Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Що з сучасного можна вважати мистецтвом?

Можливо, це важко уявити, але майже усі нові прояви невгамовної творчої людської натури спочатку не сприймаються оточенням. Люди воліли б бачити тільки те, що їм приємне та зрозуміле, аніж дряпатися очима й душею по чужим заворотам напівсвідомості... ниндзя 

Ми майже усі такі від природи: з одного боку, ніби й хочеться чогось нового, а от з іншого боку — це нове має нас не лякати і бути комфортним.

І ось тут вже мистцям доводиться робити вибір, на якому вони боці та чи готові вони залишатися якийсь час (або й усе життя) незрозумілими й неуспішними. 

Свого часу я обрала шлях нескінченних маневрів між тим, що насправді хочу творити і тим, що може продаватися, та ще й з долученням сюди співтворчості в кругах Орінго, щоб якомога більше людей мали відчути щастя творіння.

Інколи й шкодую за зробленим колись вибором, але змінити його без радикальних змін у житті вже не вийде, та й війна — не найкраще поле для самодіяльності й різких поворотів. 

a9ddf1fb6fd0bc9bcaddcd130a69815e.md.jpg

Моє особисте бачення прекрасного нерідко літає в інших вимірах, але міцно прив’язане за лапку ниткою практичності. І якщо хочу й надалі спонсорувати усю ювелірну творчість за рахунок власного бізнеса, а не шукати тих, хто визнає мої творчі роботи вартими уваги окремо від бізнесу — треба продовжувати маневрувати. Звісно, я ніколи не докочуся до продажу того, що інші люди вже колись вигадали — не буде в Орінго реплік та пародій на відомі бренди, як би легко це не продавалося.

І хоча й намагаюсь враховувати смаки спільноти при створенні деяких речей, та коли роблю власні колекції, слухаю лише себе, навіть якщо знаю, що потрібні будуть роки, щоб їх побачили й сприйняли.

Творчість у будь-якому вимірі значить для мене більше, аніж витрачені гроші й час. Творчість дорівнює сенсу життя.

f52cd0a64f034d70813d76ca91b4f392.md.jpg

Та у повітрі хмаринкою завжди висить питання: чи можна називати мистецтвом те, що робиться в кругах Орінго? очки

Або чи можна вважати ювелірним мистецтвом сучасні роботи ювелірів у стилі contemporary jewelry, де взагалі химерно поєднуються різні дивні матеріали й теми? ниндзя

Шедевральна робота Ернста Ґомбріха «Оповідь про мистецтво» стала для мене відкриттям цього року, хоча вийшла вона уперше у 1950 році, а потім перевидавалася шістнадцять разів.

Понад сімдесят років тому видатний дослідник виписав справжню індульгенцію усім, хто стурбований щодо свого місця під провідною зорею творчості: «Насправді немає такого поняття, як мистецтво. Є лише мистці. Колись це були люди, які брали кольорову глину й робили грубі малюнки бізонів на стіні печери; сьогодні дехто купує собі фарби й малює рекламні плакати; вони робили й роблять багато інших речей. Немає нічого поганого в тому, щоб називати все це мистецтвом, якщо ми пам’ятаємо, що це слово може означати дуже різні речі в різні часи й у різних місцях, і якщо ми усвідомлюємо, що Мистецтва з великої літери М не існує. 

Бо Мистецтво з великої літери М стало чимось на кшталт жупела і фетиша. Ви можете знищити митця, сказавши йому, що те, що він щойно зробив, може бути по-своєму непоганим — але це не «Мистецтво». І можете збити з пантелику будь-кого, хто милується картиною, заявивши, що те, що йому сподобалося в ній, не є Мистецтвом, а чимось іншим. Взагалі-то я не вважаю, що існують якісь хибні причини того, що вам подобається якась статуя чи картина»

e8651bf80d56c4400db7dde9bca6bf82.md.jpg

Тобто можна бути впевненими: якщо вам щось зі створеного подобається, чіпляє, бентежить, захоплює чи навіть обурює — це створив митець.

І тому хочеться почати цей тиждень з запевнення, що немає серед живого мистецтва поділу на достойне та не дуже. без понятия

d94993a869052d3c5da7e7a907d0c3a6.md.jpg

Звісно, існують й непогано себе почувають халтура й шароварщина, маніпулятивність та витвори штучного інтелекту, які маскуються під творчість, але знову ж таки питання —  як це чітко відрізати від мистецтва?

Будемо разом шукати відповіді, але дуже намагатимемось утриматися від радикального оцінювання, щоб не впасти у оманливі тенета снобізму й зарозумілості. довольство

c5aed982220a1b1a357b395136828f46.md.jpg

«…щоб насолоджуватися цими творами, ми повинні мати свіжу голову, готову вловити кожен натяк і відгукнутися на кожну приховану гармонію, тобто розум, не захаращений довгими пишномовними словами й готовими фразами. Набагато краще нічого не знати про мистецтво, ніж мати напівзнання, яке породжує снобізм…» (Е.Г.Ґомбріх)

f3a8813bd96b0f23f90bee030d744f0f.md.jpg


Традиційне питання з зірочкою під традиційним есе до шановної спільноти: що ви вважаєте мистецтвом (в цілому) та як сприймаєте сучасне ювелірне мистецтво?

Чекатиму на ваші відповіді в коментарях (один автор – один коментар на абзац), а за підсумками тижня обов'язково покличу до нас у гості долю з легкою рукою. 

О.М. любовь

Lina2018
Пнд, 16/09/2024 - 09:39

Чи звертали ви увагу на те, що усе створене природою гармонійне. А людина - частина природи. Тому мистецтво - це пошук гармонії. І якщо розглядати цей пошук як шлях, то для одніх - це потік повітря, і тоді народжуються геніальні витвори, а для інших - кам'яниста стежина, і тоді мистецтво стає ремеслом. У ювеліра, як часточки мистецької мозаїки, справа ускладнюється пошуком гармонії не тільки між задумом і втіленням, між металом і каменем, а ще і між прикрасою і її майбутнім володарем. І якщо пошук завершується успіхом, то народжується те, що перехоплює подих.
Mikurianka
Пнд, 16/09/2024 - 09:43

Чула не одноразово і частково поділяю цю думку, що суть сучасного мистецтва це превалювання ідеі над способом її вираження. Тобто в широкому сенсі мистецтвом можна назвати майже будь що і митцем будь кого хто має сміливість взять в руки якийсь інструмент і втілити через нього свої думки. І окремий шар мистецтва - салонний, коли не те щоб ідеї не було зовсім, скоріше вона одна - зробити так щоб було красиво, якщо не для всіх то хочаб для творця і тих хто співпав з ним по смакам. Мені подобається і те і те мистецто, бо іноді хочеться сенсів і складних сюжетів а іноді щоб "картина" була просто "картиною"
Julia777
Пнд, 16/09/2024 - 11:03

Я буду не оригінальною: для мене мистецтво - це ці витвори людей, які змушують людину зупинитись і придивитись, які якось чіпляють, пробуджують якісь думки, стимулюють уяву, не обов"язково в хорошому сенсі. Іноді витвори людей можуть нажахати, викликати відсторонення, бажання втекти від побаченого, це нормально. Але тут важливо те, на яких струнах душі грає те, що звуть витвором мистецтва - якщо на високих (наприклад, подивився на малюнок/скульптуру жахливої страти, руйнувань і думка "так не повинно бути, такого допускати не можна" - і розум сам підтягне пазли, які сформують уявлення про причинно-наслідковий зв"язок, який призвів до того, що представлено в витворі мистецтва, а звідси випливе висновок, яких подій і рішень треба уникати в майбутньому), то це дійсно було мистецтво, а якщо на низких (побачила людина, вибачте, купу лайна, заявленого як витвір мистецтва, відчула просто огиду (чи нічого не відчула) без якихось наступних ланцюжків думок), то це не мистецтво. Окремим пунктом стоять об"єкти природи, споглядання фігур/зображень рослин, тварин, пейзажів і т.д. дає людині відчуття, що вона - частина матеріального світу, частина природи і без природи нездатна повноцінно жити, скільки б замінників і сурогатів не вигадала. Це ніби підключає людину до загальної системи планети і дає відчуття краси, різноманіття і повноти життя, тому я вважаю, що все, що зображує природні об"єкти і явища - це за замовчуванням витвори мистецтва.
Kell
Пнд, 16/09/2024 - 12:09

Запитання цікаве. В мене таке визначення мистецтва: це щось, створене з любов'ю із базових, давно існуючих компонентів. Нова історія із слів. Нова картина із кольорів. Смачна страва з того, що уродило на городі. Головне у мистецтві- це натхнення, яке було у митця) до результатів творчості модна відноситись по-різному; а от сама наявність натхнення зазвичай безпомилково визначається з першого погляду:) Сучасне ювелірне мистецтво сприймаю так само- воно або мистецтво (має душу), або нє. Видно одразу)
primula
Пнд, 16/09/2024 - 13:22

"Всередині кожної перлини була піщинка. Оце і є істинна сутність перлини, так же? Краса перлини - це просто спроба бідолашної устриці захистити себе. Від піщинки. І від істини." Кейт Аткінсон "Розшифровка". Якось так мені й уявляється сенс мистецтва - це спосіб людини за допомогою краси зробити гострі кути дійсності більш прийнятними.
Nifli
Пнд, 16/09/2024 - 13:22

На мою думку, мистецтвом є будь-який об'єкт (матеріальний або ж ні), який є результатом творчої діяльності людини (митця/митців), що значною мірою є ручною чи розумовою працею, причому цей результат створений з метою, що не є суто практичною чи побутовою, і не може бути повністю й у такий самий самий спосіб відтворений автором (авторами) або іншими митцями.
Pana_anna
Пнд, 16/09/2024 - 20:24

На мою думку, мистецтво - це комунікація. Митець не знаходится у замкнутому просторі, а спілкується з природою, тваринами, родиною, явищами та з людьми. Це спілкування народжує емоції, настрій, враження і далі це проектується у музику, вірші, картини і звичайно ювелірні прикраси. А далі ти розумієш чи дивишся ти під тим самим кутом з митцем, або ні, чи близький тобі сенс мистецького витвору.
allavoytenko
Пнд, 16/09/2024 - 21:19

У моєму розумінні мистецтво - це діяльність людини, що відображає її духовний світ в матеріальному. Це допомагає самовираженню, гармонізує внутрішній світ, вдосконалює саму людину та її оточення. Ювелірне мистецтво з давніх часів було засобом збереження культурної спадщини, а сучасні ювеліри поєднують традиції минулого із сьогоденням, створюючи прикраси, які стають невід'ємною частиною культурного ландшафту.
Cleona
Пнд, 16/09/2024 - 21:34

Складне питання, бо коли хтось воліє назвати мистецтвом купу лайна, я проти. Мистецтво - осмислення того, що є навкруги і бажання "зупинити мить". Мистецтво закликає побачити красу світу, навіть тоді, коли малює його недосконалість. Картини, прикраси, одяг, будівлі - все це матеріальні підтвердження пошуку краси ( яка мінлива і норовлива).Декоративно-прикладне і високе, класичне і авангардне, різноманітне за жанрами і стилями... Іноді у сучасних музеях, які накопичують мистецькі предмети, у мене виникає протест - хіба це повинно тут бути? Мистецтво, як на мене, річ субʼєктивна. Тому, заздрю тим, хто має внутрішній компас відчути дійсно якісну річ, створену у творчому потоці. А ще мистецтво - дзеркало життя, але трохи чудодійне.
Лелеока
Втр, 17/09/2024 - 05:22

Не буду хитрувати: буває, що я не розумію те, що називають мистецтвом. Особисто я можу так називати тільки ті твори, які оживають завдяки митцю, породжують думки та образи. Звісно, що дуже важливо знати "підгрунтя" створення, але інколи й це знання не допомагає. З останнього: люблю поетику Тичини, пісня "Яблуневоцвітно" - одна з найулюбленіших. І ось нещодавно в рекомендаціях до прослуховування показало "Ви знаєте, як липа шелестить?" Зраділа, слухаю, але на 2 куплеті зрозуміла, що щось не теє, щось надто штучно. Пошук за виконавцем видає ШІ.. І ось чудові рядки вже спаплюжено. Сум, журба й почуття образи від такого "мистецтва"