Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Справа, що зігріває серце

Весь тиждень ми говоримо про майстрів; ювелірів й аптекарів, будівельників й бізнесменів. Часто трапляється так, що певне заняття виходить за межі просто роботи і стає справою усього життя. Така завзятість надихає – і народжується книга.

Спостерігати за розвитком (а іноді руйнацією і подальшим відродженням) бізнесу буває не менш цікаво, ніж за історією кохання. Класичним прикладом цього може слугувати роман «Будденброки» Томаса Манна – товстезний чотиритомник, в якому неквапливо описане життя кількох поколінь заможної родини торговців з Любека. Для створення роману Манн узяв біографію власної сім’ї – і історія вийшла настільки вдалою, що письменник отримав за цю книгу Нобелевську премію по літературі.

В «Будденброках» є дуже характерна деталь: родина має особливий зошит з золотим обрізом, в якому ведеться генеалогія роду Будденброків. Кожна нова дитина, кожен пагін на дереві заможних торговців, записується в цей зошит – й мусить робити усе для підтримання капіталу й слави роду.  Адже довгенький ланцюг успіху може з легкістю порватися, якщо хтось з нащадків вирішить, що зроблено вже багато і тепер самий час перепочити… І хай далеко не всі вчинки Будденброків виглядають однозначними, спостерігати за їхнім життям й бізнесом дуже цікаво.

4831584640c9766b2e853fb5b24c6153.jpg

Можна знайти надихаючі історії й серед сучасної літератури. Наприклад, «До зустрічі в «Капкейк-кафе» Дженні Колган – легка та позитивна історія про Іссі Рендал, дівчину, що пече на рожевій кухні неймовірні капкейки й мріє про власне кафе? Та чи вийде в неї втриматися у непростому світі бізнесу? Жанр книжки – романтична проза – підказує нам, що у Іссі все вийде. Її капкейки будуть купуватися та причаровувати своїм смаком, дідусь-пекар підкаже оригінальні рецепти, ванільно-коричний аромат буде відчутний навіть через сторінки книжки, а читач просто не зможе не попити в процесі читання чай з тістечком чи шоколадкою. Бонус – друга частина «Різдво в «Капкейк-кафе», некваплива історія про кохання й різдвяні дива, які неможливі без кориці й кардамону.

328352fbeb95a93f4170b7828833bb8e.jpg

Є у Денні Колган й книга про створення книжкового магазину, «Маленька книгарня щастя». Й не простого, а на колесах! Ця історія розпочнеться досить похмуро й без жодного аромату кориці – молода бібліотекарка Ніна дізнається, що її бібліотека зачиняється. Куди йти людині, яка не уявляє свого життя без книжок? Та звісно ж, створювати свій книжковий магазин! Якщо ж читачі не йдуть до магазину, то магазин піде, вірніше поїде, до них. Ідея досить абсурдна для того, щоб виявитися вдалою, ось тільки для книгарні на колесах потрібний фургон. І найкращий з фургонів знаходиться в Шотландії – туди Ніна і поїде… А слідом за нею і читачі – готуйтеся багато хвилюватися за героїню й широко посміхатися у кінці.

d03e7d797a8af5c486cf62e7a2be3ff3.jpg

Зайду трішечки на територію нашої алко-блогерки Альони і пораджу ще й роман про винний бізнес (щоб можна було запити вищезгадані капкейки). «Рік у Провансі» Пітера Мейла в якомусь сенсі автобіографічний – його автор й сам втік від галасливого міста та рекламного бізнесу, у якому пропрацював 15 років, в затишну французьку провінцію. Те саме роблять й герої «Року у Провансі»: сімейна пара переїжджає поближче до сонцю й спокою, аж раптом з’ясовує, що разом з будинком отримала й чималий виноградник, й прибуток з вина.

«…в пересічний рік наша частка становитиме майже тисячу літрів червоного і рожевого».

Готуйтеся дізнатися більше про збір врожаю у виноградниках, проблеми та радощі життя у маленькому містечку й, звісно ж, різноманітні смаки вина! Мабуть, з усіх бізнесів винний – один з найжиттєрадісніших, принаймні читати про нього дуже приємно.

19d86b7987405c7f5352fe366426aeb5.jpg

А наостанок повернемося від затишного світу книг, вина та смаколиків до величезної корпорації, цього разу автомобільної. «Колеса» – це один з багатьох бестселерів Артура Гейлі у жанрі виробничого роману. Читач має змогу зазирнути у світ гігантської компанії  American Motors, що створює «передові» автомобілі майбутнього. На перший погляд усі в корпорації на своїх містах й працюють як єдиний споріднений механізм. Але люди не сталеві й мають власні бажання, думки й амбіції, тож незабаром в American Motors спалахнуть пристрасті, що можуть зупинити чи навіть знищити усю роботу…

Бонус для любителів реалізму: Артур Гейлі був неймовірно прискіпливим до деталей, тож по прочитанню цього роману ви отримаєте непогану освіту у сфері автомобілебудування – немов самі багато років працювали у цей галузі. Така скрупульозність зі сторони письменника – теж ознака майстерності, якщо вдуматися…

6a7e47f9d7880f216b82970b50599412.jpg

Закономірне питання – а чи є книжки про майстрів-ювелірів? Залишу пошуки відповіді вам, а також пораджу уважніше придивитися до романів про різноманітні бізнеси, адже ми до них ще повернемося незабаром пират

Ольга Орінго