Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Плануємо літературне літо

Навчаючись у школі, кожен з нас отримував таке щастя як список літератури на літо. Щастя, щоправда, було досить сумнівним, бо не знаю як у вас, а в моїй школі ці списки складав хтось з іншопланетним мисленням – нічим іншим потрапляння туди, наприклад, Коельо чи недотепно нарізаних уривків зі «Знедолених» Гюго я пояснити не можу…  кеп

Та втім не будемо про сумне, і складемо власний орінговський список читання на літо для дорослих і дітей! Тим більш що й за книжками ходити далеко не доведеться – достатньо прочинити двері у Таємну кімнату й обрати собі примірник до смаку; і перевіряти прочитане ніхто не буде – читайте у своєму темпі, виключно для задоволення, а обговорюйте, якщо захочеться, на нашому форумі. 

очки «Школа печива» Рашель Осфатер

«Малюк Жако полюбляв поїсти і більше нічого». Не надто обнадійливий початок для дитячої літератури, але не переймайтеся – маленький Жако, що не цікавиться ні книжками, ні арифметикою, всьому навчиться! Просто залучати до навчання його доведеться нестандартним шляхом – через випікання тістечок. Весела і дотепна книжка про те, що для щастя важливо займатися улюбленою справою – тоді й друзі, і розвиток додадуться ніби самі собою.

Бонус: під час читання ви гарантовано спечете якийсь смаколик (піду перевірю мій абрикосовий пиріг).

699a3b9c0c6b68093c8514e3d61afbd0.md.jpg06f585c7f6d7522540a75adeb792c026.md.jpg53f9cdde89279ef250d6cae477b63358.md.jpg

очки «Саме час знову запалити зірки» Віржіні Ґрімальді

«… він переконаний, що роботу приносять лелеки, які вчасно переорієнтувалися, коли капуста і трояндові кущі почали витісняти їх з ринку постачання дітей». Три покоління милуються північним сяйвом… Ідилічна картина, до якої веде далеко не такий ідилічний шлях – Анна й її доньки, Клої та Лілі, вирушають у подорож по Скандинавії тому, що в них не лишилося іншого вибору. Анну звільнили, дівчата гойдаються на страшній каруселі під назвою «підлітковий період»… маленькій родині знадобляться усі сили, щоб вистояти! Але спостереження за їхніми відчайдушними пригодами подарує несподіване відчуття затишку й віри в себе.

Бонус: після прочитання захочеться кинути усе й відправитися виповнювати мрії.

a8de9081898497262f0f782fcc4c27f9.md.jpg

очки «Приходь без дзвінка» Світлана Білоусова

«Для щастя потрібно, щоб хоч хтось пам’ятав твоє ім’я». Якщо ви цінуєте українську літературу й хочете бути в курсі останніх новин галузі, то повз цю книгу пройти не можна! Роман-мандрівка, роман-філософська притча – навіть і не віриться, що у авторки він дебютний – переносить нас у замріяні Карпати. Тихі голоси дерев переплітаються зі спогадами випадкового пасажира у плацкарті  «Рахів — Київ», а життя мчить зі швидкістю потягу – неможливо наздогнати, але можна осягнути і описати.

Бонус: у романі дуже сильний жіночий образ – якраз такий, яких нам не вистачає.

12f88866a3eb1eee552391c7f69d9126.md.jpg

очки «Остання бібліотека» Фрея Семпсон 

«Про людину чимало розкажуть книжки, які вона бере в бібліотеці». Але що робити, якщо бібліотеку раптом вирішають зачинити? Нещодавно ми вже читали книжку зі схожим сюжетом, але творча та активна Ніна з  «Маленької книгарні щастя» вирішує цю проблему відкриттям власного книжкового бізнесу.  Замкнена та відлюдькувата Джун, що працює бібліотекаркою у маленькому селищі  Чалкот та радо спілкується лише зі своїм котом, Беннетом, навряд чи подолає такий шлях. Але за збереження своєї бібліотеки вона боротиметься – і несподівано отримає чимало союзників у цій справ.

Бонус: як приємно спостерігати за невдалими спробами героїні вкотре дочитати «Війну та мир»! Може, і не треба?

очки «Код 612. Хто вбив Маленького Принца?» Мішель Бюссі 

«Маленький принц, якого вкусила змія, зник і залишив по собі лише зірку…» Ну як в Орінго могли пропустити книжку з такою назвою? Отож пограємо в детективів й спробуємо з’ясувати, куди подівся літак  Антуана де Сент-Екзюпері у липні 1944 року і яким чином історії автора та героя перегукуються. Та обережно, бо Мішель Бюссі, політолог та відомий автор кримінальних романів, вміє грати з читачем, і не заплутатися серед цитат, документів й версій буде важкенько.

Бонус: вам гарантовано захочеться перечитати «Маленького принца»!

3cf1fc07dbcde5fa40547a3ace54bad1.md.jpg

935454669aab0fa993bb227e068a8b78.md.jpg

очки «Змарновані мрії» Мішель Бюссі 

«…в тебе є хтось, кого ти любиш так сильно, що не хочеш його забувати? Так, що ціле життя ти натрапляєш на речі, що нагадують тобі про ту людину?»

І ще один динамічний роман від того ж самого автора, що вміло балансує між детективом та любовною історією. Головна героїня, Наталі, живе щасливим життям – родина, справи… та раптом згаданий таємничий епізод з її молодості змінить усе. І тепер Наталі (а разом з нею і читачам) доведеться вирішувати – чи не можна повернути час назад? Всім відомо, що ні, але хто ж тоді так недобре жартує над героїнею?

Бонус: якщо ви сумуєте за подорожами та перельотами, в цій книзі буде можливість насолодитися ними хоча б на папері.

очки «Незриме життя Адді Лярю» Вікторія Шваб

«Що таке людина, якщо не слід, який вона лишає по собі?». Сумуєте за містикою? Тоді нове прочитання «Фауста» чекає саме на вас! У далекому 1714 році молода Адді Лярю укладає угоду з дияволом… і той звісно ж її обманює. Дівчина матиме вічне життя, але усі, хто з нею зустрінуться, її забуватимуть. Насправді не таке вже й прокляття для інтровертів, але за кілька сотень років Адді стає дуже сумно. Уявіть собі радість героїні, коли вона зустрічається (звісно ж в книгарні) з хлопцем, що запам’ятовує її ім’я. Але чи достатньо цього для того, щоб перемогти темні сили?

Бонус: ця книга з тих, які хочеться читати якнайдовше, насолоджуючись кожним влучним словом та гарним реченням.

 очки «Страшне добро» авторства Джо Браунінг Ро 

«Як ми вміємо руйнувати собі життя. У янголів має існувати якась небесна поліція, яка спиняла б нас у небезпечну мить, та, схоже, так не буває». У житті часто трапляються такі події, що дияволам лишається тільки кусати лікті з досади, що не вони це вигадали… Історія Вільяма Лавері, що народився у родині бальзамувальника, якраз з таких. У дев’ятнадцять років хлопець готується розпочати роботу у  сімейній похоронній фірмі і навіть думає, що готовий до зустрічі зі смертю. Та страшна катастрофа – завалена школа у селі Аберфан, де загинуло сто сорок дітей – похитне його впевненість й майже зламає життя. Болісна та важлива історія про віддане добро, що повертається і зцілює нас.

Бонус: якщо ви любите великі романи, де герой багато розмірковує й повертається думками у дитинство, то це саме такий.   

ce4c47b547c2f8540beeb59ba8f97c3c.md.jpg

очки  «Вісім крафтових історій» Андрій Бачинський

«Ура! Комп’ютери замість верстаків допотопних!». Ким я хочу стати, коли виросту? Наразі більшість підлітків впевнено відповідає на це питання: «Айтівцем!». Та насправді кожен фах — поважний, престижний і відповідальний; тільки щоб збагнути це, потрібно розповідати про фахи якось не нудно… Наприклад, у формі міфа? Як електрики та шахтарі перетворюються на Прометеєв, дізнаєтесь, погортавши цю книжку. А потім обов’язково покажіть її своєму підлітку!

Бонус: з цієї книжки і дорослі гарантовано дізнаються щось нове про оточуючий світ. 

очки «Список для читання» Сара Ніша Адамс

«Серце калатало, в голові відлунювало «Кожному варто її прочитати». Це був її білий прапор». Список для читання, захований у статті про список для читання чи у бібліотечній книзі – це як початок гарного заплутаного детектива. Та насправді роман Сари Адамс – затишна історія про самотність, пошук взаєморозуміння між поколіннями й зв’язків між такими різними на перший погляд історіями. А ще роздуми про те, чи дарує читання жагу до життя.

Бонус: неповторна атмосфера лондонського передмістя.

очки «Список запрошених» Люсі Фолі

«Буря, здається, сама налаштована проти цього свята». Якщо на пишне весілля на узбережжі запрошена купа гостей, усе іде ідеально, й автор чомусь описує це на початку, а не в кінці книжки – чекай біди. І дійсно, весілля закінчиться сваркою, а потім й смертю. Тепер потрібно розплутати: хто, і головне чому, побажав парі зла? Легка, приємна і несподівана книжка, що не відпускатиме від себе і не змусить сумувати.

Бонус: події відбуваються в замку, усе як ми любимо.

41b8183ef1848b4bf8ba4e42aad181d2.md.jpg

очки«Список мрій» Лорі Шпільман

«Через її силу я почувалася слабкою, а через обізнаність – недоречною, як білизна для корекції фігури на Вікторії Бекхем». Порада перша: ніколи не складайте список мрій на усе життя. А раптом доведеться його виповнювати? Брет Болінджер ніби то успішна жінка: своя справа, будинок, бойфренд й цілком безтурботне життя. Але щось муляє у грудях: то мрії, що їх вона мала ще підлітком. Дослухаєшся до них – і опинишся невідомо де.

Бонус: ще один привід замислитися, наскільки наші батьки нас люблять та сказати їм дякую.

очки «Пригоди Змія Багатоголового», у двох томах Дара Корній.

І нарешті нагадуємо про драконячі пригоди, що досі сумують у Таємній кімнаті. Мудрі змії та дракони, що населяють Скелястий Світ Вічного Літа, готові розповісти свою історію голосом мудрої Дари Корній. Готові її вислухати та переказати своїй малечі?

6564e307183f0a5940b76f6c28230986.md.jpg

Веселі й сумні, дитячі й дорослі – цього разу в Таємній кімнаті зібралися книжки на усі смаки. Якщо враховувати, що під кожною обкладинкою ховається окремий світ, то цей список пропонує нам прожити принаймні чотирнадцять різних життів! Ну як встояти перед такою спокусою? звезда

Ольга Орінго