Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Сила будівництва

Ви знали, що в нашій країні є місце, де були знайдені найдавніші ямні будинки епохи пізнього палеоліту? Більш ніж чотирнадцять тисяч років тому на українських землях люди вже вміли захистити себе від недружнього середовища та зігрітися взимку. 

Межиріцька зимова стоянка мисливців — місце повністю унікальне: в землі викопувалося заглиблення, а з кісток та шкір мамонтів робилося укриття зі склепінням. В одному такому прихистку площею декілька десятків квадратних метрів жили три-чотири родини, а поруч з поселенням зберігалася здобич. На одній з кісток мамонта навіть мапа поселення була зображена і це найстаріша з мап, знайдених на території України. Зими тоді були не ті, що зараз… І хтось розумний з групи мандрівних мисливців одного разу здогадався як їм усім дотерпіти до тепла. 

Хатинка, будинок, прихисток викликає в нашій уяві образ надійного, безпечного місця, яке забезпечує від погодних змін навколишнього середовища, від диких звірів та лихих непроханих гостей. Протягом тисячоліть у ​​всіх культурах люди вчилися створювати захист для себе та близьких їм людей, еволюція йшла пліч-о-пліч з розвитком мистецтва будування. 

 

b80c7c391579a79b9f8686046b9fb6d0.md.jpg

 

Вибачте, друзі, та мені здається, що людство десь трохи заблукало, коли країни почали змагатися не у створенні зручних міст та селищ для громад, а у будівництві найбільших палаців та найвеличніших храмів. Тисячі років мільйони звичайних людей щодня важко працювали для задоволення бажань особливих людей, важливих та заможних. Вони створювали величні споруди, непідвладні плину часу. І ці споруди пережили своїх творців і замовників, а от будиночки, до яких поверталися будівники, щоб провести ніч, майже усі не лишили спогадів та перетворилися на атоми. 

Великі архітектурні проекти, так само як і амбітні імперії та грандіозні особистості, захоплюють уяву неземною красою, розмірами, величчю та мимоволі доводять звичайним людям їх справжнє незначуще місце у світовій історії.

Ні, не треба зносити палаци, собори чи пам’ятники (крім ідеологічно-імперських) — це була б суцільна зневага до минулого і до праці мільйонів людей. Вважаю, що обов’язково треба оберігати й захищати спадок минулих поколінь, вчасно реставрувати та довго використовувати на користь суспільства, але дуже б хотілося щоб біля кожної величної споруди був детальний опис зі згадкою про майстрів-будівельників, вартістю та складністю будівництва. І звісно — з сучасною оцінкою минулих подій від кваліфікованого історика.

 

4437b415c9445ce2ceff75b5c3dcdbff.md.jpg

 

Не знаю, як у вашому місті, а ось в Харкові чомусь весь час будували нові розкішні храми, ТРЦ, парки та майже не ремонтували лікарні і школи. А ще, маючи припадочну імперію під боком, не робили лінії оборони, не створювали підземні заводи та бомбосховища для цивільних.  Тобто не робили усе те, що дуже потрібно звичайним людям, але ж його не видно за п’ять кілометрів… 

Моя велика мрія: щоб кожен будинок, хатинка, котедж, квартира теж стали великою цінністю, щоб кожній людині було вдома затишно і зручно, щоб хотілося після роботи повертатися додому і головне — щоб було куди повертатися.

Мрію про новий культ особистостей, щоб світ почав обертатися навколо кожного, і щоб жодна падлюка не мала права розв’язати війну та знищувати родинні гнізда. 

Маленькі хатинки для створення справжньої цивілізації не менш важливі, аніж розкішні палаци та грандіозні храми.

 

О.М.любовь

LeTim
Вс, 21/01/2024 - 23:44

Це що ж за милі усміхнені будиночки? Оце так новачки! Чудове уособлення рідної домівки - доброї, затишної, такої, що тільки подумаєш - і теплішає на серці, і усмішка не сходить з обличчя...
Оринго
Пнд, 22/01/2024 - 00:41

Хатинки - ручної роботи, робили подарунок для однієї чудової родини, яка незабаром перебереться до своєї нової оселі. 
Татьяна Викторовна
Пнд, 22/01/2024 - 08:53

Я теж дуже мрію про те, щоб архітектурні пам'ятки - житлові будинки, котрі зберігають в собі історичні віхи та творчий характер свого засновника, були відреставровані, а однотипні "бездушні" забудови були не про швидкий прибуток, а про людей, їх комфорт та затишок. Звісно реставрувати старі будівлі - це клопітно та потребує неабияких вкладень. Коли пам'ятка має історичну та культурну цінність, то вже трохи інша справа, до якої можна долучити навіть й іноземних інвесторів. А як же звичайні житлові будинки, що мають свою історичну цінність? Наприклад, активісти ініціативи "Франківськ, який треба берегти" реставрували близько 40 дверей у будинках, які є історичною спадщиною. Але ж при цьому в місті, де новобудови та торговельні комплекси зростають, як гриби, чимало пам'яток саме житлової архітектури в плачевному стані... Срібні домівки такі затишні, вони про теплоту любов, звичайні життєві цінності та радощі. Маю надію, що і в реальності таких будинків буде як найбільше. P.S. Може це збіг, що вчора вночі подивилася художній фільм про архітекторку "Де ти поділася, Бернадетт?" і її принципи та підхід до створення нових архітектурних об'єктів мене надзвичайно вразив. Звісно фільм підіймає багато тем та проблем творчої людини, її реалізації та підтримки сім'ї, а ще в ньому зіграла неперевершена Кейт Бланшетт.
Оринго
Пнд, 22/01/2024 - 09:24

Дякую за пораду фільма, Тетяно Вікторівно! Весь час шукаю фільми які не про пограбування чи наркотики, а про якийсь суспільно-корисний спосіб прожити єдине життя.  
Cleona
Пнд, 22/01/2024 - 14:13

Цікаво, що однією з ознак трипільскої культури було творення і збереження житла. Будівлі були нетипово великими, з окремими площами для сімей, родичів і тварин.