Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Про що мовчать стіни

Нове житло тільки в новобудові! Таку вимогу часто висувають покупці нерухомості і в цьому дійсно є сенс, якщо ринок вторинного житла переповнений однотипними мурашниками з застарілими комунікаціями. Та ті, хто бачать у старих будинках не лише похмурий фасад та примітивне планування, знають, що вони ховають в собі чимало цікавого.

Справжні скарби заховані в стінах, замуровані під шаром пожовтілих шпалер та облупленою шпаклівкою. Існують навіть мисливці за такого роду скарбами, що допомагають щасливим володарям старовинної будівлі віднайти підказки, приховані всередині мовчазних «цегляних старців». Адже рідко кому вдається зробити тайник і нічим його не виказати. Найменша дрібничка може відімкнути потайну схованку, коли до справи беруться шукачі «домашніх» скарбів.

Наприклад, професіонал у цій справі, американець Кіт Вілле, завжди починає з ретельного огляду приміщення. Будь-які сліди на поверхні вказують на те, що хтось мав інтерес до цього місця в домі. Що він робив: просто вішав книжкову поличку чи підготовлював місце для схову? Завдяки знайденим слідам злому на дерев’яних дошках Вілле одного разу знайшов кілька тисяч доларів у будинку своїх клієнтів. .

Та потрапити по ту сторону стіни можна й випадково. Так сталося з будівниками, яких найняло подружжя з Франції для ремонту свого старовинного особняка. Проєкт був доволі масштабний й передбачав об’єднання трьох будівель в одну. Тож потрібно було частково руйнувати стіни. Каменярі стали до роботи і дуже здивувались, коли побачили в одній зі стін тайник, а в ньому металевий ящик, наповнений золотими монетами. Знахідку оцінили у 250 000-300 000 євро і всю суму по закону розділили між собою будівельники та власники будови.

 

dac05158d466ce9a95cfb6ccab9a0e7c.jpg

 

В американських домах, що були побудовані до  1930 років, часто знаходять за стінами не те що маленькі скрині, а  цілі потайні кімнати. За часів сухого закону підприємливі люди зберігали в тайниках алкогольні напої, тож іноді в будинках можна знайти колекції напоїв з історією. Так у 2020 році у стінах і підлозі будинку в Нью-Йорку знайшли 66 пляшок з алкоголем. Власники скарбу потім дізнались, що їхній 100-річний будинок побудував відомий контрабандист часів заборони. Чим не дорогоцінний скарб? 

 

fb1566af96689058e2c53abf34fd16ae.jpg

 

Історії відомі і більш старовинні знахідки, що сягають часів Середньовіччя. Таким є Ерфуртський скарб, що містить монети та ювелірні прикраси єврейського купця Кальмана. Власник скарбу намагався врятувати заощадження у 1349 році, під час Ерфуртської різанини, та загинув сам. Це був один з чисельних єврейських погромів у Європі під час катастрофічної епідемії чуми. Після вигнання євреїв з Ерфурта та припинення існування першої тутешньої громади будівлі переходили у власність міста, а потім новим власникам. Вони зазнавали змін та перепланувань, але були й ті, що зберегли свої таємниці протягом століть. Про тайник Кальмана дізналися лише через 650 років.

І знову пощастило людям випадковим. Під час археологічних розкопок в Ерфурті чи не єдиним місцем, що залишилось без уваги дослідників була старовинна стіна у підвалі. Там влаштували куток для зберігання велосипедів і про стіну просто забули.  Проте будівельники якимось дивом натрапили на срібну чашу під кладкою. Скарб важив 28 кілограмів, бо всередині чаші зберігались монетки, злитки срібла та срібний посуд і 700 різноманітних предметів, інкрустованих дорогоцінним камінням. Перлиною ж скарбу була традиційна єврейська каблучка для весільної церемонії. Вироблена з чистого золота, вона не мала дорогоцінних каменів, лише прикрашена надписом  Мазаль Тов (івр. מזל טוב‎‎) на івриті.

 

812de981dbb38a257389d13c4db146dc.md.jpg

 

Як бачите, в старовинних будинках є різні привиди минулого, і не завжди це химерні загадкові сутності.ниндзя

 

Наталія Орінго