благаю застерегти себе, близьких та знайомих. Якщо ви бачите тетрапаки з коньяками типу Hennessy, горілки Finlandia, віскі на зразок Jameson по 200-300 грн за 2-3 літри — цю страшну паль розливають під Одесою і ще десь. Офіційні бренди ніколи не випускають такої тари. Я працювала з представниками брендів безпосередньо, спілкувалася з бренд-амбасадорами нашими та європейськими: усі в один голос кажуть, що це підробка. Бережіть своє здоров'я!

Увесь віскі (все вино, пиво тощо) однаковий. Я досі такі заяви чую, хоча алкогольний ринок величезний — але все одно хтось продовжує пити лише каберне совіньйон чи напівсолодкий мускат, чи порівнює Хенкі Бенністер із Олд Смаглером і на цьому закінчує свої дослідження. Не треба так. Це питання може вирішити тільки практичний досвід: всього пара дегустацій, і ось ви вже захоплено купуєте улюблений сорт винограду в пляшках з різних країн або розумієте, навіщо перед ковтком вина куштувати сіль, чи то і з подивом виявляєте, що лід не допомагає пити віскі, а тільки заважає. Алкогольний світ багатогранний, пам’ятайте про це.

3410bf7b2220efff04b8908a791b9a15.jpg

А нещодавно чула ще зовсім епічне: та бери ось це, ну шампанське й шампанське! — і хап із полиці напівсолодке ламбруско улыбка

У якому з міфів упізнали себе? Чи маєте свої сумніви, які я можу розвіяти? Пишіть, у всьому розберемося!

 

Альона Мінакова для Орінго

 

valeriya
Пт, 01/09/2023 - 15:20

Цікаво!
Cleona
Пт, 01/09/2023 - 16:11

Дякую за розвінчання, хочу дізнатися про якість вин у тетрапаках ( такі собі пікнікові, 3-5 літрові). Що там насправді.
KapLena
Пт, 01/09/2023 - 17:32

О! Сіль перед ковтком вина, такого не чула - цікаво ... Про віскі сама колись думала що все однакове))), поки не почала куштувати... ну і все)), один з улюблених напоїв)). Мабуть все варто пробувати і при цьому мають бути якісь особливі обставини чи що ... Пам'ятаю всі свої переходи: від солодкого вина на сухе, подив від незахвату вином тривалої витримки, від "коньяку" на віскі і досі віддаю перевагу навіть найдешевшому віскі перед рештою, коли йдеться про міцний алкоголь. Ех, навіяли ностальгію... прям відчула смак першого ковтка не найдорожчого Bushmills з якого почалася цікава подорож у світ віскі...
Minakova
Пт, 01/09/2023 - 19:44

Марино Павлівно, боюся, точний склад вам ніхто не скаже. Але, наприклад, у складі позначений виноматеріал чи продукт повного бродіння подрібненого свіжого винограду — це якраз той випадок, коли береться згадана мною макуха (мезга), це з кісточками, гілочками, тощо. Ще вже відпрацьований матеріал після виготовлення нормального вина))) також у складі може бути сік виноградний чи яблучний, вода, ароматизатори, спирт тощо. Отаке собі. Теж не варте уваги прихильників вина)
Minakova
Пт, 01/09/2023 - 19:47

Олено Іванівно, сіль — це маленький трюк з гастропаруванням) Сіль знижує рівень кислотності вина. Спочатку ви оцінюєтет вино, робите перші два-три ковтки, смакуєте. А якщо скуштувати трохи солі та відразу сробити ковток вина — воно стає менш кислотним і його букет змінюється! Стає більш пишним. Завдяки такому простому трюку можна пояснити, наскільки важливі страви підчас дегустаціії. Бо якщо ми говоримо про гастропари до вина, ми не закусюємо вино) Ми запиваємо їжу! І тоді слухаємо, як після їжі змінюється вино.
KapLena
Сб, 02/09/2023 - 11:29

Дякую пані Альона!! Спробую при нагоді)), це цікаво)
Cleona
Сб, 02/09/2023 - 16:16

Дякую за розʼяснення, буду поширювати знання і нести їх у маси :)