Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Штани мої шаровари, ви ж мене шанували…

Сьогодні поширювати українську культуру лише в розрізі наративу про чесних, добрих, працьовитих дівчат у віночках, вишиванки, чайки й козацьку шаблю як мінімум несправедливо. Несправедливо щодо тих, хто щодня творить справжню живу культуру новітньої доби. Є рішення!

Платформа «Укультура»  озброїлася найголовнішим — реальними історіями людей. Саме через них тут розповідають про те, як культура впливає на нас і визначає теперішнє України. Кредо проєкту — перетворювати інформацію у сенси. Саме тому він так сильно резонує з цінностями Орінго. Ми займаємося, по суті, дуже схожими речами. Українську культуру тут розглядають так, щоб повернути історичну справедливість і змусити тих, хто вірить у наратив “Украіну прідумал лєнін”, щось та переосмислити. А саме, цитую, «від витоків українського етносу до політичної нації сучасної України, від напучувань Володимира Мономаха до львівських гіппі, від дипломатії Богдана Хмельницького до політичного хуліганства «Клубу кавопивців», від економіки середньовічних міст до сучасних економічних практик.» Львівські гіппі? Клуб кавопивців? Щось чули про це? Я теж ні.

40c830e869a71a23c0634b07bbd49cd5.md.jpg

 

Вкрай важливо те, що проєкт підтримують дослідники й науковці, а не просто небайдужі українці. До «Укультури» долучилися археологи, критики, митці, історики… Керівниця проєкту — Лариса Довга, доктор філософських наук, професор кафедри культурології НАуКМА. А наукова редакторка — Наталія Яковенко, заслужений діяч науки і техніки України, доктор історичних наук, професор кафедри історії НаУКМА. Навіть контент-менеджери сайту також є докторами й кандидатами. До речі, теж схоже на Орінго.

6c5671b4c0b30537f316a2510a2b3779.md.jpg

 

Зворушливий розділ «Бібліотека» теж говорить про науковий підхід. Адже це — осучаснені бібліографії до дисертацій чи курсових: міститься не тільки опис джерела, а й сама його цифрова копія, вільна до завантаження. Тут вам і актуальний Шевченко, і польсько-українські історичні гріхи, й історія Туреччини від Агатангела Кримського. Я собі от завантажила два документи від мистецтвознавиці Діани Клочко — про Георгія Нарбута і Олександра Мурашка. Користуватися матеріалами проєкту можна безкоштовно, а для доступів до відеолекцій треба лишень зареєструватися. Упевнена, що від цього сайту ви не отримаєте спаму чи недоречних розсилок.

cec98dd66dd2736d375bba5b2f5b481f.jpg

 

Недарма я почала цю розповідь з шароварів. Послухайте наодинці або з дітьми лекцію від Віктора Горобця, професора й доктора історії, про козацтво як політичний та культурний феномен. Або інтерв’ю з Олексієм Сокирком, кандидатом історичних наук, про кулінарні традиції Гетьманщини. Вони, між іншим, цілком відповідають загальноєвропейським, що й не дивно. Такі історії, коли їх чуєш, залишаються в пам’яті реальними прикладами. І після них точно не захочеться бути файною українкою, що танцює гопака під калінку-малінку, (щиро перепрошую шановне панство, що нагадала). Певно, це найкращий вияв історичної справедливості — по заслузі поколінням українців до нас, що творили й виборювали, з повагою до минулого і теперішнього.

 

Проілюстровано картинами Катерини Білокур

Анастасія Орінго оринго 2

 

natalyaavto
Пт, 26/05/2023 - 15:12

Дякую за посилання та прекрасні картини
Cvetochnayafeya
Пт, 26/05/2023 - 16:30

Дякую!
atraversiamo
Вс, 28/05/2023 - 17:08

Дякую!