Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Посланець богів

Комплект "Мокко" був одним з двох перших у колекції, присвяченій цубам. Мокко - це назва специфічної форми цуби, буквально "форма скибочки дині". Цей комплект усі шанувальники Орінго вже давно знають і люблять. Прийшов час розповісти про нього трохи більше.

 

aab4f783624f8919b35f0dbf7156d153.md.jpg

На фото: підвіс "Мокко"

 

Форма цуби "мокко-гата" - одна з найпопулярніших і найвпізнаваніших. В округлій цубі немов прорізано чотири перехресні "пелюстки": вони можуть бути ледь помітними, а можуть виділятися настільки, що цуба стає схожою на лист конюшини. Однак більш стриманий за обрисами варіант дає майстру більше простору для розміщення різноманітних зображень. А зображення тут дуже важливі: це не просто декор, а ціле філософське послання. 

Про що ж може розповісти нам "Мокко"?

На перший погляд, у зображенні на каблучці та підвісі немає нічого типово японського: лише рослинний орнамент і фігурка оленя. Однак насправді мало в якій країні так шанують оленів, як у Японії: японські олені - не просто красиві та граціозні створіння, а справжні посланці богів. Причому офіційно!

 

56a8b64936107f54d43dcd060e5fb96f.md.jpg

На фото: підвіс та каблучка "Мокко"

 

Мабуть, для того, щоб краще зрозуміти декор "Мокко" і у повній мірі сприйняти його символізм, варто ближче познайомитися з японськими оленями.

Японія, як відомо, країна гориста, рельєф там непростий, і пересуватися по ньому складно навіть богам-камі. Тому мандрують камі верхи на оленях - бо ті з легкістю можуть бігти по горах і скелях. 

"Кодзікі", міфологічно-історична хроніка, розповідає, що початки цієї традиції поклала сама Аматерасу, і справа була так...

 

3ab429b5890c2468a607935a98f3c104.md.jpg

На фото: каблучка "Мокко"

 

Аматерасу, богиня сонця, вирішила зробити свого онука Нінігі імператором усього земного світу. Але от невдача - владу на землі вже захопив інший бог на ім'я Окунінусі. Йти на нього війною богині не хотілося, тож вона відправила на землю посланця, щоб той умовив Окунінусі поступитися імператорським троном. Однак Окунінусі, вочевидь, володів такою харизмою, що посланець замість того, щоб його вмовляти, приєднався до нього та склав клятву вірності кеп

Аматерасу відправила другого делегата - і він зробив те ж саме. Богиня розсердилася і вирішила, що третім делегатом буде найсуворіший і найбрутальніший бог, якого тільки можна уявити - Такемікадзуті, бог меча і грому. Вже він-то точно переконає впертого Окунінусі одним своїм виглядом!

Однак знайти Такемікадзуті виявилося не так-то просто. Бог меча жив у таких високих і непрохідних горах, що ніхто не міг до нього дістатися, навіть сама Аматерасу. Богиня довго думала, що робити, і нарешті придумала - вона відправила до Такемікадзуті оленя! Олень без зусиль піднявся горами, відшукав Такемікадзуті й вмовив його стати новим посланцем. І не просто вмовив, а на своїй же спині на землю і доставив. Явище бога меча верхи на олені було непересічним видовищем, тому, мабуть, Такемікадзуті без зусиль й навіть без зброї умовив земного бога поступитися троном. Так Нінігі, онук богині сонця, став першим імператором Японії і родоначальником всієї імператорської династії.

 

2affa01a5a792de279bd53ff6482864c.jpg

Такемікадзуті, що намагається підкорити гігантського сома, ("Намадзу-е", жовтень 1855 року)

 

Виходить, що олень зіграв важливу роль у встановленні імператорської династії. Як не поважати після цього його одноплемінників? Олені з давніх-давен вважалися напівбожественними істотами, символізували благородство, удачу і прихильність небесних сил.

У місті Нара розташований храм Такемікадзуті, тому оленів там шанують особливо: вони спокійно розгулюють не тільки біля храму, а й по всьому місту. До людей вони вже давно звикли і з задоволенням приймають від них частування (а іноді не просто приймають, а вимагають улыбка). Загалом оленів у Нара налічується приблизно 1200, і тривалий час вони офіційно мали статус "божественних посланців", закріплений у документах.

Після Другої світової війни Японія почала стрімко "розчакловуватися", і навіть імператор публічно відмовився від свого божественного походження; оленів Нара теж позбавили божественного статусу, зробивши "всього лише" національним надбанням, яке охороняється. Втім, судячи з їхньої поведінки, особливо з туристами, їм про це не повідомили улыбка Олені Нара, як і за старих часів, спокійні, впевнені, що вони краще двуногих й вправі вимагати від них ласощі.

 

8e0602f0e5f8c979d829108df7295407.md.jpg

Олені Нара

 

Зображення оленя на комплекті "Мокко" - своєрідне звернення до японських богів. Десь там, за хмарами, білий олень доторкається до небесної краси та гармонії, а потім скаче й несе їх униз, у хаотичний та непередбачуваний земний світ...  

 

Женя Орінго