Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

«Найлітературніша» прикраса: книги про персні

З усіх відомих людству прикрас каблучки - наймагічніші. Чого вони тільки не роблять: приборкують джинів, роблять невидимим, приносять удачу, сіють чвари... І навіть стають героями книг!

Звичайно ж, ми всі знаємо найголовнішу книгу про перстень. Точніше, про Перстень. Епопея Толкіна багатошарова і різноманітна, вона вміщує в себе безліч історій, проте всі вони, немов гілки дерева, виростають з єдиного стовбура - історії про Єдиний Перстень. Перстень можна з упевненістю назвати однією з головних дійових осіб епопеї, причому в прямому сенсі цього слова. Артефакт, що вміщає в себе дух Саурона, володіє власними прагненнями і волею, і маніпулює чужим розумом не гірше за самого Саурона. Так що його цілком можна назвати дійовою особою епопеї. 

Найцікавіше - що Перстень примудрявся диктувати свою волю навіть власному автору! Як відомо, історія Персня починається ще в «Гоббіті»: саме за допомогою Більбо Торбина він залишає підземні печери, виходить у великий світ і починає планувати повернення до Саурона. Спочатку Толкін планував, що це станеться під час гри в загадки: Голлум і Більбо зіграють на нього, і Голлум віддасть перстень Більбо як переможцю.

«Гобіт» навіть встигли один раз видати, коли Толкін усвідомив, що Перстень не дозволить себе віддати! Не Голлум насправді володіє ним, а він Голлумом. Якщо Перстень захоче піти, то зробить це сам. Епізод із грою в загадки довелося переписувати. Так з'явилася знаменита загадка «Що в мене в кишені?» і героїчна втеча Більбо з гори, що коштувала йому ґудзиків на жилеті. Так історія почала мати правильний вигляд - з погляду Персня, звісно.

4b865461069a75f194c4e92db01cc2ae.md.jpg

На фото: каблучка «Рівенділ»

Ще одна історія про перстень - роман Сельми Лагерлеф «Перстень Левеншельдів». Головний «герой» роману - перстень генерала Бенгта Льовеншельда, не просто коштовність, а справжня відзнака: генерал отримав його в подарунок від самого короля Карла XII (того самого, що воював під Полтавою; один із найбільш войовничих королів у шведській історії). Після смерті генерала перстень поклали в його могилу.

Історія починається з того, що один фермер наважився відкрити труну і викрасти її - генералу коштовності все одно вже не потрібні... І з цього починаються біди і самого невдачливого викрадача, і всіх тих, хто так чи інакше має справу з генеральським перснем. Його намагаються вкрасти, продати, заховати, навіть повернути назад - але всіх без винятку переслідують нещастя. Герої пояснюють це прокляттям покійного генерала (в останніх розділах навіть з'являється його привид). Однак неважко побачити, що діючі сили у всіх цих бідах - звичайні людські почуття: жадібність, боягузтво, злість, мстивість. Якщо привид генерала справді з'являвся на землю, йому навряд чи довелося багато працювати...

6b8762d3e87821dcf21a1dbffc7e7539.jpg

А ось третя на сьогодні книжка про каблучку буде незвичайною, тож приготуйтеся. У ній ідеться не про прикрасу, а про цілий світ. Це ціла науково-фантастична серія, яка так і називається - «Світ-Кільце». Американський письменник Ларрі Нівен створив всесвіт «Світу-Кільця» 1970 року і відразу ж викликав фурор серед шанувальників жанру. Вони почали навперебій обговорювати головну концепцію, а заодно і місце дії нової книги - величезну конструкцію у вигляді кільця, розташованого навколо зірки.

Порожнє всередині Кільце - неймовірно складна конструкція, усередині якої ретельно відтворено ландшафти і біотопи, що нагадують земні. Усередині Кільця є гори, моря, ліси, джунглі; світить штучне сонце, дмуть штучні вітри, а головне - живе безліч розумних народів, від Трав'яних Велетнів - первісних кочівників, до Будівельників Міст, які живуть на штучних літаючих островах. 

d3772b7c43f53daf0320745c8d3aa491.md.jpg

Світ-Кільце очима ілюстратора

Свого часу вихід першої книжки із серії Світу-Кільця спровокував такі бурхливі фанатські дискусії, що Нівена буквально завалили листами з різноманітними коментарями з приводу будови Кільця. Наприклад, студенти-фізики писали, що Кільце буде «зминатися» гравітацією зірки, і потрібно «приробити» до нього стабілізатори. Найцікавіше, що зрештою Нівен так і зробив: у наступних книжках він врахував фанатські правки і вніс відповідні зміни. Зауважте, що інтернету тоді ще не було, тож для подібної реакції фанатів книжка справді мала бути видатною!

Можливо, і ви знаєте якісь історії про персні (необов'язково ельфійські або космічні)?

Женя Орінго