Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Ой вінку мій, вінку

Квітка до квітки, переплести, перев’язати зеленою травиною, приміряти й посміхнутися – сонцю, літу, яскравим кольорам навколо себе…

Згадайте: плели в дитинстві віночки? Я – так, хоча різноманіття у харківському маленькому парку на ХТЗ було не дуже. Сонячні кульбабки та де-інде ромашка, ото і увесь вінок, зате пи-и-и-ишний. Руки у золотавому пилку, ніс – в ньому ж… ой, ці теплі спогади досі пахнуть солодким квітковим медом.

Коли ж потрапляла до бабусі, в запорізькі степи, на тендітні тривожні маки й блакитні як небо волошки не здіймалася рука. Зате як приємно було милуватися віночками під час виступів різних народних колективів чи, пізніше, на весіллях подруг (традиція виходити заміж в українському вбранні, що потроху відроджується останніми роками, видається мені дуже красивою).

8b3b956558257f71e1e3147bb52f0d34.md.jpg

Вінок – частина традиційного українського костюму. Більш того, у наших пращурів існувала купа типів віночків: дівочий, весільний, обрядовий, вінки відданості та кохання. Вінки плели матусі для ще зовсім малих дівчат, ними обмінювалися закохані пари, їх дарували у якості обіцянки, а на Івана Купала на вінок, пущений на воду, вдивлялися уважні очі: попливе?... потоне?... У різних областях малися різні традиції та способи плетіння вінків; вони створювалися з живих квітів, листя, колосся і навіть з воскових квіточок, в них впліталися стрічки й духмяні трави; існували віночки-стрічки та височенні майже корони. Але було і те, що об’єднувало все це розмаїття: символізм вінку.

Дівчина у віночку асоціювалася з сонцем. Та й інші символи, що пов’язувалися з вінком, були виключно гарними: слава, святість, щастя, мир, молодість, дівоцтво, перемога й гарне подружнє життя. «Хто вміє віночок вити, той уміє життя любити» - казали у народі.

Та що там, мався окремий символізм й в окремих квіточок у вінку. Враховуючи, що вплітатися їх могло до дванадцяти, а ми хочемо скоріше побачити власне прикрасу, перераховувати кожну не буду: ця інформація легко знаходиться. Нагадаю тільки, що серед інших у вінок вплітався й часник – несподівано, але корисно від дурного ока! улыбка

Тепер, коли ми знаємо про вінки трохи більше, давайте подивимося, що сплелося у Орінго?

6b5b13bc8e95713a288acae4ace6cc4e.md.jpg

Для початку пригадаємо історію ескізу. Створений він Тетяною Вікторівною (stv_vv), вже досвідченою авторкою ескізів. У 2016 році саме завдяки їй з’явився комплект «Улов» і, хоча наразі грайливі рибки запливли у архів каталогу, чимало орінговців їх гарантовано пам’ятає. Потім ми милувалися ескізами Тетяни Вікторівни у різних конкурсах, і ось нарешті у цьому році її творчість відзначила сама доля. Саме так: нагадаю, що ескіз «Віночка» був обраний рендомом, у котрому мають рівні шанси усі учасники. Доля обрала єдину каблучку з одинадцяти ескізів – самий час приміряти цю красуню!

Майстри-ювеліри точно передали ескіз, додавши разом з тим готовій прикрасі об’єму й глибини. На передньому плані ми бачимо три квітки, прикрашені камінчиками. Саме ці крихітки і будуть задавати настрій нашому віночку: від вибору кольору прикраса кардинально зміниться. Можна обрати три різних кольори (ще й звернувши увагу на символіку цвіту) і отримати бешкетливо-яскраву каблучку. Рожевий чи зелений подарують прикрасі весняний настрій, а з делікатними прозорими камінцями вона перетвориться на цілком весільний варіант.

4ce3f585f97aa0cdac17103de7ff25b1.md.jpg

Срібні квіточки, додані на задньому тлі, роблять наш віночок більш пишним й живим – пелюстки ніби от-от ворухнуться від вітру. Традиційно причаровує і зворотня сторона каблучки: хто так вміло переплів срібні гілочки-стебла? Здається, тут чаклувала сама природа…

Наш віночок досить тендітний, але не настільки, щоб бути непомітним на руці. Соло прикраса почуватиметься чудово й гарантовано додасть власниці гарного настрою, як квітам й годиться.

5649a66de95fb2595463f14336f0b11e.md.jpg

Втім, «Віночок» зручно всідається на пальчику і з легкістю зможе потоваришувати з іншими каблучками. Рослинно-квіткових варіантів в каталозі чимало, тож й простір для творчості при створенні комплектів величезний! А за ідеєю поєднання каблучки з підвісами взагалі не потрібно ходити далеко – пригадайте вчорашню прем’єру «Веснянки» і подивіться, як гарно ці прикраси пасують одна до одної. Навіть розмір камінців - 1.5 мм – в них однаковий, що допоможе створювати ще гармонійніші сети.

9fcc11bd929d70a5ebb0bcd073fc5686.md.jpg

Подумки приміряю каблучку й захоплено посміхаюся: здавалося б, така проста мрія – кілька квіточок, сплетених у вінок. Але ж простота не завадила їй збутися і радувати – не тільки авторку, а й інших. Втім, чи така вже проста ця мрія?

 …обговорюючи майбутню прем’єру, ми дізналися кумедну річ про контент-команду. Аж трьом з нас в дитинстві спало на думку сплести вінок… з будяка! А що, зусиль для плетіння майже не потребує, не в’яне, на голові тримається міцно, майже навіки кеп

Описуючи свою срібну мрію, авторка ескізу писала так: «каблучка, виготовлена зі срібла та прикрашена зображенням квітів, може стати не лише чудовим аксесуаром, але і особливим талісманом, який надасть сили і позитивних емоцій своєму власнику». Дійсно, майже в кожної з нас знайдеться спогад про віночок – веселий, романтичний чи навіть кумедний. І хай срібні квіти, що ніколи не зів’януть і не розплетуться, стануть уособленнями цих теплих вражень й маленьким щоденним святом.

63a124363c622dcf6ba599f47370c2d6.md.jpg

Ольга Орінго

Kell
Чт, 16/11/2023 - 16:11

Дуже гарна! Дякую рендому, авторці та чарівникам Орінго))
LeTim
Чт, 16/11/2023 - 16:25

Ох i гарнесенький "Вiночок", не намилуватися!
ElFox
Чт, 16/11/2023 - 16:35

Такий ніжний та пишний водночас... Каблучка вийшла чарівною.
Malyshenko Olya
Чт, 16/11/2023 - 16:36

Яка гарна каблучка!
КоТэ
Чт, 16/11/2023 - 16:45

Вийшла дуже ніжна і гарненька каблучка.
Soko_Lova
Чт, 16/11/2023 - 17:38

Ооооо, яка красива каблучка. Ніжна й тепла, як весна
Татьяна Викторовна
Чт, 16/11/2023 - 17:45

Ескіз не зачепив, а от втілення вийшло надзвичайно весняним, ніжним та дівочим.
LaVanda
Чт, 16/11/2023 - 17:46

Яка краса!!!!!!! Дуже гарно..
allavoytenko
Чт, 16/11/2023 - 18:21

Який же він чудовий! Ніжний, гарнесенький, як сама весна! Наче зовсім такий звичайнісінький ескіз, а яке неймовірне виконання! Однозначно у вішліст.
Tais
Чт, 16/11/2023 - 18:31

Це дуже- дуже-дуже добра й мила каблучка, про дівочу душу! Мрію про таку!