Продовжуємо розбирати результати опитування «Для уважних читачів»: залишилося одне, але дуже важливе питання...
Нагадаємо, як воно звучало:
Давайте разом винайдемо майбутнє клубу «Екслібрис»! Подумайте: чи є речі, які наразі блокують ваше натхнення і заважають малювати ескізи? Опишіть своє бачення: що б хотілося додати чи змінити у нових сесіях? У якому форматі комфортно б було проводити обговорення?
87 учасників поділилися своїми думками – і ми щиро дякуємо кожному. Саме ваша ініціативність і зацікавлення надають сенсу нашому ювелірно-літературному пошуку, бо без вашої участі ця справа була б позбавлена глибини. Коли ж ми бачимо небайдужість, одразу починаємо подумки планувати наступну сесію. 
Відповіді змусили зрадіти й замислитися, посміхнутися й посумувати... Головну причину, що наразі блокує натхнення, визначили одностайно: потяг до творчості крадуть наші невгамовні сусіди.
Блокує тільки теперішній моральний стан.
Зайві думки про сумне сьогодення і невизначене майбутнє аж ніяк не найкращий мотив для творчості.
Натхнення нині трохи блокує стрес від того, що переживає країна і особисто я.
війна блокує все натхнення.
Розуміємо і розділяємо ваші почуття... Та все-таки сподіваємося, що в колах Орінго ви знаходите потрібну розраду: тут можна на деякий час змістити фокус уваги з жахів цього світу на щось вічне й надихаюче – красу, літературу й дружнє спілкування. І хай струмок натхнення з об'єктивних причин зменшується, не дамо йому пересохнути.
На фото: каблучка "Хранителька тепла"
Серед інших проблем, що заважають натхненню, несподівано часто називалося невміння малювати. Втім, конкурси в Орінго проводяться не для професійних дизайнерів – а в наших ювелірів є особливий талант розгледіти потенціал навіть у самому простому малюнку. Та й тональність обговорення ескізів на сесіях незмінно дружня. Отож не бійтеся ділитися важливим для себе: в Орінго вас точно зрозуміють. А ще арттерапія корисна, про що теж писали у відповідях:
Творчість рятує, це правда, але іноді за цю чарівну рятівну паличку навіть не хочеться хватися... Але тут, мабуть, треба б уже до психолога завітати. А він , мабуть-таки, порадить терапію творчістю) І тоді вже пазл складеться)). 
На фото: сережки "Незриме світло"
Тепер розберемося, як виглядатимуть наступні сесії з урахуванням ваших побажань.
Формат проведення сесій для більшості виявився зручним. Були невеличкі зауваження:
Я б хотіла майбутні сесії бачити окремими гілками форума, в яких кожен ескіз - нова тема (як "Срібна мрія").
У нових сесіях хотілося б, щоб було розділення тем за авторами ескізів (як у Срібній мрії) або хтось з форумчан створює тему за обраним авторським твором, а інші, хто хоче додати коментар або ескіз доєднуються до неї (автор-розгалуження по книгах).
Дякуємо за підказку! Наступні сесії будуть проводитися так само, як конкурси чи «Срібна Мрія»: кожен учасник зможе створювати свою окрему тему з ескізом, в якій будуть додаватися коментарі з враженнями.
І невеличке нагадування: кількість ескізів від одного учасника в рамках однієї сесії «Екслібрису» не обмежена – малюйте в своє задоволення.

На фото: комплект "Біомеханіка фантазій"
мені була б замала тривалість сесії. Якось спробувала прочитати за місяць хоча б дві книги одного автора, не встигла. "Хроніки Амбера" дочитувала вже після створення прикрас :). Для того, щоб освіжити враження від прочитаного раніше, мені місяця вистачає, а ось, щоб ознайомитися з чимось новим - ні.
Може в майбутньому є сенс робити щось по типу книжкового клубу, спочатку місяць читань в який закликаємо людей прочитати нові для них книги автора, а потім вже обговорення і малювання ідей
Погоджуємося: читання й творчість – процеси, які не терплять поспіху. Збільшимо тривалість сесії до двох місяців й подивимося, наскільки це буде комфортно.
формат зуму?
ну наприклад у форматі "відео"
Можливо, незайвим буде призначення когось із ваших чудових філологів-орінгівців (наприклад, Анастасії або Ольги) постійним куратором сесії, бо Вам , скоріше за все, важко знаходити час на постійній основі. А куратор міг би підтримувати "градус" сесії, ініціювати обговорення ескізу, залучати до дискусії.
Чудовий план – додати щось зовсім новеньке! Розпочнемо наступну сесію з загальної Zoom-зустрічі, до якої зможуть доєднатися усі орінговці (навіть якщо ви не є членами клубу). Поспілкуємося, подаруємо один одному трохи натхнення й, заряджені, повернемося до творчості.
Не менш слушною видалася нам й ідея з кураторами. Куратором майбутньої сесії стане Ольга Орінго – щоб не сумували ні її філологічна освіта, ні учасники нашої ювелірно-літературної дискусії

На фото: каблучка "Спостерігач"
Хотілось би частіше проводити сесії. Бо вони часто спонукають прочитати книгу вперше або перечитати давно знайому, щоб звернути увагу на ті деталі, які раніше не кидалися в очі. Для мене сесії це стимул взяти в руки книгу не дивлячись ні на обставини навколо, ні на відсутність часу.
Хотілося б також повторення легендарної сесії 2022 року, присвяченої українській літературі.
Побажання по проведенню нової сесії у відповідях звучали часто, тож не відкладатимемо. Ви вже здогадалися, на яку тему ми спілкуватимемося далі?

Згадуйте твори улюблених українських авторів, формуйте нові замовлення у книжкових крамничках, гостріть олівчики – відсвяткуємо Великдень і розпочнемо!
Питаємо у рандома, до кого відправиться останній для цього опитування купон-подяка...
Олено Павлівно (Kell), подарунковий купон* на суму 1200 грн дуже хоче зустрітися саме з Вами! І нехай обрана прикраса дарує посмішки, радість й натхнення.
Дякуємо, що лишаєтеся з Орінго!

___
*Подарункові купони розповсюджуться на прикраси у розділі «В наявності», строк дії один місяць.
З любов'ю, команда Орінго
Cleona
Сб, 12/04/2025 - 22:02