Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Про те, як ми залишилися без сторінки бренду в Instagram

Текст буде нетиповий для мене: тільки головні факти та висновки минулих п'яти діб, про які варто прочитати. А колись згодом будуть і особисті враження у формі ліричного трилеру. ниндзя

#1. Що саме відбулося?

22 липня в нас поцупили сторінку Instagram (вже писала про це майже одразу). Спочатку її було заблоковано нібито за скарги користувачів на образливе спілкування. Одночасно у  розділі службових повідомлень прийшло попередження, де запропоновано було перейти за посиланням та подати скаргу, якщо ми не згодні. 
Здивування не виникло взагалі, бо приблизно за два тижні до цього до нас почали лізти нетипові коментатори з закритими акаунтами, які досить успішно розпалювали срачі та віджерали купу часу на чистку, а напередодні вночі було взагалі цунамі, яке я ледве приборкала.
Але згодна з блокуванням я не була, звісно, тому рішуче перейшла за посиланням, тобто нібито для подавання скарги до підтримки. Через годину після «скарги» наша сторінка знову ожила, але зі зміненою назвою: замість звичного усім oringo_jewelry побачили якесь дивне ukray50kk (як пізніше дізналася – то був код поцупленого).
 


#2. Як намагалися вирішити проблему?

З 22 до 26 липня ми з СММ-менеджером багаторазово відправляли звернення на англомовну техпідтримку Instagram (поки що відповіді немає, люди в аналогічній ситуації сказали, що чекати треба декілька тижнів). 
Три дні спілкувалися с бізнес-підтримкою Мeta. Відправляли скарги у відділ безпеки і активували кілька хвиль скарг на зламану сторінку від спільноти. Підтримка бачить і підтверджує велику кількість скарг, але заблокувати сторінку на час розслідування чомусь не може. 
Саме сумне, що резервні коди автентифікації (яку усі вважають панацеєю) не спрацювали, бо якимось чином наш інста-акаунт виявився одночасно відв’язаним від пошти й телефона, також не було жодного повідомлення, що до нього хтось підключався з іншого девайсу. 
До кіберполіції я не стала надсилати заяву, бо термін розгляду подібних заяв місяць (як у звернень громадян), а звичайна поліція і так перевантажена вкрай. До того ж в нашій країни немає представництва корпорації Мeta, а тому наші заяви — вітер у вербах та чергове витрачання часу.

 

#3. Як НЕ будемо вирішувати цю проблему?

Не станемо платити шахраям, бо вважаю особисто для себе та для нашої справи подібне стимулювання криміналу повністю неприйнятним варіантом. Знайомі мені пропонували пошукати контакти «білих хакерів», але й це видається зазиранням до безодні. В нас з 2010 року принципова позиція не давати хабарів та діяти у правовому полі, це дуже обмежує пошуки варіантів, на жаль.
Окремо хочу наголосити, що не засуджую жодного ошуканого володаря сторінки, яку б стратегію повернення людина не обирала, особливо якщо сторінка в Instagram була єдиним місцем продажу або там залишилися особливі спогади.

З представником шахраїв чотири дні вела перемовини через пошту, бо намагалася далеко не відпускати і мати можливість отримати якомога більше інформації про сам спосіб зламу, про їх «пропозиції» та щоб при нагоді комусь здати їх. Але ці забавки вже мені набридли, здавати злодіїв все одно нікому, а інформація засмутила – мені у якості гарантії та щоб продемонструвати свою договіроспроможність, надсилали скріни листувань з ошуканими українцями, які вже сплатили їм кошти за повернення своїх акаунтів. 

Головне мені не підтвердили, на жаль –  те, що у схемі задіяні працівники Мeta (можливо колишні, бо звільняють там робітників партіями), але думку свою вже все одно не зміню. Тепер турецькопідданий знову намагається продати сторінку, а я за ним спостерігаю. 

 

#4. Як повідомляємо замовників, підписників та широкий загал про те, що трапилось?

Усе, що наразі утримує нашу спаплюжену сторінку в полі зору Орінго — це тоненька ниточка від неї до Мeta Business Suite (система, яка дозволяє керувати обліковими записами Facebook, Instagram і Messenger в одному інтерфейсі), бо як тільки шахраї вмикають сторінку, щоб повісити оголошення у сторіз про її продаж, ми бачимо усі повідомлення, які надходять в Дірект і у коментарях.
Я змогла повідомити та заспокоїти майже усіх замовників, яким оформлювали замовлення через Дірект, а також усіх, хто турбувався, чому ми продаємо свій бізнес, магазин, сторінку  і чому не будемо виготовляти більше прикраси.

Зараз порахувала — тільки я сама провела за останні сто двадцять годин більше півтисячі листувань в усіх каналах з небайдужими людьми та поціновувачами Орінго. А ще інтенсивно спілкуються інші учасники команди, також люди коментують наші дописи, репостять, допомагають скаржитися на шахраїв. Тобто у такий вельми неприємний спосіб світ ще раз довів мені — наше існування помічають і воно має сенс. 

 

#5. Нащо я про це розповідаю?

За п’ять діб складного шляху прийняття змін та пошуку нових рішень я дізналася про десятки аналогічних або дуже схожих випадків. Також багато хто з нашої сфери констатує дивну активність на своїх сторінках. Але є й ті, хто не розповідає про це прилюдно. Як написала в особистих одна дівчина — їй було соромно, що вона виявилася нерозумною та не передбачила появу шахраїв. 

Хочу, щоб люди розуміли: ошукати можуть кожного, пограбувати теж. Навіть розрекламована двофакторна автентифікація не допомагає доброчесному користувачеві, якщо шахрай знає, як зробити вам боляче.

Бути ошуканим та обікраденим — не соромно, хоча й сумно. Проте соромно за «метавсесвіт», у якому людей, які пнуться з усіх сил, працюють постійно та сумлінно, сплачують податки, роблять неймовірні речі, але чомусь вірять у надійність своєї віртуальної власності, ставлять в одну шеренгу з шахраями і не роблять нічого для їх захисту. 
А ще соромно створювати казковий «метавсесвіт» і автоматично викреслювати з нього тих, хто знає слова про війну…

В мене немає готового рішення, як допомогти українському підприємництву вистояти у черговій халепі, яка має вже доволі суттєві масштаби. Мабуть, звернемося до Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, як до самої адекватної людини з цієї сфери. Нам вкрай потрібно спробувати сформувати «швидку допомогу» по кіберзахисту, інакше усі гарні сторінки — лише палаци, які збудовано на болоті.  
 

 

І додатково деякі моменти, які можуть врятувати ваші нерви, гроші й час під час «крадіжкофесту», який зараз відбувається з українськими акаунтами: 

1) Якщо на сторінці починається дивна активність, яку ви точно не провокували, краще прикрийте коментарі, або й саму сторінку на деякий час (це мені порадили розумні люди вже постфактум, на жаль);

2) Навіть якщо ви майже стовідсотково впевнені, що лист, сторінка, повідомлення — не фішінгові (підроблені для отримання конфіденційної інформації), нічого одразу не натискайте. Порадьтесь зі знайомим айтішником, напишіть у довідкову службу, порахуйте до ста. Зламайте шахраям сценарій. Мeta нібито не надсилає повідомлення з таймером (хоча про це хотілося б отримати пояснення, вичерпної інформації немає);

3) Робіть скріни замовлень, дублюйте корисну інформацію, зберігайте у «хмарах» улюблені світлини та відео, щоб мати можливість розпочати знову, якщо сторінку повернути не вдасться. 

Також завдяки цим подіям ми нарешті відкрили канал у Telegram і це поки що доволі приємно. стеснение

 

Тримаймося друзі! Нам своє робити! 

флагфлаг

 

Далі буде...

З повагою, Олена Маслова любовь


----------------

#thieffest  #крадіжкофест - теги, які ми з Антоном придумали для короткого опису поширеного нині лиха
LeTim
Чт, 27/07/2023 - 23:54

Так, звертайтесь до Михайла Федорова, обов'язково. Треба щоб ця атака на доброчеснi акаунти не залишилась на самотi. А для Мета у мене одно слово - ганьба! Тепер про приємне - не знаю більш душевного і радісного для мене Телеграм-каналу, ніж новостворений Орінго. І це ж тільки початок!
lwr
Пт, 28/07/2023 - 00:29

Сумна історія. То власне як шахраї обійшли захист?
Оринго
Пт, 28/07/2023 - 00:50

Вітаю, Ладо Володимирівно. Саме відповідь на це питання дуже б хотіла отримати від Meta, щоб не робити неприємних припущень. Бо кількість зламів акаунтів у цьому році вже дивує. 
Оринго
Пт, 28/07/2023 - 00:52

Дякую, Олено Миколаївно! Щось спробую зрушити з місця, хоча великих надій не маю. Дрібний бізнес зі своїми дрібними проблемами завжди був не на часі, а тепер - то й казати нічого...
celenitty
Пт, 28/07/2023 - 10:02

Я в шоке от всей этой истории. Меня нет в Инстаграме,поэтому и не знала про такие схемы. Хотя чему удивляться,мошенники есть везде. А вот появление Оринго в Телеге было приятной неожиданностью. Я там практически безвылазно из за новостей. Очень довольна новым каналом. А логотип красиво обыграл цвета флага. Просто суппер
Оринго
Пт, 28/07/2023 - 10:05

Спасибо, Елена Игоревна. Да, Telegram сейчас для контент-команды оказался очень приятным местом и возможностью переключиться на поиск новых решений.
Cleona
Пт, 28/07/2023 - 11:14

Мені здається, що замовниками стали конкуренти, у яких зменшилася кормова база. Це Орінго вважає себе дрібним бізнесом. За ідеями і місією він великий тренд-сеттер, бо грає за своїми правилами. Заздрісних невдах завжди дратує велика хвиля. Їм незрозуміло, чому вони втрачають, а хтось заробляє ( репутація і популярність не рівноцінні грошам, але рано чи пізно ведуть до цього). Тому треба продовжувати свою справу і реагувати на загрози, але і вірити, що перепони не зупиняли греблю, яку рве.
Оринго
Пт, 28/07/2023 - 12:02

Марино Павлівно, я дійсно вважаю, що Орінго насправді дрібний бізнес, бо я бачу наші продажі, а особливо - під час війни. ))) Але для мене це не опис зі знаком "мінус", а просто як особлива риса. Бути дрібними не означає бути нікчемними. 
Щодо замовлення - такі думки були спочатку, але потім турецькопідданий шахрай їх розвіяв. Я б сказала, що зараз це виглядає або компанія з метою дискредитації Meta, або напроти — компанія залякування від якихось збочених амбасадорів Meta, бо цей "дивний новий світ" у цьому році тестує платні "галочки безпеки". Ми ж достеменно не знаємо, які наразі справи в інших країнах, може там теж буяє #thieffest ...
Нимфа
Пт, 28/07/2023 - 17:23

Все це реальна ганьба для Meta. Взломали сторінку скоріш за все через те посилання про оскарження блокування сторінки. Якесь воно дивне. Але я в цьому не дуже розуміюсь. А про "білих хакерів" може і варто замислитись. З шахраями треба боротись їх методами. На моїй сторінці в інстаграм теж останнім часом якись дивні коментарі з'являються з хамовитими вимогам перейти на спілкування в дірект. Я їх видаляю і не з ким не переписуюсь. Але навіщо їм моя сторінка з 650 підписниками? Хоча її вже взламували декілька разів... Дива та й годі. Сподіваюсь, що Орінго все таки вдасться повернути сторінку з найменшими втратами нервових клітин. Удачі!
Оринго
Пт, 28/07/2023 - 17:37

Олено Володимирівно, я наразі така зла на цю корпорацію, що мене задовільнить просто нормальне блокування сторінки на час розглядання скарг, без повертання, бо займатися новою відбудовою Instagram-палаца поки що жодного бажання не маю.

Meta зробила такі пришелепкуваті оновлення безпеки навіть для особистих акаунтів, що я не почуваю себе володарем власної інформації та трудів.