Починаємо новий Орінго-тиждень з чергової порції хороших новин про українців на Батьківщині та по всьому світі!
***
До призерів премії Global Teacher Prize увійшли два вчителі з України. Global Teacher Prize - це щорічна винагорода розміром 1 млн доларів США від Фонду Варкі з Об'єднаних Арабських Еміратів, що вручається видатному вчителеві за вклад у професію та професійні здобутки. Цьогоріч до топ-50 увійшли Наталя Гладких зі спеціалізованої школи "Надія" міста Києва та Олександр Жук із Запоріжжя ("Учитель року - 2018"), який викладає інформатику у школі-інтернаті "Джерело".
Переможцем премії став індієць Ранджиту Дісалі. Свіоїм виграшем він розпорядився нестандартно: половину вирішив лишити собі, а іншу половину - розділити між учителями, що увійшли до першої десятки найкращих. Таким чином кожен з них отримає по 55 тисяч доларів, і це перший випадок, коли переможець Global Teacher Prize поділив виграш з іншими учасниками.
Наталя Гладких та Олександр Жук
***
Решетилівська вишиванка може увійти до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Це техніка вишивки білим по білому, переважно геометричним орнаментом чи природними мотивами, до нього наближеними. Статися ця подія може з 2022 року, а поки решетилівські вишиванки просувають світом у Всеукраїнському Центрі вишивки і килимарства. Нещодавно стало відомо, що таку вишиванку замовила собі королева Великобританії Єлизавета ІІ. Про це розповів митець Євген Пілюгін:
- Нещодавно у Решетилівці шили сорочку для королеви Великої Британії. Їй особисто, або її оточенню захотілося, аби у неї була саме така сорочка. Майстрині вишивали її спеціальним орнаментом.
Наразі у репрезентативному списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО всього три пункти з українською пропискою: петриківський розпис, косівська кераміка та козацькі пісні Дніпропетровщини.
Зразок решетилівської вишивки біллю
***
Оксана Линів зі Львівщини стала найкращою з диригентів за версією німецьких музичних критиків. Оперний журнал Oper! Das Magazin щороку вручає премію Oper! Awards у різних номінаціях, відзначаючи колективи, виконавців, постановки тощо. Цьогоріч нагородження було перенесене в онлайн, та все одно відбулося. Провідний музичний журналіст Німеччини Мануель Бруґ високо оцінив постановку опери Бели Бартока "Замок герцога Синя борода", що українка представила публіці в Баварській державній опері. Саме він, а також засновник нагороди, доктор Ульріх Рунке, і вручили нагороду пані Линів. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Фейсбук.
Фото зі сторінки Оксани Линів у Фейсбук
Також нещодавно стало відомо, що саме Оксана Линів стане диригенткою на всесвітньо відомому Байройтському фестивалі - він проводиться в Баварії щоліта, та присвячений драмам Ріхарда Вагнера. Катаріна Вагнер, директорка фестивалю, повідомила, що наступного року під керівництвом Оксани буде виконано оперу "Летючий голандець". Байройтський фестиваль проводиться з 1876 року - і це вперше за 145 років, коли диригувати на ньому буде жінка. Щиро тішимося, що це буде саме українка!
Це не перший випадок, коли Оксана Линів досягає успіху на класично чоловічій посаді: ставши головною диригенткою Опери Граца та філармонійного оркестру Граца у сезоні 2017-18, вона досі лишається першою і єдиною жінкою, що очолила Оперу Граца.
Диригентка Оксана Линів
Нехай навколо вирують лише хороші новини!
Анастасія Орінго
ВикторияВ
Втр, 08/12/2020 - 14:49
evka
Втр, 08/12/2020 - 17:24
evka
Втр, 08/12/2020 - 17:33
ekos
Втр, 08/12/2020 - 18:44
Cleona
Втр, 08/12/2020 - 21:32
evka
Втр, 08/12/2020 - 23:30
Majorel
Чт, 10/12/2020 - 03:15