На хвилі інтересу до історії нашої країни, ми зараз цікавимось не лише досягненнями видатних українців минулого, а й тим, якими людьми вони були в побуту, чим жили та захоплювались. Одним з полюсів такого тяжіння уваги став гардероб.
Наприклад, кілька років тому мережу охопив цілий бум статей, що розкривають деталі стилю Лесі Українки. Також сучасні бренди одягу робили яскраві колажі та вдягали у свою продукцію культурних діячів минулого. Тож як виглядали у повсякденному житті українські майстри та майстрині пера?
Раз я згадала Лесю Українку, то з її вподобань і почнемо. Стиль поетеси описують як аристократичний мінімалізм. Вона любила чорний колір, носила здебільшого елегантні сукні та спідниці з блузами простого, елегантного крою з мінімумом декору. Стан здоров’я не дозволяв Лесі приділяти багато часу шопінгу, вона швидко втомлювалась. Але володіла навичками шиття та залюбки шила для себе одяг й вишивала сорочки (до речі, була власницею розкішної колекції книг з узорами вишивання).
Сучасники поетеси завжди відмічали її вишуканий стиль в одязі, але головною окрасою вважали погляд. Українська письменниця й перекладачка Оксана Старицька-Стешенко згадує Лесю Українку так: «… Достатньо було їй чимось загорітися, вона ставала неймовірно привабливою. У Лесі були прекрасні сірі очі, вони випромінювали таку силу ясного розуму, що все обличчя сяяло внутрішньою красою».
Ім’я Івана Франка знають чи не всі сучасні стилісти. Бо саме він зробив поєднання української вишиванки з європейським костюмом-трійкою справжнім модним трендом. Франко носив вишиванки і в будні, і у свята. Мав колекцію й дуже любив бойківські візерунки. Дочка митця Анна згадувала, що у батька вишиваних сорочок було з достатком: «Це були майже все дарунки його приятелів, приятельок, співпрацівників не тільки із Західної України, але й з Великої України. Між цими сорочками була сорочка від Олени Пчілки, від Трегубової, Альбрант, Алчевської, Кобринської, Уляни Кравченко, Бохенської і багато інших». Святковий костюм Франка завжди був темно-синій і до нього відповідна вишивана сорочка.
Павло Тичина мав більш розкутий вигляд. Любив носити сорочки з розстібнутим коміром, зневажав шапками та коверкотовим пальто, вважаючи його занадто шикарним. Але посада міністра змусила поміняти звички. Так у Павла Григоровича з’явилась вражаюча колекція краваток, що налічувала понад 60 екземплярів. Частину з них він придбав у чисельних закордонних відрядженнях.
Микола Хвильовий за своїми вподобаннями в одязі був «однолюбом», міг довго носити одну й ту річ, а ж поки появлятися в ній на людях ставало неможливо. Наприклад, свою солдатську уніформу він носив, поки та не зносилася.
Володимир Сосюра один з найтонших ліриків XX століття, майстер загадкової простоти. Від матері, сербки за національністю, він успадкував тонкі риси, темно-карі очі; чорні брови, був в центрі уваги шанувальниць своїх творчості. Коли став популярним автором, вдягався просто, але зі смаком, любив капелюхи і цю прихильність до елегантних речей зберіг до похилого віку.
Наталія Орінго
Nifli
Пнд, 14/08/2023 - 22:11
Cvetochnayafeya
Чт, 17/08/2023 - 13:49