Дуалізм для людини явище звичне та цілком природне. Філософія дуалізму базується на протистоянні душі та тіла. Але окрім цієї вічної внутрішньої боротьби, що не залежить від віку чи нації, ми постійно стикаємось і з іншими проявами «подвійності».
Відшукуючи межу між природою та прогресом, обираючи між особистим та громадським, зважуючи на терезах релігії добро та зло. Дуалізм – плата людини за приналежність до роду Нomo sapiens і від неї не втекти.
Та чи не дуалізм є причиною складності характерів та неповторності кожного з нас. Всі ми створені за різними, так би мовити, рецептами, бо поєднуємо в собі різні частки почуттів та інстинктів, позитивних та негативних якостей чи просто різнобарвних рис характеру: гармонії та розгубленості, емпатії та неприязні, відвертості та закритості й т.ін.
Звісно, складні особистості потребують складних символів для самовираження. Таких, що поєднують в собі стихії та енергії, приборкують протилежності та акумулюють сили для руху уперед. Згадаймо тих, що мешкають у каталозі Орінго.
Почнемо з явних лідерів симпатій – прикрас з колекції «Янгол чи демон». Тут боротьба протилежностей не захована, а навпаки, історія протистояння добра та зла зчитується як в назві, так і в зрозумілому оформленні. Біле і чорне крило тільки й чекають, коли ви подумки виберете одну зі сторін. Цікаво, яка з них частіше одержує перемогу?
Каблучка «Альтер Его» навпаки, не поспішає ділитись своїм філософським настроєм, вдало підігруючи ілюзії, що виникає при погляді на корону. Начебто не очікуєш нічого таємничого від сяючого символу влади та марнославства, але тільки якщо він не поєднується із терновим вінком, Так, за кожну прихильність долі треба чимось жертвувати, тому разом із всемогутністю пліч-о-пліч крокує тягар обов’язків.
Ось фантазійний союз двох світів – природного та рукотворного, що у свідомості талановитих фантастів виплив у незвичний стиль стімпанк. Створюючи все складніші механізми людина поступово віддаляється від першоджерела та безумовної складової своїх успіхів – головної матерії нашого світу. Адже штучне може існувати лише у взаємодії з натуральним. От і «Біомеханіка фантазій» завжди на стражі ваших ідей, що мають злетіти, натхненні силою природи.
На черзі міфологічні створіння, що своїм незвичним виглядом здатні відкрити двері у казку. Крім того, серед них чимало істот, що існують між двома світами, служать двом різним силам та мають багатогранне пояснення в символізмі.
Русалки довго погоджувались на роль сумних морських дів, що причаровують моряків співами, сповненими краси та печалі, інколи приміряючи облік страшних чудовиськ, що наражають на небезпеку будь-кого, хто їх побачить. Допоки відомий данський казкар не розповів світові трагічну історію кохання русалочки й принця. А разом з тим показав муки вибору між життям та смертю, свободою та неволею, коханням та зрадою. Саме про це наша срібна каблучка «Вибір Русалочки».
Ще одна каблучка із вкрай складними рисами. Адже то не жарт — бути водночас істотою із крилами та головою орла та тілом лева. Навіщо грифонові такий незвичний облік? Кого він хоче налякати чи, навпаки, привабити? Ваш персональний «Грифон» оберігатиме величезний світ між високим небом та твердою землею, бо панує одразу у кількох стихіях. Тож йому доступні й всі скарби, що існують у двох вимірах — земне життя та безсмертя, могутність та всезнання. Як приємно іноді почуватись під надійною опікою казкового велетня!
Кольє та підвіс «Unicorn» на перший погляд не залишають загадок для розв’язання, та нудьгувати з ними точно не вийде. Адже героями прикрас є два доволі відомих, а головне —містичних, герої. Для романтичного настрою ідеально підійде сторона, прикрашена гордливим профілем Єдинорога. А для більш зосереджено-споглядальних днів годі й шукати кращого компаньона, ніж Сова, що мешкає на іншій стороні срібної монетки. Перший уявляє собою символ сонячного світла, чистоти, волі та істини. А перната пані відповідає за мудрість та приховані таємниці буття.
Є в Орінго й особливі прикраси для знавців східної філософії. Окрім таких поширених символів як Інь та Ян, можна віднайти й більш завуальовані та загадкові історії. Наприклад, як «Легенда» про сміливого коропа. Вона є символом успіху та цілеспрямованості, бо маленька рибка має пройти складні випробування аби в кінці шляху перетворитись на могутнього Дракона. Коли короп долає їх, він потрапляє в хмару дощу та туману, підіймається в цій хмарі вгору, де небесний вогонь обпалює йому хвіст — і тоді спрацьовує магія.
За Легендою, лише 72 рибки на рік можуть перетворитись в зміїв. Тож вважайте, що підвіс «Легенда» — це ваш персональний квиток до магічного світу можливостей.
А ви полюбляєте багатогранні символи? Чи помічали складності із «прирученням» таких прикрас?
Наталія Орінго
Cleona
Пнд, 16/01/2023 - 22:42
Svetoforinka
Втр, 17/01/2023 - 10:41