З давніх-давен люди знали, що сонце дарує життя, тепло та врожай, втілює усе світле та прекрасне. І здавна ж люди шукали частинки сонця на землі - в металах і каменях. Давайте ж поглянемо на камені кольору сонця ближче!
Сонячне каміння - завжди яскраве, помітне, воно буквально випромінює силу й енергію. Наприклад, сердолік: якби сонячне світло вміло згущуватися і застигати, то виглядало б саме так. Це не яскраві, легковажні промінчики - це саме тепло, сама сила, давня і концентрована. Не дивно, що в усі віки камінь наділяли неймовірною силою, і в його приналежності божественним сферам ніхто не сумнівався.
Стародавні єгиптяни присвячували сердолік богині Ісіді - матері богів, мудрій і могутній. Ісіда керувала родючістю і здоров'ям, рухом неба і людською долею. Розповідають, що вона навіть зуміла обдурити самого бога Ра і дізнатися його таємні імена! Так до Ісіди потрапила частина сонячної могутності; а отримавши владу над сонцем, вона отримала владу і над його часточками на землі – сердоліком. Отож, це камінь давньої богині!
На фото: сережки "Схід Сонця"
В Античності сердолік став асоціюватися з кров'ю і життєвою силою - колір сприяв. Можливо, з цієї причини практично у кожного хоч трохи заможного грека був сердоліковий амулет. Войовничі римляни, звісно ж, пов'язали сердолік з Марсом і носили його як оберіг у бою. Так-так, у багатьох римських солдатів були каблучки з сердоліком - у простих легіонерів залізні, у офіцерів - золоті. До речі, на території сучасної Німеччини, недалеко від Оснабрюка, археологи розкопали поле битви, що трапилася у 9 ст. н.е. І серед інших знахідок там була залізна каблучка з сердоліком, на якій вирізали ріг достатку і кадуцей. З цього можна зробити два висновки. Перший - сердолік служив універсальним амулетом і міг присвячуватися різним богам. Другий - у ці часи вже існували харків'яни
На фото: Слайд. Фотосафарі
Свої охоронні властивості сердолік зберіг і в Середні віки, і навіть у Новий час. Цей камінь носили як оберіг, ним лікували кровотечі, анемію, депресію і зайву гнівливість, ним зміцнювали характер і навіть використовували як приворотний амулет! Символіка сонця і крові зійшлася в цьому камені, зробивши його справжнім втіленням життєвої сили. Сердолік і донині вважається цілющим каменем: вважають, що він допомагає в разі занепаду сил і депресії - в це не важко повірити, навіть просто на нього поглянувши.
На фото: сережки "Фангорн"
Ще один сонячний камінь, жовтий халцедон - прямий родич сердоліку: і той, і інший, по суті, види кварцу, тільки до сердоліку ще домішалося залізо. Якщо сердолік - густий, тягучий і концентрований, то жовтий халцедон - рухливий і яскравий. Це не краплі сонця, що згустилися, а, скоріше, справжнісінькі сонячні промені, зловлені каменем. В античному світі цей камінь активно використовували для різьблених гемм - магічних амулетів і просто симпатичних прикрас. Одночасні яскравість і прозорість цього каменю заворожували не тільки античних греків: у Новому Завіті говориться, що з саме з нього зроблена основа стін Небесного Єрусалиму. Тож халцедон - це вам не просто симпатичний камінчик!
На фото: каблучка "Мацурі"
З давніх-давен вважалося (а дехто вважає і донині), що халцедон гарний для лікування нервових розладів і зміцнення духу. Яскравий камінь немов ділиться своїми силами з людиною, освітлює і прояснює її розум.
На фото: підвіс "До завтра"
І завершує наше сонячне тріо цитрин, зовсім легкий, прозорий, немов невловиме сонячне світло. Він теж далекий родич сердоліку і халцедону, але якщо ці камені - насичених відтінків з м'яким блиском, то цитрин легкий, прозорий і немов пересипаний яскравими іскрами. Цей напрочуд гарний камінь довго не міг здобути заслужену популярність: у Стародавньому світі та Античності він був практично невідомий. Оцінили його тільки в перших століттях нашої ери, в епоху пізнього еллінізму, на самому заході Античності. Саме в цю епоху цитрин почали використовувати в прикрасах - і приписувати йому магічні властивості.
На фото: сережки "Присвята Сонцю"
Цитрин вважали каменем радості та легкості в думках: його використовували як амулет, що додає сил, позбавляє від апатії, допомагає зосередитися і привернути натхнення. На жаль, у Середні віки цитрин був забутий - можливо, через те, що став зустрічатися набагато рідше: природних джерел цього прекрасного каменю у світі не так багато. Найбагатше, до речі, в Бразилії: коли у своїй жадобі до прекрасного люди до нього дісталися, цитрин знову набув величезної популярності. Його стали використовувати в прикрасах, як камінь, що загострює розум і сприйняття. Він став свого роду "богемним" каменем, що дарує натхнення і сміливість. У такій якості його знають і донині: сучасні езотерики пов'язують цитрин з Меркурієм, покровителем мови, думки і творчості.
На фото: каблучка "Світло у вікні"
Частинки сонця, його сили і тепла, можна побачити і на землі, в сонячних каменях. І кожен камінь втілюватиме різні аспекти нашого світила. Сердолік - густе, м'яке тепло, жовтий халцедон - текучі, прозорі промені, цитрин - невагоме, летюче світло... Кожному знайдеться щось своє.
А які сонячні камені до душі вам?
Женя Орінго
LeTim
Ср, 07/06/2023 - 16:40
LeTim
Ср, 07/06/2023 - 22:52
Cleona
Чт, 08/06/2023 - 18:21