Оринго фотохостинг

ЗАДАТЬ ВОПРОС

 
Ювелирный дом Оринго
0800-759-550
(бесплатные звонки)

Пишаємося Україною!

Починаймо понеділок з хороших новин! В одинадцятому випуску - трохи спорту, музики та культурних цікавинок.

***

Україна тріумфує на воді. На чемпіонаті світу з водних видів спорту в Будапешті Україна очолила командний залік за кількістю медалей і стала другою за кількістю першостей. Харків'янка Марта Федина спочатку виборола золото в індивідуальному турнірі з синхронного плавання (технічне соло). Вона впевнено обійшла головну конкурентку з Греції Євангелію Платаніоті. Далі - стала срібною призеркою у довільному соло, знову випередивши Платаніоті, але поступившись росіянці Варварі Суботіній.

Командні змагання також стали переможними: срібло в технічній програмі, два срібла для дуету Марти Фединої й Анастасії Савчук в довільній та технічній програмі, два золота за командну артистичну й довільну програму. Дівчата також отримали золото в дисципліні хайлайт. 

 

a45f53b6e0e0aa121ec05814b145e3cd.md.jpg

Марта Федина, довільна сольна програма

 

***

Apple додав кримськотатарську мову до переліку локалізацій. Розробник додатків Андрій Алексєєв домагався цього з 2017 року. Він просував відповідні ініціативи до американців і нарешті це відбулося. Щоправда, мову вказали як Crimean Turkish - схоже, сплутали turkic (тюркська) і turkish (турецька). Відтепер розробники, створюючи застосунки до Apple, якими користуватимуться українці, можуть локалізувати їх не лише українською та російською, а й кримськотатарською.

 

2f81713208d95aada9dd48604fb789ee.md.jpg

Зі сторінки Андрія Алексєєва з Facebook

 

***

Євген Клопотенко увійшов до світового рейтингу. Рейтинг 50 Best визначає кращі ресторани та бари світу. Крім того, організація представляє рейтинг 50 Next - список з п'ятдесяти осіб до 35 років, що формують майбутнє гастрономічної культури. Серед них і 34-річний Євген Клопотенко. Його відзначили за покращення гастрономічної культури в Україні та популяризацію української кухні в світі. У 2022 році в іспанській провінції Біскайя відбудеться захід, де зберуться всі п'ятдесят надій сучасної галузі, а поки вшанування відбулося лише онлайн. Вільям Дрю, керівник підрозділу рейтингування, говорить:

- Ініціатива 50 Next сприяє розвитку позитивного, раціонального й далекоглядного мислення. Об'єднуючи дійсно різнопланових молодих людей з цього переліку, ми забезпечуємо платформу для тих, хто прагне створювати сприятливі перспективи для майбутнього кулінарії.

 

bdc9e2c29be401ea5b56962df9f3eee4.md.jpg

Євген Клопотенко

 

***

Музиканти з Ісландії випустили кліп в рамках "Звуків Чорнобиля". Це тематичний альбом, до якого увійшли пісні й кліпи, в яких різні українські й закордонні музиканти творчо переосмислили трагедію Чорнобиля. Переглянути їх всі можна на Soundsofchernobyl.org. Усі композиції об'єднує аудіотека звуків, записаних в Зоні: тріскотіння дозиметра, рипіння оглядового колеса, шум лісу, луна, крапання води.

Режисером відео став Віталій Коршунов, що й розпочав культурний проєкт "Звуки Чорнобиля". Ісландський гурт GusGus та виконавець Bjarki знімали кліп на свою пісню в тому числі на медіа-арт виставці Artefact: Chernobyl 33 в Києві. Подивитися на виставлені там артефакти можна онлайн. Також використали й радянську хроніку. За сюжетом, колишня жителька Чорнобиля повертається до покинутої в Зоні квартири і заново переживає події минулого. 

e20b975af78173422a46b97a34ef0c64.md.jpg

Віталій Коршунов та Bjarki в Чорнобилі

 

GusGus & Bjarki - Chernobyl

 

***

Конкурс "Євробачення" відкрито! У голандському Ротердамі відкрито головний пісенний конкурс року. Традиційно це відбулося під час дефіляди конкурсантів по червоній (а цьогоріч - синій) доріжці. Україну на конкурсі представляє гурт Go_A з піснею "Шум". Уже завтра - перший полуфінал, де бере участь Україна. Після першої репетиції журналісти, присутні на Євробаченні, визнали виступ Go_A на чолі з Катериною Павленко найяскравішим. А за прогнозами букмекерів українська заявка входить до топ-10 кращих. Вболівайте за наших у вівторок, але не забувайте, що голосувати за власну країну не можна.

UPD: Go_A у фіналі! Фінал конкурсу відбудеться в суботу, 22 травня.

 

3f13216aa72df8831ad43c2c40c9cd9c.md.jpg

75ac6fec03fb0403e324fde4a053a2e1.md.jpg

Go_A на червоній доріжці Євробачення-2021

 

Ось такі новини назбиралися у нас за цей час. А у вас?

 

Анастасія Орінго оринго 2

Кексеныш
Пнд, 17/05/2021 - 12:36

14 травня у Дніпрі стався «смачний» рекорд України. Робітники міського хлібокомбінату №5 та студенти Університету Митної справи виклали червоно-білий орнамент довжиною 10м та шириною 0,5м з великодніх пасок. На вишиванку «Червоний мак» пішло аж 1000 штук свіжовипечених за традиційними рецептами смачних пасок. Після фіксації рекорду усі смаколики були поділені між учасниками та глядачами. Було тепло, весело, смачно та цікаво.
Majorel
Втр, 18/05/2021 - 17:37

Дякую за цю прекрасну рубрику. Давно хотіла розказати про неймовірного вчителя з Одеси: Одесита Павла Андрійовича Віктора не просто так називають учителем фізики, який підкорив світ. 2020 року він отримав «Срібну кнопку YouTube» за перші 100 000 підписників на своєму каналі. Сьогодні їх число — вже понад 500 тисяч. Перші записи уроків Павло Андрійович почав викладати в мережу 2014-го — для учнів Рішельєвського ліцею, які були відсутні в класі. Коли з’ясувалося, що уроки дивляться далеко за межами Одеси, сяйнула ідея створити повноцінний канал з фізики. За цей час уроки в усьому світі — від США та Європи до Далекого Сходу — переглянули вже понад 25 млн разів. Серед глядачів — школярі, студенти й дорослі. Мільйони людей змогли зрозуміти фізику та засвоїти матеріал, який з різних причин не давався їм у школі. Книга «Фізика. Основи і механічний рух» написана за мотивами цих відеоуроків і є першою із серії. В ній зібрані найцікавіші теми з механіки, й це стане в пригоді як школярам, яким потрібно закріпити знання з предмета, так і дорослим, які бажають глибше розуміти дивовижний світ природи та її явища.