Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Шляхами нашої пам’яті

Життя – найвимогливіший вчитель. Рідко випадає час підготуватись перед важливим іспитом, тому і шпаргалки писати марно — все одно не вгадаєш, з якої теми будуть питати. А шанс перездати на кращий бал спливає разом із часом, витраченим на проходження чергового життєвого уроку.

Один з іспитів, що пройшов кожний українець на початку повномасштабного вторгнення росії на землі нашої Батьківщини, — перерахунок власних цінностей. Спочатку здавалось, що найголовніше – те, що радять завжди мати при собі в тривожній валізці: документи, ліки, питна вода, зарядні пристрої, ліхтарики, теплий одяг, легкий та поживний перекус.
Та цей набір «виживальника» мав обмежену дію — з ним можна було перетнути кордон або витримати пару днів трохи далі від цивілізації, та душевного спокою аж ніяк не більшало. Люди сумували за речами, що мали сумнівний утилітарний зиск, але являли собою уособлення найцінніших речей: спогадів, емоцій, почуттів. Улюблене горнятко для кави, зачитані книжки, родинні вечері, гомінливі офіси, колекції привезених з мандрівок сувенірів, квитки на фільм з першого побачення, архіви фотокарток тощо. В кожного з нас існує багаж, що неможливо виміряти за звичною системою мір та стандартів. Часто він майже нічого не важить, але в екстрених випадках виявляється непід'ємною ношею. Той емоційний скарб, що було легко упорядкувати на поличках пам'яті в мирному житті, під час війни розсипався на очах, просочуючись піщинками крізь пальці. Бо неможливо розсувати по кишеньках рюкзака те, що відгукується в серці й в цьому матеріальному світі має тисячі облич різноманітних дрібниць.

 

bbe50ae4577af990b264568618e8d7b4.md.jpg

 

Темі нашої пам’яті присвятила свою роботу фіналістка ювілейного сезону Срібної Мрії Наталія Богданівна primula:

«Цей ескіз з'явився після прочитаної в Сергія Жадана фрази: «І я знаю: найтяжче що у нас є, - це наша пам'ять. І найгірше, - що вона лише тяжчає з кожним роком», сформувався десь на перетині роздумів про те чи були оцифровані тепер уже знищені внаслідок бомбардувань архіви і міркувань про те, що варто помістити у тривожну валізку, бо тепер усім доводиться бути готовими до «а раптом». Але дуже хочеться, щоб дуже скоро ми знову змогли найперше наповнювати свою пам'ять радісними посмішками дітей, зустрічами з друзями, красивими пейзажами, сторінками добрих книжок і відтінками яскравих квітів, хоч в ній вже назавжди залишиться окрема комірка для того що неможливо і не можна забувати».

 

594bc1e125025fa3034a993b7b1771ec.jpg

 

Подивімось, що нам вдалось вмістити в срібний носій для найдорожчого? Враховуючи, що ескіз був обраний долею, а не за результатами голосування, познайомитись із очікуваною прикрасою ще цікавіше! Над моделлю підвіса «Memory»  працював наш досвідчений майстер Сергій Дорошенко. Нагадуємо, що з рук Сергія вийшли такі символічні прикраси, як «Образ дому», «Хворост» та надзмістовна колекція «Бумеранги», тож йому не вперше доводиться будувати мости між фантазією та реальністю. Здається, що і цього разу все вдалось!

 

6c9dd6ed2ad64c8718cef66e317d8ed0.md.jpg


На перший погляд, прикраса нічим не видає своїх зв’язків зі світом високих технологій. Можливо тому, що фокус уваги дістався великому кабошону. Мінімалістична рамка зі срібла обрамляє камінчик так ненав’язливо, як це робить багетна рамка для витвору художнього мистецтва. Лише придивившись, можна побачити стилізований USB-роз’єм. На зворотному боці невеличке очко, ніби прев’ю, що дозволяє швидко зорієнтуватись в терабайтах важливої інформації, та впізнавана піктограма флеш-носіїв. Також ми зберегли асоціацію із деревом, як символом «життя»:

«Зі сторони випуклої частини кабошона срібна оправа і вушко покриті візерунками, що нагадують візерунки деревини, адже за ними можна визначити умови зростання, «пам'ять» про які зберігається всередині кожного дерева, по друге папір для матеріальних носіїв нашої пам'яті (фотокартки, книги, документи) виготовляють із деревини. А іще оця розгалужена піктограма мені трохи нагадує дерево і символ «дерева життя». Виходить історія про пам'ять, яка дарує енергію. А воно ж так і є, врешті-решт. Такий собі місток між минулим і майбутнім».

 

4b4734dcbaf9f55a1e96d14f1863cbc6.md.jpg

 

Візерунок кори дерева може стати продовженням малюнку на камені, чи просто абстрактним фоном, але не суперечитиме з ним. Інша сторона підвісу наче деревина, оброблена невтомними руками: вона відшліфована досвідом та часом, але зберігає індивідуальність. Віконце на зворотній стороні мотивує накопичувати більше вражень, аби заповнити срібну флешку лише радістю та щастям: іноді щемливими, іноді безпечними, але завжди справжніми та щирими. Тож, як бачите, носити підвіс «Memory» можна по-різному, а внутрішній розмір вушка робить прикрасу однаково компанійською по відношенню до ланцюжків та шнурочків.

 

fe99b9a75ebbe5d14243d1a915d4eb3f.md.jpg

7fcb9964584bb6521362b51cd275c77d.md.jpg


І ті, хто зараз стійко оберігає межі приватного світу від навислих хмар небезпеки, і ті з нас, хто ще не знає, коли опиниться вдома та зможе побачити залишені пам'ятки найдорожчих спогадів, тепер мають підвіс «Memory» — нагадування, що найцінніше завжди залишається з нами. В душі, серці, спогадах, і шлях до цього не загубиться у вирі подій, навпаки, він завжди вільний. Щоб повертатись до головних цінностей хоча б подумки, а ще щоб мати змогу продовжувати зрощувати власне дерево життя.

 

adbe90252e15a4c0a46868cd52cb88d5.md.jpg

 

Наталія Орінго

Татьяна Викторовна
Пнд, 14/11/2022 - 14:03

Мої вітання пані Наталі та всім, хто втілював в життя цю авангардну мрію! Вийшла надзвичайно крутезна річ, що несе в собі неймовірний задум!!!
Cleona
Пнд, 14/11/2022 - 14:25

Це просто абсолютно точне втілення глибокої ідеї. Браво!
galina_К
Пнд, 14/11/2022 - 14:42

Чудова та змістовна прикраса. Ніколи собі не пробачу, що чомусь виклала із рюкзака всі карти пам'яті під час поспішних зборів перед евакуацією. Але хто і що тоді клав до валізки, мабуть, тема окремих досліджень, бо розум у той час мандрує явно десь у інших світах. Найчудовіше, що чула про зібрані в евакуацію речі - це коли взяли обидва ноутбуки та три (!!) сковорідки, забувши необхідне. Перше що зробила після повернення - знайшла та додала ці карти пам'яті до найважливішого (тут, у Харкові, тривожні валізки не розбирають - так і стоять біля дверей у кожного).
Lenel
Пнд, 14/11/2022 - 16:01

Изумительно получилось!!!
primula
Пнд, 14/11/2022 - 16:14

Хочеться обняти всіх вас, мої любі, і побажати можливості берегти в пам'яті найдорожче, без потреби у цих усіх тривожних валізах.
Nifli
Пнд, 14/11/2022 - 18:28

Наталко, мої вітання! Це була геніальна ідея із самого початку! А рандом ще й підтвердив її щасливу вдачу) І втілення, як на мене, шикарне! Прикраса вийшла потужна, змістовна, стильна, лаконічна, сучасна, ще й у гарному розмірі, досить помітна й не надто важка - ну все як я люблю))