Про яблука, які недалеко падають від своєї яблуні, знають усі. Це приблизно в тих самих краях, де осика груш не родить, тільки здається мені, що з деякими відмінностями…
Так, діти нерідко наслідують риси своїх батьків. І мова не лише про зовнішність, а й про вдачу. Кожне з родинних дерев вирощує маленьке яблучко за своїм рецептом, щоб було подібне усім попереднім і не відрізнялося, аж поки воно не зірветься з рідної гілки.
Колись дійсно яблука падали недалеко від яблуні. Їх знімали з дерева чи підбирали під ним, там же й їли. Колись давно люди жили поруч зі своїми родинами, навіть коли ставали дорослими. І сусіди бачили, як недалеко відкочувалося яблуко від яблуні. А тепер розкотилися яблучка по всьому світу і хто зна, яка ж була та яблуня, гілка якої їх виростила…
Та є в світі вдалих сталих виразів магія, яка не дає їм зникнути: не лише діти наслідують своїх батьків.
Творчі здобутки наслідують вдачу мистців, які привели їх до нашого метушливого людського світу.
Книжки розкривають особистість письменників, картини кличуть до голови художників, будинки розповідають про бачення архітекторів. Навіть промисловий дизайн, який ми рідко помічаємо, підказує — гармонійність улюбленої речі не випадкова.
І впізнавані ювелірні прикраси теж не втрачають зв’язок зі срібним деревом та назавжди несуть на собі відбиток особистостей усіх гілок долі, які допомогли їм народитися.
Тож пропоную побалакати цього тижня не тільки про яблучні метафори, а й про те, як обирати правильні яблуні та неотруйні яблучка. І почнемо цю казкову подорож з гарних світлин та заворожуючої поезії.
***
з зимової голої яблуні
три яблука ще не впало
чи літо у них уявлене
чи просто осінь проспали
одне – золотисте й воскове
як тіло твоє прегоже
налите тугою кров’ю
плодом залишилося божим
прив’ялене друге й гіркаве
як мозок мій сточений червом –
йому мабуть просто цікаво
звисати на голому нерві
а третє мале зморшкувате
зелене мов давня спокуса
хтось прийде його зірвати
і разом всі три надкусить
Юрій Іздрик, із поетичної збірки «Календар любові»
О.М.
Anastasiya
Пнд, 21/10/2024 - 10:36
Mikurianka
Пнд, 21/10/2024 - 11:07