Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Мріємо креативно, щоб зростати творчо

Мрії — це приємний спосіб відпочити від реальності, а ще потужний інструмент для розвитку творчого мислення. Мріючи, ми активізуємо свою фантазію, уяву та інтуїцію, які допомагають нам знаходити нестандартні рішення, створювати нові ідеї та проекти, а також покращувати свої навички та якості. Сьогодні трохи поміркуємо про те, як мріяти креативно та використовувати мрії для розвитку творчого потенціалу.

a8b74e1fdb7ffb06f91a3438a43f944f.md.jpg 

Що взагалі мається на увазі під словами «мріяти креативно»? Мріяти не про те, що вже є чи чого легко досягти, а про те, що виглядає неймовірним, фантастичним або навіть неможливим. Такі мрії стимулюють нашу уяву і змушують нас виходити за межі звичного мислення. Вони розширюють наш світогляд, відкриваючи нові горизонти та можливості.

Чи кожен здатний створювати цілі фантастичні світи у своїх мріях? Можливо! Особливо якщо спробувати:

Мріяти регулярно. Приділіть цьому час щодня, небагато, можна 10-15 хвилин. Виберіть зручне місце та час, де вас ніхто не відволікатиме. Можна використовувати різні способи натхнення: слухати музику, читати книги, малювати чи писати.

Мріяти без обмежень. Не ставте собі умов та кордонів, не думайте про те, чи це реально чи логічно. Дозвольте собі мріяти про будь-що: про подорож до космосу, про зустріч із улюбленим актором, про створення своєї імперії чи про порятунок світу.

Мріяти детально. Чим конкретнішими та яскравішими будуть ваші мрії, тим більш вони стимулюватимуть вашу творчість. Намагайтеся уявити всі аспекти вашої мрії: як вона виглядає, звучить, пахне, відчувається. Які емоції ви відчуваєте? Хто із вами? Що ви робите? Чим більше деталей додасте, тим краще.

Працювати з асоціаціями. Асоціації — це зв'язок між різними поняттями та ідеями. Щоб розширити свій творчий потенціал, спробуйте поєднувати різні ідеї та дивитися, як вони можуть взаємодіяти одна з одною. Тут пам'ятайте про правило не обмежувати себе! Це може допомогти вам знайти нові та незвичайні підходи до вирішення проблем та створення проектів.

e7d82a0490cbc23eef947624b50c5f71.md.jpg 

Якщо ці рекомендації вам здаються занадто загальними, то я маю для вас кілька конкретних вправ, де мрії обов'язково стануть у нагоді саме для розвитку творчого потенціалу. Обіцяйте мені, що обов'язково спробуєте хоча б дві з них:

«Мозковий штурм» (Brainstorming). Це коли ви генеруєте якнайбільше ідей на певну тему без попередньої оцінки їх якості. Після того, як ідеї накидані, можна проаналізувати їх і вибрати найперспективніші та найцікавіші. Цей метод сприяє розвитку творчого мислення та допомагає подолати творчі блоки – навіть якщо ви думаєте, що у вас їх немає.

«Шість капелюхів» (Six Thinking Hats). Техніка «шість капелюхів» розроблена Едвардом де Боно і є методом оцінки ідей і проблем з різних точок зору. Шість капелюхів символізують шість різних типів мислення: факти, інтуїція, позитивний підхід, критичне мислення, творчий підхід та метапозиція. Застосовуючи цю техніку, можна розвинути гнучкість мислення та покращити свою здатність генерувати, а головне аналізувати ідеї та бачити їх багатий потенціал під іншим кутом.

Метод SCAMPER. Це акронім, що означає сім технік розвитку творчого потенціалу: Substitute (замінити), Combine (поєднувати), Adapt (адаптувати), Modify (модифікувати), Put to another use (використовувати по-іншому), Eliminate (видалити) та Reverse (завернути). Цей метод допомагає в аналізі ідей та знаходженні нових рішень. Роблячи з ідеєю, що виникла, всі описані вище маніпуляції навіть просто механічно, ви здивуєтеся, як ідея може трансформуватися та перетворитися.

be67ca80c8707455a559249dcbbd3f1b.md.jpg

«Морфологічний аналіз». Це метод поділу складної проблеми на окремі компоненти для подальшого їх комбінування для створення нових рішень. Простіше кажучи, обробка «слона», щоб з'їсти його «шматочками» і у певній послідовності. Цей метод допомагає структурувати мислення, бачити систему у ваших мріях, та допомагає їх втілювати.

Синектика. Ця техніка використовує інтуїцію для отримання осяянь та генерування ідей. У стані релаксації ви провокуєте внутрішні образи та асоціації, які потім записуєте. З цих образів можуть з'явитися нові творчі рішення.

Запитання. Ставте собі багато питань, особливо нетривіальних, що починаються зі слів «А що, якщо...?». Питання спонукають до пошуку оригінальних рішень та нестандартного мислення. Крім того, питання і наші чесні відповіді на них допомагають зрозуміти, чи належить наша мрія нам, чи нав'язана вона ззовні, чи не скопійована в іншої людини. Нестандартні питання та чесні відповіді приведуть не лише до погляду на ідею під нестандартним кутом, а й до кращого пізнання себе.

097e16092ef6a083ab6ffdf4c3026950.md.jpg

Насамкінець я можу тільки сказати: мрійте різноманітно. Не обмежуйте себе однією темою чи сферою. Мрійте про різні речі. І нехай ваш творчий потенціал зростає та міцніє з вашими мріями.

___

Для оформлення статті використані картини-ілюзії Роберта Гонсалеса

 

Альона Мінакова для Орінго оринго 2

 

Cleona
Ср, 26/04/2023 - 14:45

Дякую, Альона. Коли застрягла, призвала на допомогу метод Scamper, і справи трохи зрушилися :).